وبلاگ

مزایای اقامت کاری در ترکیه

Rate this post

برای توضیح مزایای اقامت کاری در ترکیه ، ابتدا در مورد این کارت توضیح کوتاه و مختصری می دهیم.

اقامت کاری در ترکیه

همانطور که قبلا گفته شده ، انواع اقامتی که میتوان در ترکیه داشت، اقامت توریستی ، اقامت کاری و اقامت تحصیلی می باشد. که هرکدام شرایط و قوانین خاص خود را دارد.

به عنوان مثال اقامت توریستی اگر برای بار اول باشد، می تواند با اجاره ملک انجام شود. این نوع اقامت قابل تمدید نمی باشد. و برای سال دوم باید نوع اقامت خود را تغییر دهید یا اقدام به خرید ملک در ترکیه نمایید.

شخصی که اقامت توریستی ترکیه را دارد، فقط اجازه ماندن در ترکیه را دارد. و اجازه کار سفید به صورت رسمی و با بیمه را ندارد. اگر شخص بخواهد کار قانونی در ترکیه داشته باشد، اجازه کار بگیرد.

اقامت کاری در واقع همان اجازه کار می باشد. و کسی که اجازه کار در ترکیه دارد، اجازه ماندن و اقامت داشتن در ترکیه را نیز دارد. مزایای اقامت کاری را در ادامه توضیح خواهیم داد.

نحوه اخذ اقامت کاری

اقدام برای اجازه کار در ترکیه، از سوی کارفرما صورت می گیرد. در واقع کارفرما برای شخص درخواست کار به وزارت کار و رفاه اجتماعی می دهد.

این درخواست کار اگر از خارج از ترکیه و پیش از ورود شخص به ترکیه باشد، به این صورت است که شخص بعد از طی مراحل قانونی ویزای کار خود را از سفارت ترکیه در ایران می گیرد.

اگر درخواست کار از داخل ترکیه باشد، شخص باید ابتدا کارت اقامت توریستی را بگیرد. سپس کارت اقامت توریستی خود را به اقامت کاری تبدیل کند.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو ، موسسه کاریابی در ترکیه نمی باشد.

مزایای اقامت کاری

از مزایای اقامت کاری ترکیه می توان به چند مورد اشاره کرد. برای شخص بیمه و سابقه کار رد می شود. این سابقه کار به عنوان سابقه کار بین المللی برای وی حساب می شود.

همسر و فرزندان زیر 18 سال وی نیز می توانند اقامت توریستی ترکیه را بگیرند. بعد از 5 سال اقامت کاری مداوم و بدون وقفه شخص می تواند درخواست شهروندی ترکیه دهد.

شخصی که کارت اجازه کار ترکیه را دارد، می تواند از وام های بانکی استفاده کند.

خارجی ها برای گرفتن وام بانکی در ترکیه دو راه دارند. یا شرکت ثبت شده ای که گردش حساب در بانک های ترکیه داشته باشد. و یا شخصی که اجازه کار دارد.و با ارائه مدارک و فیش حقوقی می تواند وام بانکی بگیرد.

در واقع بانک از شخص خارجی یک پشتوانه مالی نیاز دارد. این موضوع برای اشخاصی است که می خواهند اقدام به خرید ملک اقساطی در ترکیه نمایند.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو ، راهنما ایرانیان در ترکیه

 

 

ثبت ازدواج بین المللیخرید ملک در ترکیهشهروندی ترکیهافتتاح حساب در ایش بانک ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *