وبلاگ

شهر دمره آنتالیا ، شهری توريستى و تاريخى در آنتاليا

5/5 - (1 امتیاز)

شهر دمره در کشور ترکیه و در استان آنتالیا واقع شده‌ است. این شهر در سال ٢٠١٩حدود ٢٦هزار نفر جمعيت داشت .

شهر دمره يا همان ميرا ، يكى از شهرهاى توريستى و باستانى در استان آنتاليا است. دمره در غرب خلیج آنتالیا و در جنوب شبه جزیره قرار دارد.

در شهر دمره آنتالیا آثارهايى از سه قرن پيش از ميلاد مسيح يافت شده است. كه تاريخ شناسان بر اين باورند كه اين شهر حداقل ٥قرن قبل از ميلاد مسيح بوجود آمده است. اين شهر در زمان رومى ها پيشرفت هاى بسيارى داشته، و به يک شهر ثروتمند تبدیل شده است .

شهر دمره آنتالیا ، شهری مذهبی برای مسیحیان

شهر دمره برای مسیحیان مقدس شناخته می شود. و از نظر گردشگری مذهبی از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است. سنت موزه نیکلاس (بابا نوئل) ، شهر باستانی میرا ، شهر بندر آندریاک آنتیک ، جزیره ککووا ، بندر و ساحل Çayağzı ، ساحل Sülüklü و بندر تاشدیبی با ارزش های طبیعی ، تاریخی و منحصر به فرد از مراکز گردشگری اطراف دمره است.

شهر دمره آنتالیا

شهر دمره آنتالیا

تئاتر میرا در شهر باستانی آنتالیا ، شهر باستانی آندره ، مقبره های سنگی و شهر باستانی سیمنا و ساختمانهای تاریخی در دمره واقع شده است. و از جاذبه هاى توريستى شهر به شمار مى روند.

سواحل شهر دمره

دمره یک بهشت پنهان با خلیج های بکر است. ساحل Sülüklü که محل پرورش لاک پشت های Caretta است، ١.٥کیلومتر با دمره فاصله دارد. و ساحل کاملاً شنی است.

ساحل Taşdibi و Beymelek ، طولانی ترین ساحل دمره با ساحل Beymelek ، منطقه ای شگفت انگیز به طول ٥کیلومتر ترکیب می شوند. كه مى توانيد از آن ها در سفر به آنتاليا ديدن كنيد .

سواحل دمره

سواحل دمره

با وجود جاذبه هاى ديدنى و گردشگرى، به دليل كمبود بهره بردارى و درآمدزايى از جاذبه ها، نود درصد منبع اقتصادى اين شهر از كشاورزى تامين مى شود. اين شهر بيشترين ميزان توليد فلفل بلند در كل تركيه را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *