وبلاگ

دكتر و داروخانه در ترکیه

5/5 - (1 امتیاز)

زندگى در استانبول شرايط خاص خود را دارد. و اگر بخواهيم در مورد دكتر و مراجعه به پزشك حرف بزنيم، بايد به اين نكته اشاره كنيم كه در استانبول مطب دكتر به صورت شخصى خيلى كمتر از ايران است. بيشتر پزشكان حدود ٩٠درصد آن ها در بيمارستان هاى دولتى و خصوصى مشغول به طبابت هستند. و بيماران را ويزيت مى كنند.

تجهيزات پزشكى بسيار عالى در بيمارستان ها و حتى بيمارستان هاى دولتى دارند. اما بيشتر دندانپزشك ها مطب هاى شخصى دارند. و براى ويزيت در بيمارستان ها شما از دو طريق مى توانيد نوبت بگيريد: حضورى و اينترنتى .

خرید اقساطی ملک در ترکیه با ارزانترین قیمت

ویزیت در ترکیه

در اين تركيه به اين صورت است زمانى كه براى معاينه به پزشك مراجعه مى كنيد، براى شما در سيستم پرونده باز مى كنند. و هر آزمايشى انجام بدهيد، جواب در سيستم ثبت مى شود. و دكتر مى تواند از طريق كامپيوتر نتايج آزمايش را ببيند. و براساس نتايج پزشك درمان را شروع مى كند. و جواب عكس و اسكن هم به همين صورت مى باشد.

در كشور تركيه براى يک سرماخوردگى ساده هم حتما بايد آزمايش خون بدهيد. چون بدون آزمايش آنتى بيوتيك تجويز نمى شود. با داشتن كارت اقامت مى توانيد از ويزيت رايگان استفاده كنيد. ولى براى دارو بايد هزينه پرداخت كرد. و هزينه ها دارو در اين كشور بالا است .

داروخانه در ترکیه

داروخانه هاى شبانه روزى همانند ايران نيست. و شما براى پيدا كردن داروخانه خارج از ساعات كارى بايد از طريق اينترنت داروخانه هايى كه در آن شب مشغول به كار هستند، را پيدا كنيد. يا خود بيمارستان ها اطلاع رسانى مى كنند. كه كدام داروخانه كشيك است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *