ثبت ازدواج بين المللي در ترکیه, زندگی در ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه با ارزانترین قیمت

3.4/5 - (14 امتیاز)

خرید اقساطی ملک در ترکیه، موضوعی است که با توجه به افزایش تقاضا برای خرید ملک در ترکیه ، احساس شد که حتما باید به آن پرداخته شود. توانایی اتباع خارجی برای خرید ملک از ترکیه در مواد 35 و 36 قانون ثبت اسناد و املاک شماره 2644 تنظیم شده است. برای خرید اموال غیر منقول نیازی به داشتن اجازه اقامت در ترکیه نیست. به عبارت دیگر، حتی اگر مجوز اقامت نداشته باشید، می‌توانید ملک غیر منقول بخرید.

تركيه در دو قاره اوراسيا قرار دارد. و يك كشور توريستى مى‌باشد كه سالانه گردشگران زيادى از سرتاسر دنيا را جذب خود مى‌كند. از دلايلى كه گردشگران تركيه را به عنوان مقصد خود انتخاب مى‌كنند، مى‌توان به پايين بودن ارز و قوانين مربوط به مهاجرت (خريد خانه ) اشاره كرد.

كساني‌كه قصد مهاجرت به تركيه و تصميم به گرفتن اقامت دارند، مى‌توانند از طريق خريد خانه اقدام به اقامت كرده و سالانه آن را تمديد كنند.

به این دليل که اخذ اقامت ترکیه و تمدید آن با خرید ملک در ترکیه ممکن است، خريد خانه در ترکیه از اهميت بالايى برخوردار است. و اين امر باعث شده است كه خريد و فروش خانه در تركيه در سال‌هاى اخير افزايش پيدا كند.

با توجه به اینکه اقامت توریستی ترکیه از سال جدید 2020، تمدید نمی‌شود، یکی از راه‌های تمدید اقامت خرید ملک در ترکیه می‌باشد. بنابراین کسانی که می‌خواهند اقامت خود را تمدید کنند، به سراغ خرید اقساطی ملک در ترکیه رفته‌اند.

اما با توجه به قیمت ملک، ممکن است نتوانند بودجه مورد نظر را تامین کنند، و به سراغ خرید اقساطی ملک در ترکیه بروند.

چرا سرمايه گذارى در بازار مسكن ارزشمند است؟

امروزه تنها كار كردن و كسب درآمد نيازهاى زندگى ما را تامين نمى كند براى به دست آوردن سرمايه و ثروت بيشتر بايد به فكر راه هايى براى افزايش سرمايه بود .

سرمايه گذارى در املاك با توجه به روند روبه رشد تورم و همزمان با آن با كاهش ارزش پول حتى از اگر به افزايش ارزش دارائى منجر نشود دست كم مى تواند كاهش ارزش پول را بگيرد.هرچند بازارهاى مختلفى مانند بورس نيز براى سرمايه گذارى وجود دارد اما سرمايه گذارى در بازار مسكن و املاك به ساير بازار ها اولويت دارد .در تركيه نيز مانند بسيارى از كشورهاى پيشرفته جهان صنايع و مشاغل مربوط به ساختمان رونق بسيارى دارد كه رونق اين بخش مى تواند به صورت مستقيم بيش از ٣٠٠شغل و به صورت غير مستقيم بيش از ١٣٠٠شغل و حرفه را رونق دهد.

چرا سرمايه گذارى در بازار مسكن ارزشمند است

سرمايه گذارى در املاك راحت تر از بازارهاى ديگر است براى سرمايه گذارى به جز مسكن حوزه هاى مختلفى وجود دارد از جمله آن ها به مواردى چون دلار ،سكه ،سپرده گذارى ،بورس،اوراق با درآمد ثابت و صندوق سرمايه گذارى مى توان اشاره كرد.

اما فرق اين نوع سرمايه گذارى ها با سرمايه گذارى در بازار مسكن اين است كه در اين نوع سرمايه گذارى ها نياز است كه تخصص و دانش داشته باشيد .در صورتى كه سرمايه گذارى در بازار مسكن عموما مبحث تخصصى ندارد وتنها نياز به كمى جستجو و تحقيق در مورد قيمت و مناطق دارد تا بتوانيد بودجه مورد نظر را با بهترين انتخاب ممكن تطبيق دهيد با نگاهى به شاخص هاى مناطق مختلف در بخش فرصت هاى بازار مسكن تركيه مى توان با ديدى كامل و جامع در مورد قيمت و بافت مناطق مختلف اطلاعات خوبى را كسب كرد و انتخاب خوبى داشت.

آمار خريد خانه در تركيه توسط خارجیان

براساس آمار بدست آمده توسط كشور تركيه، در ماه هاى نخست ٢٠١٩خريد خانه توسط اتباع خارجى در تركيه حدود دو و نيم برابر نسبت به سال قبل افزايش يافته. و تعداد١٢٧٨آپارتمان به خارجيان فروخته شده است. بيشترين تعداد خريد اين خانه ها را عراقى ها خريدارى كرده. و در رده دوم ايرانیان قرار دارند. در سال قبل تعداد ٣٦٥٢مسكن توسط ايرانيان در تركيه خريدارى شده که ارزش آن حدود نيم ميليارد دلار بوده .

بررسی جوانب خرید ملک در ترکیه

سرمايه گذارى از طريق خريد ملک يكى از بهترين نوع سرمايه گذارى است. كه علاوه بر سرمايه گذارى نيز قيمت ها افزايش پيدا مى كنند. و خريد ملك همراه با ارزش افزوده بوده كه يكى از بهترين نوع سرمايه گذارى به حساب مى آيد. و براى افرادى كه تجربه كافى در زمينه خريد ملك در بازار را ندارند، توجه به عامل هایی چون تقاضاى بازار ،امنيت بازار و ميزان عرضه مى تواند بر افزايش سودشان كمك كند.

بازار مسكن هميشه نسبت به تورم پيشرفت قيمت دارد. و براى مالكان اين ملك ها ارزش افزوده اى حداقل به نسبت افزايس حجم نقدينگى ايجاد كرده است. براى سرمايه گذارى بهتر در بازار املاک عامل هايى وجود دارد كه كسانيكه تازه كارند، و سرمايه گذارى مى كنند، پيشنهاد مى‌شود.

خرید اقساطی ملک در ترکیه با ارزانترین قیمت

كسانيكه تصميم به سرمايه گذارى و پس انداز در بازار املاك را دارند، و از طريق ارزش افزوده سرمايه خود را تضمين كنند ، اغلب نمى دانند چه زمانى برای اين انجام اين كار مناسب است. به دو دليل سرمايه گذاران در خريد ملك سرمايه گذارى مى كنند:

1- به دليل افزايش قيمت ملک در آينده

٢- به دليل دريافت اجاره ماهانه

البته سرمايه گذاران اين دو مورد را باهم در نظر مى گيرند. ولى اين در حالى ممكن است كه هدف خود را از سرمايه گذارى مشخص كنند.

قانون خرید ملک خارجی ها در ترکیه

طبق قانون مصوبه در سال 2012، افراد خارجی می‌توانند در ترکیه ملک بخرند. و با داشتن شماره مالیاتی، پاسپورت و ترجمه و تایید پاسپورتشان در ترکیه می‌توانند اقدام به خرید ملک و زمین تجاری و مسکونی نمایند.

برای خرید ملک توسط خارجیان، محدودیت‌هایی وجود دارد، به عنوان مثال هر خارجی تا سقف 30 هکتار می‌تواند زمین بخرد. و یا نزدیک مناطق نظامی اجازه خرید ندارند.

خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید اقساطی به دو صورت می‌باشد: خرید از شرکت‌های ساختمانی که واحدها را به صورت قسطی به فروش می‌رسانند. و یا گرفتن وام از بانک‌های ترکیه و خرید خانه.

خرید اقساطی از شرکت ها

در این حالت شرکت‌های ساختمانی که کار ساخت و ساز پروژه‌ها را انجام می‌دهند، واحدهای خود را به صورت پیش فروش به فروش می‌رسانند.

البته گاهی نیز این شرکت‌ها پروژه‌های به اتمام رسیده‌ای نیز دارند که می‌توانید آن‌ها را به صورت اقساطی خرید نمایید.

به این صورت که مبلغی از ملک را از شما می گیرند. و طی قراردادی که شما با شرکت می بندید، شرکت متعهد می شود در قبال پرداخت ماهانه شما به شرکت، در تاریخی که در قرارداد ذکر شده خانه کامل شده را به شما تحویل دهد. سند نیز بعد از اتمام کار به شما تحویل داده می شود.

خرید اقساطی ملک در ترکیه

شاید این گزینه برای کسانیکه نیاز به تمدید اقامت دارند، مناسب نباشد. زیرا برای تمدید اقامت، روز راندوو باید همراه با سند ملکی در اداره اقامت حضور پیدا کنید.

از نکات منفی این روش می توان به تحویل سند پس از اتمام اقساط و عدم امکان تمدید اقامت، امکان بدقولی شرکت سازنده و عدم تحویل ملک در موعد مقرر اشاره کرد.

خرید اقساطی از طریق وام بانکی در ترکیه

یکی دیگر از روش ها گرفتن وام از بانک های ترکیه می باشد. شما می توانید از بانک های ترکیه وام گرفته و مبلغ ملک را به صورت یکجا بدهید. و مبلغ قسط را به صورت ماهانه به بانک پرداخت نمایید.

در این روش شما مبلغ ملک را به صورت کامل پرداخت می‌نمایید. و سند ملک را تحویل میگیرید که برای تمدید اقامت به مشکل نمی‌خورید.

 

خرید-اقساطی-از-طریق-وام-بانکی-در-ترکیه

از معایب این روش می توان به دشواری تهیه مدارک برای گرفتن وام اشاره کرد. مانند اثبات توانایی مالی برای بازپرداخت اقساط بانک.

مراحل گرفتن وام بانکی در ترکیه

برای گرفتن وام مسکن از بانک، بانک تا 75 درصد از مبلغ کل خانه را وام میدهد. که این مبلغ توسط کارشناس بانکی و طی بازدید از ملک صورت می‌گیرد. اقساط این وام ها متفاوت می‌باشند. و معمولا تا حدود 10 سال می‌باشند.

بانک‌های ترکیه با اثبات توانایی مالی بازپرداخت اقساط می‌باشد. نشان دادن این توانایی مالی هم به صورت ثبت شرکت و گردش حساب شرکت می تواند باشد، و یا اقامت و اجازه کاری و ارائه فیش حقوقی.

مبلغ ماهانه‌ای که باید به بانک پرداخت کنید حدود نصف حقوق ماهیانه‌ای است که فیش آن را به بانک ارائه کرده‌اید.

در صورتیکه شرایط بالا را داشته باشید، می توانید فرم درخواست بانک را پر نمایید و درخواست وام مسکن نمایید.

گرفتن وام بانکی شرایطی هم دارد. به عنوان مثال اگر سند ملکی به نام دو نفر باشد، هر دو باید به صورت جداگانه فرم‌های وام بانکی را پر کنند.

توجه داشته باشید موارد فوق برای تمدید اقامت می‌باشد. و کسانیکه قصد اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک دارند، نمی‌توانند ملک اقساطی بخرند و باید هزینه ملک را یکجا پرداخت نمایند.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو، راهنما و مشاور کارهای حقوقی در ترکیه آماده ارائه خدمات خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه برای هموطنان عزیز می باشد. از طریق واتس اپ تماس بگیرید.

مراحل-گرفتن-وام-بانکی-در-ترکیه

محدودیت‌های قانونی برای تحصیل املاک و مستغلات توسط خارجی ها:

خارجی‌ها می توانند برای استفاده به عنوان محل کار یا اقامت در ترکیه املاک و مستغلات خریداری کنند، مشروط بر اینکه محدودیت‌های قانونی را رعایت کنند. با این حال، حتی در شهرهای مختلف، مساحت کل اموال غیرمنقول که یک فرد خارجی می‌تواند در ترکیه خریداری کند، نمی تواند بیش از 30 هکتار باشد. قبل از خرید ملک، لازم است از مقامات نظامی منطقه نیز مجوز دریافت کنید. مهم است که این موضوع قبل از پرداخت مشخص شود، زیرا در صورت قرار گرفتن املاک مذکور در محدوده امنیتی امکان فروش به خارجی ها وجود نخواهد داشت.

ملک-های-پیشنهادی-دارای-شرایط-اخذ-پاسپورت-ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه چطور ممکن است؟

شهروندانی که می‌خواهند خانه داشته باشند با پیش پرداخت 40 درصدی و طرح پرداخت 120 ماهه امکان خرید خانه را خواهند داشت. در محدوده این پروژه، خریداران به گونه‌ای مالک خانه خواهند بود که گویی در حال پرداخت اجاره هستند، با قیمت‌هایی که از 134705 لیر پیش پرداخت و 1683 لیر (بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده) اقساط شروع می‌شود.

املاک و مستغلات ساخته نشده چیست؟

مفهوم ساختمان به این صورت تعریف می‌شود: «انواع سازه‌ها و تأسیساتی که برای ماندن کم و بیش دائمی بر روی یا زیر یک غیر منقول ساخته می‌شوند و با وسایل فنی با آن ترکیب می‌شوند». اموال  غیرمنقول به اموالی گفته می‌شود که همانطور که در تعریف فوق ذکر شده در سند مالکیت دارای عنصر ساختمانی نیستند.

چرا خارجی‌ها در ترکیه مسکن می‌خرند؟

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که شهروندی اولین عامل برای خارجی‌ها برای خرید مسکن از ترکیه نیست. علاقه روزافزون به ترکیه در زمینه‌هایی مانند زندگی پس از بازنشستگی، بهداشت، گردشگری و آموزش خود را نشان می‌دهد.

آیا خارجی‌ها می‌توانند در ترکیه زمین بخرند؟

خارجی‌ها می توانند در ترکیه زمین بخرند. هر خارجی که تمام شرایط تعیین شده توسط دولت را داشته باشد می تواند زمین را خریداری کند. اتباع خارجی نه تنها می‌توانند املاک غیرمنقول مانند خانه، مغازه، محل کار، ادارات و کارخانه‌ها را خریداری کنند، بلکه می‌توانند زمین در ترکیه نیز خریداری کنند.

قانون خرید ملک خارجی ها در ترکیه

زمان مناسب خرید اقساطی ملک در ترکیه

براى سرمايه گذارى از طريق خرید اقساطی ملک در ترکیه ، سرمايه گذاران بايد زمان مناسبى را براى اين كار در نظر بگيرند. و خريد در زمان مناسب سود آنها را افزايش مى دهد. و سرمايه آنها را چند برابر مى كند. و اگر در زمان مناسب اين كار انجام نشود، موجب ضرر و زيان مى شود. با اين كه تحولات سياسى و اقتصادى موجب نا آرامى و نوسانات قيمت در بازار مى گردد، ولى بازار مسكن يكى از امن ترين بازارها به حساب مى‌آيد.

مناطق و محله‌هایی که تراکم خارجی نشین آنها بالای ۲۵٪ شد!

بنابه سختگیری‌های اخیر اداره مهاجرت در رابطه با اقامت اتباع و مهاجرین در کشور ترکیه مناطق و محلات با تراکم بالای ۲۵٪ دلیل محکمی برای رد درخواست‌های اقامت چه از طریق اجاره و چه از طریق خرید ملک می‌باشد. هموطنان عزیز در نظر داشته باشند هنگام خرید و یا اجاره با مشاوره و راهنمایی درست محل سکونت خود را انتخاب نمایند.

قوانين و مزاياى خريد ملك در تركيه

طبق قوانين كشور تركيه هر فرد خارجى مى‌تواند در اين كشور خريد ملك انجام دهد.خريد ملك در تركيه مى‌تواند امتيازاتى براى خريدار داشته باشد.

اگر مبلغ خريد ملك به ارزش٢٥٠ هزار دلار باشد خريدار مى‌تواند براى خودش و اعضاى خانواده خود و فرزندان زير ١٨ سال در خواست شهروندى را داشته باشد. پروسه اخذ شهروندى زير نظر وكلاى موسسه گلوبال كادرو قابل انجام است كه اين پروسه حدود سه الى ٤ماه زمان مى‌برد كه به نتيجه برسد.

اگر خريد ملك زير ٢٥٠ هزار داار انجام دعيد خريدار مى‌تواند درخواست اقامت سالانه داشته باشد كه اين اقامت شامل اعضاى خانواده و فرزندان زير ١٨سال نيز مى‌شود و بعد از گذشت پنج سال درخواست شهروندى تركيه امكان پذير است.

قوانين و مزاياى خريد ملك در تركيه

خريد ملك مى‌تواند با ارزهاى رايج دنيا مثل دلار و يورو انجام شود با اين وجود سرمايه خريدار حفظ خواهد شد و در زمان فروش ملك مى‌تواتد به فرد ترك يا غير ترك به راحتى به‌فروش برساند.

خريدار مى‌تواند بعد ازخريد ملك آن را اجاره دهد و بدون حضور در تركيه از امتياز اقامت استفاده كند.

معافيت مالياتى ملك براى اتباع خارجى از يك سال به پنج سال افزايش مى‌يابد

رئيس جمهور تركيه رجب اردوغان پس از جلسه‌اى در مورخ ٢٨ مارس در راستاى مبارزه با گرانى اعلام كرد ماليات بر ارزش افزوده محصولات بهداشتى از ١٨درصد به ٨ درصد كاهش پيدا خواهد كرد. وى اعلام كرد كه تصميم داريم ماليات بر ارزش افزوده در زمينه خود و خوراك و نوشيدنى را نيز كاهش دهيم. طيب رجب اردوغان همچنين در راستاى تغييرات ماليات بر ارزش افزوده اعلام كرد ملك‌هاى مسكونى بدون در نظر داشتن موقعيت جغرافيايى آن خواهد بود يعنى اگر شما در هرمنطقه‌اى يا محله‌اى ملك زير ١٥٠متر خريدارى كنيد به جاى ١٨درصد ٨ درصد ماليات پرداخت خواهيد كرد اما ملك‌هاى بالاى ١٥٠متر بايد همان ١٨درصد ماليات را پرداخت كنند.

وى در مالياتى كه اتباع خارجى براى خريد ملك پرداخت مى‌كنند تغييراتى بوجود آورد و اعلام كرد با هدف ارزآورى و معاف شدن از ماليات ملك‌هاى مسكونى فروخته شده به اتباع خارجى را از يك سال به پنج سال افزايش خواهد يافت.

طبق قانون جديد ارز مناسب براى خريد ملك در تركيه چيست ؟

طبق بخشنامه‌اى كه در ماه‌هاى اخير در تاريخ ٢٠٢٢/٠١/٢١ براى خريد ملك در تركيه صادر شد حتما مبلغ معامله به صورت دلار يا پوند و يورو از طريق بانك مركزى به حساب خريدار تبديل شود. در واقع بايد خريدار ارز خارجى را در بانك تبديل به لير كند و برگه گواهى تبديل ارز (دويز آليم بلگسى) تهيه كند توجه داشته باشيد اگر اين مراحل را طى نكنيد در هنگام انتقال سند با مشكل مواجه خواهيد شد. اتباع خارجى در هنگام خريد ملك در تركيه در هنگام نقل و انتقال وجه بايد دقت كنند كه لير انتقال ندهند حتما دلار و با ارزهاى فوق انتقال دهند.

مزایای خرید اقساطی ملک در استانبول

با توجه به رقابت بی‌نظیری که در سال‌های اخیر در بازار املاک ترکیه تجربه شده است، با دادن فرصت به سرمایه گذار برای خرید اقساطی ملک در ترکیه با اقساط راحت و بلندمدت، به جهش کیفی در فروش آپارتمان در ترکیه کمک کرده است. امکان خرید اقساطی آپارتمان نه تنها برای سرمایه گذاران داخلی بلکه برای اتباع خارجی تا 240 ماه فراهم شده است. پیشنهاد اقساط برای خارجی‌ها به مدت هفت سال، گزینه خرید اقساطی ملک در ترکیه را به گزینه‌ای مناسب برای کسانی که قصد مالکیت و سرمایه گذاری دارند تبدیل کرده است.

شرایط اقساط در استانبول چگونه است؟

قوانین ترکیه خریدار را ملزم به داشتن شرایط خاصی در خرید اقساطی آپارتمان نمی‌کند. خریدار ملک مناسب را انتخاب می‌کند و شماره مالیاتی را به همراه یک کپی (سند) از محل ملک در طرح شهرداری دریافت و سپس پاسپورت را به ترکی ترجمه و محضری می‌کند. سپس درخواست مالکیت را با چهار عکس بیومتریک، قرارداد خرید امضا شده با فروشنده و قبض پیش پرداخت به نمایندگی‌های تخصصی منتقل می‌کند.

چگونه در استانبول آپارتمان اقساطی بخریم؟

برای خرید اقساطی آپارتمان در استانبول دو روش وجود دارد و افراد با خرید مستقیم آپارتمان از موسسات واسطه، روش اول بدون بهره را ترجیح می‌دهند. در حالی که شرکت قرارداد فروش رسمی منعقد می‌کند که در آن ارزش پرداخت‌ها و نحوه پرداخت اقساطی مشخص می‌شود. راه دوم خرید آپارتمان با وام بانکی است. بانک ملک را خریداری می‌کند و تا زمانی که تمام اقساط پرداخت نشود، بر آن حق التزام می‌گذارد.

آیا فرصت اقساط بدون بهره برای آپارتمان در استانبول وجود دارد؟

با تحقیق و حوصله مناسب، حتما می‌توانید بهترین معامله را در این زمینه پیدا کنید. اقساط بانکی بدون بهره فرصت بسیار خوبی ست برای کسانی که می‌خواهند ملکی به صورت اقساطی داشته باشند و همچنین سختی پرداخت پول را کاهش می دهد، زیرا برخی از گزینه‌های اقساط مستلزم پرداخت 35 درصدی و همچنین بهترین فرصت‌ها با سهولت پرداخت، تعویض است. تفاوت نرخ و قیمت‌های مقرون به صرفه‌تر 50 درصد پیش پرداخت، 50 درصد بعد از دو سال، 15 درصد پیش پرداخت، مابقی اقساط دو ساله و بسیاری گزینه‌های دیگر وجود دارد.

مسائل حقوقی مهم هنگام خرید اقساطی آپارتمان در استانبول

در خرید اقساطی ملک در ترکیه نکات مهمی وجود دارد که در این بند توضیح داده‌ایم، یعنی اگر ملک به خریدار برسد می‌تواند ملک را حتی به صورت اقساطی بفروشد. خریدار نباید تا زمانی که پرداخت انجام نشده است، ملک را به خریدار منتقل کند، مگر اینکه خریدار ضمانت خاصی به نفع شرکت برای تامین حق خود داشته باشد. شرکت‌های کارگزاری خصوصی یا دولتی نیز باید قرارداد فروش تایید شده را در اختیار خریدار قرار دهند.

خرید-خانه-در-استانبول

این به معنای انتقال مالکیت نیست، بلکه به معنای فروش ملک به خریدار دیگری است که مابقی مبلغ توسط شخص اول پرداخت می‌شود. باید در زمان فروش به شخص ثالث وجود داشته باشد زیرا شرکت مالک اصلی ملک است. همچنین، هیچ درصد یا مدت زمان معینی وجود ندارد که باید قیمت ملک را قبل از فروش به شخص جدید پرداخت کرد. خریدار اول موظف است هزینه‌های اسناد رسمی را به خریدار دوم بپردازد و بین دو طرف توافق شده است.

خریدار نیز می‌تواند با رضایت مالک، ملک را به یک یا چند نفر بفروشد و پس از پرداخت کامل اقساط هر سهم، سند مالکیت را تحویل دهد. بسیاری از خریداران زمانی با این گزینه مواجه می‌شوند که بودجه لازم برای خرید در دسترس نباشد. یکی از بزرگترین و بهترین بازارهای ترکیه املاک و مستغلات است. بنابراین طبیعی است که این گزینه (یعنی به صورت اقساطی) همیشه در دسترس باشد. دولت این گزینه را تسهیل می‌کند و آن را دائمی می‌کند.

ترکیه در این مورد دیدگاه درستی دارد که به توسعه بازار املاک ترکیه و جمع آوری سرمایه های املاک بزرگ در سراسر ترکیه کمک می‌کند. این امر نه تنها در بخش املاک و مستغلات، بلکه در صنعت، تجارت و گردشگری نیز منعکس شده است.

چرا خرید اقساطی ملک در استانبول؟

خرید ملک در استانبول به اولین آرزوی بسیاری از سرمایه گذاران و ساکنینی که به دنبال آپارتمان برای خرید در ترکیه هستند تبدیل شده است و این به دلیل تنوع زیاد در املاک استانبول است زیرا بازار املاک و مستغلات گزینه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. در بسیاری از مناطق استانبول می‌توانید آپارتمان‌های ارزان قیمت را برای خرید پیدا کنید و ملک‌های لوکس در اشکال مختلف مانند ویلاها و آپارتمان‌های هوشمند در استانبول وجود دارد.

موسسه گلوبال کادرو بهترین خدمات را برای صرفه جویی در وقت و هزینه شما برای یافتن املاک و مستغلات مناسب برای خود و خانواده ارائه می‌دهد.

اسناد معتبر ملكى در تركيه

افرادى كه قصد خريد ملك در تركيه را دارند احتمالا تا به حال نام تاپو را شنيده‌اند. در كشور تركيه تاپو همان سند ملكى است كه حق مالكيت را نشان مى‌دهد افراد زمانى كه مى‌خواهند خريد ملك در تركيه انجام دهند مى‌توانند با مراجعه به اداره تاپو و اطلاعاتى از معتبر بودن سند كسب كنند.

انواع سند ملكى در تركيه

سندهاى آبى رنگ :اين نوع سندها ويژه زمين ها (Arsa) هستند. شما با اين سندها نمى‌توانيد اقامت تركيه را دريافت كنيد.

سندهاى قرمز رنگ: اين نوع سندها نشان مى‌دهد ملك مورد نظر بخش‌هاى مستقلى دارد. اين نوع سند داراى بخش‌هاى مختلفى است. سندها (DEVERE MÜLK) براى هتل‌ها استفاده مى‌شود و به مدت زمان مشخص شما صاحب آن ملك هستيد. روى اين سند نمى‌توانيد درخواست اقامت كنيد.

نوع دوم سندهاى قرمز ( KAT IRTIFAKI ) هستند كه شما مالك قسمتى از زمين هستيد و متراژ آن در سند ملكى قيد مى‌شود و براى آن اسكان در نظر گرفته نشده است. اين نوع سند يكبار تا پايان كار صادر مى‌شود.

نوع ديگر سند (KAT MÜLKIYETI ) است بعداز طى كردن مراحل براى پايان كار صادر مى‌شود و اين به اين معنا نيست كه شما سهمى از زمين (Arsa) نداريد. اگر ملكى قابل سكونت باشد براى معامله بهتر است در اين نوع سند ملكى مناطق و مكان‌هايى كه قابل استفاده است و سهام ملك مشخص شده است.

برای خرید خانه توسط اتباع خارجی چه مدارکی لازم است؟

برای خرید خانه توسط اتباع خارجی چه مدارکی لازم است؟

سند ملکی
مدارک هویتی یا پاسپورت (در صورت لزوم می توان از این اسناد درخواست کرد.)
گواهی بازار املاک اخذ شده از شهرداری
بیمه نامه اجباری زلزله (DASK)
گزارش ارزیابی املاک و مستغلات

آیا مالیات بر دارایی برای خارجی‌ها وجود دارد؟

اتباع خارجی نیز موظف به پرداخت مالیات دارایی برای اموال غیرمنقول خود در ترکیه هستند. مبلغی که باید پرداخت شود با محاسبه نرخ مالیات دارایی بر ارزش اموال غیرمنقول محاسبه می‌شود. مالیات بر درآمد اجاره برای درآمد حاصل از اجاره اموال غیر منقول؛ اگر ملک در مدت 5 سال فروخته شود، موظف به پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه از درآمد حاصل است.

فرق بين عرصه و اعيان در املاك

باتوجه به گستردگى بازار مسكن و املاك و اصطلاحات آن آگاهى و فراگيرى برخى از نكات در مورد معاملات ملكى بسيار ضرورى است و براى جلوگيرى از مشكلات احتمالى بايد به آن توجه داشت ازجمله اين موارد مى‌توان به عرصه و اعيان اشاره كرد.

مفهوم عرصه و اعيان براى تمامى املاك تاپودار و تاپو خاى ملكى با كاربرى‌هاى مختلف مانند مسكونى ،تجارى و ادارى معنا پيدا مى‌كند. منظور از عرصه زمينى كه ساختمان ويلايى ،مجتمع كم واحد،برج ،مجتمع تجارى و غيره روى آن احداث شده است.

منظور از اعيان همان ساختمانى كه بر روى عرصع بناشده است يعنى تمامى واحدهاى احداث شده در يك برج يا آپارتمان جز اعيان آن ملك به حساب مى‌آيد.

عرصه و اعيان در املاك و زمين‌ها به صورت مجزا فروخته مى‌شود وبسته به نوع خريد مشخص مى‌شود اما در بسيارى از معاملات ملكى كه به صووت شش دانگ انجام مى‌شود عرصه و اعيان ملك هردو همراه يكديگر به فروش مى‌رسد به طوريكه در املاك شخصى كه يك نفر صاحب تمام ملك است عرصه و اعيان هر دى به يك شخص تعلق دارد اما در برج‌ها و مجتمع‌هاى امروزى مالك‌ها صاحب اعيان و بخشى از عرصه هستند.

روند انتقال سند چگونه پیش می‌رود؟

خریدار خانه اسناد وام دریافتی از بانک و سایر مدارک درخواستی اداره ثبت اسناد و املاک (اصل شناسنامه، گذرنامه و …) را تهیه می‌کند. از اداره ثبت اسناد و املاک مربوطه وقت ملاقات درخواست می‌شود. در روز تعیین وقت، خریدار و فروشنده مدارک درخواستی را در اطلاعات قرار به واحد تحویل می‌دهند.

بررسى شرايط اخذ شهروندى تركيه با خريد ملك اقساطى

همانطور كه قبلا هم اشاره شده شما براى اينكه بتوانيد شهروندى تركيه دريافت كنيد بايد حداقل ٤٠٠ هزار دلار در بخش املاك و مستغلات تركيه سرمايه گذارى كنيد.

شما با دو روش مى‌توانيد با خريد ملك اقساطى شهروندى تركيه را دريافت كنيد. اگر شما بخواهيد ملكى را به ارزش فرضی هفتصد هزار دلار به صورت اقساطى خريدارى كنيد اگر پبش از ۴۰۰ هزار دلار از اين مبلغ را به صورت نقدى پرداخت كنيد مى‌توانيد ٤٠٠ هزار دلار را در رهن بانك قرار دهيد و شهروندى تركيه را دريافت كنيد و يا در صورتى كه سازنده مبلغى كه به عنوان وام در نظر گرفته مى‌شود را به شما تحویل دهد تا پس از تبدیل آن به لیر و اخذ گواهی تبدیل ارز به حساب وی منتقل کنید يعنى در ازاى گرفتن يكسرى مدارك كه در نوتر تاييد مى‌شود سند ملكى را همراه با رعایت کامل تشریفات قانونی نقل و انتقال وجه به نام شما منتقل كند شما مى توانيد شهروندى تركيه را دريافت كنيد.

نكته قابل توجه اين است كه اين توافقى است كه بين سازنده و شما انجام مى‌شود چرا که به هيج عنوان در تركيه به اتباع خارجى از طرف دولت وام پرداخت نمى‌شود. تمام وام‌ها توسط سازنده به شما اختصاص داده می‌شود و اين روشی است که در فضلی مجازی تبلیغ می‌شود که شهروندی ترکیه را با رقمهای پایین‌تر از ۴۰۰ هزار دلار مى‌توانيد دريافت كنيد که بررسی قراردادهای بعدی کار حقوقی مفصلی را می‌طلبد که بایستی در قد و قواره موسسه‌ای که این کار را برای شما انجام می‌دهد باشد. در غیر اینصورت بعدها توان حمایت قانونی از شما برای استیفای حقوقتان نخواهد داشت.

در صورتی‌که سازنده وام را به شما اختصاص ندهد و شما ملكى به ارزش٤٠٠ هزار دلار به صورت اقساطى خريدارى كنيد و يك درصدى از مبلغ را به عنوان پيش پرداخت ،پرداخت كنيد و مابقى مبلغ را طى يك يا دوسال (طبق توافقى كه انجام مى‌شود) پرداخت كنيد در اين جا سندى به نام شما منتقل نمى‌شود تا زمانى كه اقساط تمام شود اگر سند به نام شما نباشد شما نمى‌توانيد شهروندى تركيه را دريافت كنيد.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “خرید اقساطی ملک در ترکیه با ارزانترین قیمت

 1. ّفرهاد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ایا با خرید اقساطی اپارتمان از موسساتی مثل Eminevim و دیگر شرکت های ساخت و ساز میشه اقامت گرفت ?

  1. کارشناس ارشد گفت:

   سلام در صورتیکه سند به نامتون بخوره، مشکلی نداره.

 2. امیرقاسم همایونی گفت:

  سلام ..حداقل سرمایه برای پیش پرداخت …و حداقل اقساط برای خرید ملک چقدر هست…فکر میکنم این سوال خیلی از مردم باشه..

  1. کارشناس ارشد گفت:

   سلام پروژه های مختلف با هم تفاوت دارن. نیاز هست با بخش املاک صحبت کنید. 00905537174401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *