املاک, مهاجرتی

راهنمای کامل اقامت ملكى در ترکیه

4.3/5 - (30 امتیاز)

زمانى كه فرد درتركيه خريد ملك انجام مى دهد مى تواند درخواست اقامت ملكى دهد اين نوع اقامت تاشينماز مال است كه به دليل داشتن اموال غير منقول دولت تركيه به فرد اقامت مى دهد در تركيه قانون شهروندى به اين صورت است كه افرادى كه اموال غير منقول دارند و دليلى براى اقامت در تركيه داشته باشند مى توانند پس از گذشت پنج سال درخواست شهروندى دهند.بنابراين فرق اقامت توريستى با اقامت ملكى (تاشينماز )اين است كه فرد حق درخواست شهروندى تركيه را  پس از پنج سال دارد  .فرد در هنگام در خواست اقامت ملكى بايددر راندوو اقامت  تاشينماز را انتخاب كند اگر زوجين باهم ملكى را خريدارى مى كنند و ملك بنام دونفر مى باشد مى توانند اقامت ملكى در خواست دهند در غير اين صورت اگر ملك  به نام يكى از زوجين باشد همسر و فرزندان زير ١٨سال به تبع از آن مى توانند درخواست اقامت توريستى دهند .اما فرزندان بالاى ١٨سال نمى توانند اقامت ملكى يا توريستى روى آن ملك درخواست دهند .اگر با پدر يا مادر يا وابستگان خود اقدام به خريد ملك مى كنيد تنها يك فرد مى تواند روى آن ملك اقامت ملكى دريافت كند.

تماس با کارشناس املاک در ترکیه

شما می توانید با کلیک بر دکمه های زیر به طور مستقیم با کارشناس متخصص مربوطه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و راهنمایی رایگان برخوردار شوید

درخواست اقامت از طريق خريد ملك در تركيه

افراد در صورتى كه در تركيه ملك خريدارى كنند مى توانند درخواست اقامت دهند اقامت از طريق ملك به صورت يكساله صادر مى شود و تازمانى كه سند بنام فرد باشد اين اقامت هرسال قابل تمديد مى باشد افراد با خريد ملك مى توانند براى خود و اعضاى خانواده و فرزندان زير ١٨سال درخواست اقامت دهند.در صورت تمديد مداوم اقامت بعد از پنج سال مى توانند درخواست شهروندى تركيه را دهيد.

 

مراحل درخواست اقامت ملکی در ترکیه

 1. مراجعه به سایت اداره مهاجرت ترکیه(برای ورود کلیک کنید )

 2. وارد کردن اطلاعات از جمله اطلاعات پاسپورت، آدرس محل سکونت، شماره همراه، بیمه‌نامه ترکیه و ...

 3. دریافت برگه راندوو گرفتن وقت راندوو و دریافت اطلاعات زمان راندوو از طریق پیامک

 4. پرداخت هزینه‌های نوشته شده در برگه راندوو شامل هزینه‌های مالیات و کارت اقامت.

 5. حضور در مصاحبه‌ی راندوو و ارائه‌ی مدارک و فیش‌های پرداختی

   

مزایای کارت اقامت ترکیه

مدارك لازم براى دريافت سند ملكى در تركيه

 1. اصل با كپى سند مالكيت

 2. اصل و كپى مدارك هويتى (كارت ملى ،شناسنامه،پاسپورت)با ارائه ترجمه رسمى به تركى

 3. يك قعطه عكس فروشنده و دوقطعه عكس خريدار

۴. برگه پايان كار شهرداری

۶. حضورمترجم رسمى همزمان (درصورت عدم تسلط به زبان تركى ).

 

توضیحات تکمیلی مدارک مورد نیاز

افراد براى دريافت سند ملكى كه خريدارى كرده اند نياز به مداركى مانند ترجمه شناسنامه و پاسپورت كه توسط نوتر تاييد شده است دارند اين ترجمه در مدت زمان كوتاه قابل انجام است و حدودا ٥٠٠لير هزينه دارد .بعد از تكميل مداركى مانند ورگى نوماراسى ،عكس بيومتريك و گواهى  تبديل ارز(دويز آليم بلگسى كه از بانك تهيه مى شود)،رسيد انتقال وجه كه توسط بانك تاييد شده است  و فرمى كه اطلاعات فروشنده و خريدار در آن قيد شده است. در تركيه براى انتقال املاك و مستغلات  بايد به اداره تاپو مراجعه كنيد براى انتقال سند بايد وقت قبلى از اداره تاپو گرفته شود .فروشنده مى تواند از وب سايت اداره ثبت اسناد اقدام به گرفتن راندوو نمايدكه اداره تاپو بين ٢روز تا ٢هفته بعد از درخواست وقت مراجعه تعيين مى كند كه به صورت پيامك به فروشنده و خريدار فرستاده مى شود در روز مشخص شده فرد خريدار يا وكيلش به همراه فروشنده جهت انتقال سند بايد در اداره تاپو حاضر شوند كه حدود يك ساعت زمان مى برد كه سند آماده و به خريدار تحويل داده شود اگر فرد خريدار به زبان تركى استانبولى تسلط نداشته باشد حضور مترجم رسمى دادگسترى در اداره تاپو الزاميست.

 !! مطالبی که دارای نوار زرد رنگ هستند از اهمیت بالاتری برخوردارند

همه چيز درمورد خريد ملك در تركيه جهت اخذ اقامت ملكى 

در گذشته براى خريد ملك در تركيه هيچ محدوديتى وجود نداشت و براى دريافت اقامت ملكى افراد مى توانستند با هر مبلغى در هر منطقه اى خريد ملك انجام دهند ولى  در حال حاضر دولت تركيه قانون جديدى را تصويب كردو يكسرى محدوديت هايى براى خريد ملك و دريافت اقامت براى اتباع خارجى در نظر گرفته است .

حتما بايد قبل از خريد ملك به نكاتى توجه كنيد دولت تركيه براى خريد ملك جهت اخذ اقامت ،قانونى را در نظر گرفته است كه ملكى كه خريدارى مى كنيد حتما بايد ارزش ملك بالاى ۲۰۰هزار دلار باشد پس هنگام خريد ملك بايد ملك بالاى ۲۰۰هزار دلار در نظر بگيريد يا ملكى كه خريدارى مى كنيد به صورت توافقى از صاحب ملك بخواهيد كه  ارزش ملك را بالاى ۲۰۰هزار دلار در سند نشان دهد .بايد در هنگام خريد ملك دسته دوم به اكسپرتيز  توجه كنيد و قيمت كارشناسى ملك را بالاى ۲۰۰هزار دلار نشان دهيد چون شهروندان ترك در هنگام خريد و فروش ملك ارزش ملك را به دليل معاف شدن از ماليات پايين نشان مى دهند .

طبق قانون جديد تركيه هنگام خريد ملك مبلغ ملك حتما بايد از حساب خريدار به فروشنده پرداخت شود و براى پرداخت اين مبلغ بايد ازسه ارز دلار ،يورو ،پوند استفاده كنيد .

ديگر محدوديتى كه دولت تركيه براى دريافت انواع اقامت تركيه براى اتباع خارجى در نظر گرفته است منطقه هاى ممنوعه است كه در اين مناطق به هيج عنوان شما نمى توانيد اقامت دريافت كنيد پس قبل از اينكه اقدام به خريد ملك كنيد بايد مناطق را به خوبى بررسى كنيد و مناطق ممنوعه را تشخيص دهيد كه بعدا جزو مناطق ممنوعه نباشد مناطقى را انتخاب كنيدكه اتباعى خارجى آن منطقه زير ١٥درصد باشد .حتما ملكى كه خريدارى مى كنيد مسكونى باشد و حتما بايد در آن ملك حضور داشته باشيد تا بتوانيد اقامت دريافت كنيد. 

تنها كسانيكه مى توانند باشما درخواست اقامت ملكى دهند همسر و فرزندان زير ١٨سال مى باشد كه حتما در سند ملكى نام همسر و فرزندان زير ١٨سال را قيد شود.هنگام درخواست اقامت روى ملك حتما تمكن مالى ارائه دهيد چون شما با اين نوع اقامت اجازه كار در تركيه را نداريد و بايد نشان دهيد كه درآمد وهزينه هاى زندگى در تركيه را داريد براى اينكه بتوانيد اقامت دوساله روى ملك درخواست دهيد  بايد تمكن مالى دوساله ارائه دهيد و همچين بيمه دوساله پرداخت كنيد و پاسپورتتان بالاى دوسال بايد اعتبار داشته باشد .زمانى كه اقامت برايتان صادر شد شما مى توانيد از طريق ادولت  يا اداره مهاجرت ثبت ادرس انجام دهيد نبايد ملكى كه روى آن اقامت دريافت كرده ايد اجاره دهيد اگر اداره مهاجرت متوجه شود اقامت شمارا باطل مى كند و تا ده روز بايد خاك تركيه را ترك كنيد .

مدارک مورد نیاز اقامت ملکی ترکیه

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدارک نوماراتاژ و تاپو دوامی برای اقامت در ترکیه

این‌ها مدارکی هستند که اخیراً برای صدور اقامت در کشور ترکیه در لیست مدارک مورد نیاز قرار گرفته‌اند. برای گرفتن مدرک نوماراتاژ باید از طریق شهرداری اقدام کنید و برای دریافت تاپو دوامی به اداره‌ی تاپو مراجعه کنید.

نکته‌ی مهم: برای ثبت آدرس باید اداره‌ی مهاجرات مراجعه کنید.

اخذ اقامت توریستی ترکیه مستلزم ارائه‌ی مدارک و هم‌چنین پلن‌های مسافرتی‌ست.

بیمه اقامتی ترکیه 

برای آن‌که بتوانید کارت اقامت ترکیه را دریافت کنید، یکی از مدارکی که به آن نیاز خواهید داشت، بیمه اقامتی‌ست. در واقع شما پیش از اقدام برای گرفتن راندوو باید برای دریافت بیمه‌ی سلامت اقامتی اقدام کنید. شرکت‌های بیمه‌ی متعددی (بالغ بر 30 شرکت) خدمات بیمه اتباع خارجی را ارائه می‌کنند. می‌توانید بر اساس نوع خدمات و پوشش مورد نظر خود یک شرکت را انتخاب کنید.

تمکن مالی برای اقامت ترکیه

یکی از مدارک مهم برای اخذ اقامت در ترکیه، تاییدیه تمکن مالی‌ست. این مدرک می‌تواند در ایران ( که باید ترجمه شده و در سفارت ترکیه تایید شود) و یا در کشور ترکیه تهیه شود. قراردادهای اجاره می‌توانند مدارکی برای منظور باشند

کد مالیاتی برای اقامت ترکیه

این‌ها مدارکی هستند که اخیراً برای صدور اقامت در کشور ترکیه در لیست مدارک مورد نیاز قرار گرفته‌اند. برای گرفتن مدرک نوماراتاژ باید از طریق شهرداری اقدام کنید و برای دریافت تاپو دوامی به اداره‌ی تاپو مراجعه کنید.

نکته‌ی مهم: برای ثبت آدرس باید اداره‌ی مهاجرات مراجعه کنید.

اخذ اقامت توریستی ترکیه مستلزم ارائه‌ی مدارک و هم‌چنین پلن‌های مسافرتی‌ست.

رمز الکترونیک در ترکیه E-DEVELET

یکی از خدمات دولت ترکیه به مردم این کشور و اتباع خارجی مقیم آن، رمز الکترونیکی است. با این رمز شما می‌توانید از خدمات اینترنتی که در اختیار شهروندان این کشور قرار می‌گیرد بهره ببرید. برای گرفتن این رمز نیاز به کارت اقامت ترکیه دارید. با همراه داشتن کیمیک کارت به اداره پست دولتی ترکیه در محل زندگی خود بروید. شما می‌توانید با پرداخت 5 لیر رمزتان را دریافت کنید. به کمک شماره کیمیک و این روز می‌توانید وارد سامانه E-DEVELET شده و از خدمات آن استفاده کنید. این رمز برای افراد بالای 15 سال صادر می‌شود.

چگونگی ثبت آدرس سکونت ترکیه در اداره نفوس

وقتی کارت اقامت توریستی ترکیه را گرفتید، باید برای ثبت آدرس به اداره‌ی مهاجرت بروید. برای ثبت آدرس باید یکی از قبض‌ها (مانند آب یا برق) را به نام خود زده باشید. هم‌چنین داشتن قرارداد اجاره نوتر شده نیز الزامی‌ست. پس از ثبت آدرس می‌توانید آن را در سایت E-DEVELET مشاهده کنید.

این موضوع بستگی به بیمه‌ای دارد که انتخاب می‌کنید. درست است که بیمه اقامتی برای گرفتن اقامت ترکیه دریافت می‌شود، اما با این بیمه‌ها می‌توانید از خدمات درمانی و پزشکی بهره‌مند شوید. اما باید توجه کنید که بیمه‌ی مورد نظر در منطقه‌ی شما با مراکز متعدد قرارداد داشته باشد. هم‌چنین در هنگام گرفتن بیمه نوع پوشش‌ها را نیز در نظر بگیرید.

بله، شما برای تنظیم اجاره نامه می‌توانید به همراه صاحب‌خانه به اداره نوتر مراجعه کرده و قرارداد را همان‌جا ببندید.

پاسخ: این جریمه برای ماه اول 50 دلار و برای ماه‌های بعدی 10 دلار است.

پاسخ: بله، این قرارداد باید در نوتر تنظیم شود. هزینه‌ی آن چیزی در حدود 500 لیر است.

پاسخ: خیر، ارائه‌ی مدارک تمکن مالی یکی از نیازهای گرفتن اقامت است. اما به تنهایی نمی‌تواند ضامن گرفتن اقامت باشد.

پاسخ: رفع دیپورتی راه‌حلی ندارد. مگر این‌که اجازه‌ی کار بگیرید و اقامت کاری ترکیه را دریافت کنید.

پاسخ: خیر؛ شما نباید تا روز راندوو ترکیه را ترک کنید. چرا که در این صورت درخواست شما باطل شده و دیگر تا 6 ماه نمی‌توانید دوباره درخواست دهید

پاسخ: اگر فرد کارت اقامت دارد و مهلت آن تمام شده باشد، می‌تواند از کشور خارج شده و دوباره پس از وارد شدن از اقامت 90 روزه توریستی بهره ببرند.

 !! مطالبی که دارای نوار زرد رنگ هستند از اهمیت بالاتری برخوردارند

مدت زمان اقامت در ترکیه با ویزای توریستی

اقامت در ترکیه برای 3 ماه بدون داشتن ویزا امکان‌پذیر است. در واقع شما به ازای هر 6 ماه، می‌توانید بدون داشتن ویزا سه ماه در این کشور اقامت داشته باشید. نکته‌ی مورد توجه در این زمینه عدم وجود امکان فعالیت است. پس اگر قصد فعالیت اقتصادی در این کشور دارید بهتر است از روش‌هایی هم‌چون خرید ملک و ... استفاده کنید. اقامت ترکیه با خرید ملک اعتباری یکساله داشته و پس از این مدت نیز امکان تمدید آن وجود دارد.

گرفتن اقامت ترکیه و امکان کار

این موضوع بستگی به نوع ویزا و مدت زمان اقامت شما دارد. برای مثال افرادی که موفق به اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می‌شوند، پس از آن‌که 6 ماه از اقامتشان گذشت، اجازه‌ی فعالیت خواهند داشت. فراموش نکنید که بدون داشتن کارت اقامت خبری از مجوز فعالیت نخواهد بود. در صورتی که واجد این شرایط هستید، استخدام شما از سوی یک کافرمای ترک می‌تواند به شما امکان فعالیت در ترکیه را دهد. داشتن کارت اقامت مزایای دیگری نیز دارد که در بخش زیر می‌خوانید.

چگونگی ثبت آدرس سکونت ترکیه در اداره نفوس

وقتی کارت اقامت توریستی ترکیه را گرفتید، باید برای ثبت آدرس به اداره‌ی مهاجرت بروید. برای ثبت آدرس باید یکی از قبض‌ها (مانند آب یا برق) را به نام خود زده باشید. هم‌چنین داشتن قرارداد اجاره نوتر شده نیز الزامی‌ست. پس از ثبت آدرس می‌توانید آن را در سایت E-DEVELET مشاهده کنید.

چند نکته پیرامون مالیات اتباع خارجی در ترکیه

 • مالیات پرداختی شما در کشور ترکیه تفاوتی با شهروندان این کشور نمی‌کند.
 • شما در ترکیه برای انجام فعالیت‌های تجاری باید مالیات پرداخت کنید.
 • شما به طور سالانه عوارض شهرداری را پرداخت می‌کنید و مالیاتی به ازای دارایی‌تان نمی‌پردازید.
 • خرید ملک و ... شامل مالیات می‌شود. مالیات خرید ملک با نام ورگی شناخته شده و با توجه به مساحت ملک و منطقه‌ای که در آن قرار دارد تعیین می‌شود

 

خدمات E-Develet در ترکیه

 • پیگیری خدمات بیمه اجتماعی و بیمه‌های درمانی
 • مشاهده و بررسی جریمه‌ها و تخلفات
 • رصد بدهی‌های مالیاتی با جزئیات
 • دیدن اسناد ملکی که به نام شما هستند.
 • دیدن آدرس ثبت شده محل سکونت
 • گرفتن برگه دانشجویی
 • گرفتن سوء پیشینه

تمکن مالی برای اقامت ترکیه

یکی از مدارک مهم برای اخذ اقامت در ترکیه، تاییدیه تمکن مالی‌ست. این مدرک می‌تواند در ایران ( که باید ترجمه شده و در سفارت ترکیه تایید شود) و یا در کشور ترکیه تهیه شود. قراردادهای اجاره می‌توانند مدارکی برای منظور باشند

حق خاک ترکیه و جریمه اقامت بدون پس از مهلت قانونی

اقامت پس از پایان مهلت اقامت توریستی ترکیه می‌تواند منجر به پرداخت جریمه شود. پس اگر پایان موعد اقامت شما نزدیک است و نیاز به ماندن در ترکیه دارید، بهتر است به اداره‌ی مهارجرت مراجعه کنید و درخواست اقامت بیشتر خود را ارائه دهید. (برای چند روز بیشتر ماندن در خاک این کشور)

اگر مهلت اقامت شما تمام شده باشد و شما مدتی را در این شرایط سپری کنید، هنگام خروج باید حق خاک ترکیه را پرداخت کنید. (این مبلغ ماهانه 50 دلار است.)

اگر به روزهای پایانی مهلت اقامت نزدیک می‌شوید بهتر است اقدام راندوو کنید. در غیر این صورت:
 • اگر کم ‌تر از 10 روز از پایان مهلت گذشته باشد، هنوز می‌توانید برای راندوو اقدام کنید.
 • اگر بیش از 10 روز و کم‌تر از 1 ماه گذشته باشد، باید یک ورود و خروج انجام دهید و سپس راندوو بگیرید.
 • اگر بیش از 1 ماه و کم‌تر از 3 ماه گذشته است، مشمول یک ماه جریمه‌ی ممنوعیت ورود می‌شوید. پس باید از ترکیه خارج شوید و پس از یک ماه دوباره وارد این کشور شوید.
 • اگر بیش از 3 ماه و کم‌تر از 6 ماه گذشته باشد، باید از کشور خارج شده و تا 3 ماه امکان ورود نخواهید داشت.

چگونگی ترجمه گواهینامه ایرانی به ترکیه

همان‌طور که گفتیم داشتن اقامت توریستی ترکیه این امکان را فراهم می‌کند که گواهینامه ایرانی خود را ترجمه در کشور ترکیه استفاده کنید. برای تبدیل گواهینامه اعبتار داشتن کیمیک کارت و گواهینامه الزامی‌ست. برای این منظور در سایت سفارت ایران کد پیگیری خود را دریافت کنید. سپس با در دست داشتن اصل و کپی مدارک مورد نظر به سفارت رفته و پس از ارائه‌ی مدارک هزینه‌ی ترجمه را پرداخت می‌کنید. پس از طی مراحل اداری و آماده شدن مدارک مورد نیاز، آن‌ها را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

حال نیاز است که ترجمه مدارک تحصیلی‌تان را به تایید نوتر برسانید. این مدارک باید در یک دارالترجمه رسمی در این کشور ترجمه شده باشند. مدارک گواهی پزشکی را نیز باید از درمانگاه نزدیک محلی زندگی خود دریافت کنید. دارالترجمه رسمی گلوبال کادرو یکی از موسسات فعال و خوشنام در زمینه‌ی ترجمه‌ی مدارک تحصیلی و مدارک شناسایی‌ست.

پس از این مراحل مدارکی که از طریق پست دریافت کرده‌اید را به همراه گواهی پزشکی و ترجمه مدرک تحصیلی و قبض واریزی مالیات، کپی رنگی کارت اقامت و کپی رنگی گواهینامه ایرانی را به اداره نفوس ارائه کنید. با طی کردن این مراحل گواهینامه شما تا حداکثر 10 روز به آدرس محل سکونتتان پست می‌شود.

پاسخ: ثبت نفوس برای افرادی که اقامت دارند امکان‌پذیر است.

پاسخ: خیر؛ فعالیت در بورس مستلزم داشتن مدارک شهروندی این کشور است.

پاسخ: این موضوع به بروکر و قوانین آن بستگی دارد. بروکرها معمولاً سیاست‌های خاص خود را برای احراز هویت دارند. برخی تنها با کارت اقامت، برخی با گواهینامه ترک به شما امکان فعالیت می‌دهند. بعضی از بروکرهای نیز در هیچ شرایطی به شهروندان ایرانی اجاره فعالیت نمی‌دهند.

خیر، برای این کار باید شهروند ترکیه باشید.

پاسخ: در صورت تنظیم توافق‌نامه‌ی رسمی بله.

پاسخ: پس از تهیه‌ی نامه از پزشک به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کرده و درخواست اقامت درمانی خود را ارائه کنید.

پاسخ: باید درخواست تغییر محل سکونت را در اداره‌ی مهاجرت ثبت کنید.

 در صورتی که حضانت بچه‌ها را گرفته باشد می‌تواند با ترجمه‌ی ارائه‌ی مدرک دادگاه برای بچه‌ها اقامت بگیرد.

انواع نوع اقامت ترکیه

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اقامت تحصیلی در ترکیه

اگر سرمایه‌ی زیادی ندارید می‌توانید برای اخذ اقامت تحصیلی اقدام کنید. اگر متاهل هستید و فرزند دارید، با دریافت اقامت تحصیلی می‌توانید برای همسر خود و فرزندانتان (زیر 18 سال) اقامت توریستی بگیرید.

اقامت ترکیه با خرید ملک

در صورتی که تمکن مالی دارید، می‌توانید به راحتی و با خرید یک ملک (با قیمت بیش از ۲۰۰ هزار دلار) به سراغ گرفتن اقامت بروید. توجه کنید ملکی که می‌خرید نباید در مناطق ممنوعه واقع شده باشد. هم‌چنین ملک مورد نظر باید آماده باشد و شما در آن ساکن شوید. ثبت آدرس در اداره‌ی مهاجرت نیز الزامی‌ست.

اقامت کاری ترکیه

برای این منظور پیش از هر چیز نیاز به اقامت موقت خواهید داشت. اگر متاهل هستید می‌توانید هم‌چون اقامت تحصیلی برای همسر و فرزندان (زیر 18 سال) نیز اقامت بگیرید. اگر قصد راه‌اندازی بیزینس در این کشور را دارید، می‌توانید با ثبت شرکت نیز اقامت دریافت کنید. برای این منظور باید حداقل پنج فرد ترک را در شرکت خود استخدام کنید.

ازدواج با یک فرد ترک

اگر قصد ازدواج با یک شهروند ترکیه‌ای را دارید، نیاز به نگرانی برای اقامت نیست. چرا که می‌توانید پس از ازدواج اقامت سه‌ساله‌ی این کشور را گرفته و پس از پایان این دوره درخواست شهروندی دهید.

مزایای کارت اقامت ترکیه

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه

افتتاح حساب بانكى و اخذ كردیت كارت

اغلب بانک‌های ترکیه اجازه ندارند برای اتباع خارجی حساب باز کنند. اما در این بین بانک‌هایی وجود دارند که در صورت داشتن کارت اقامت ترکیه می‌توانید در آن‌ها افتتاح حساب کنید. برای دریافت کردیت کارت بانک شرایطی را برای تضمین اعلام می‌کند که به فراخور زمان و قوانین جاری می‌توانند متفاوت باشند.

مسدود کردن مبلغی خاص در حساب یکی از شرایطی‌ست که می‌تواند به شما در دریافت کردیت کارت کمک کند. هم‌چنین با بررسی موجودی و حجم گردش مالی شما نیز امکان اخذ کارت اعتباری وجود دارد. (این مقادیر بستگی به سیاست‌های بانک دارند.)

به نام زدن قبوض پس از دریافت اقامت ترکیه

بر اساس قانون، قبض‌های آب و برق و گاز در کشور ترکیه به نام مستاجر و یا مالک خانه صادر می‌شوند. البته توجه کنید که به نام کردن قبض‌ها مستلزم داشتن کارت اقامت ترکیه است. اگر در حال طی کردن مسیر دریافت کارت هستید، می‌توانید در این برهه به‌نام یکی از دوستان یا آشنایانتان که در این کشور اقامت دارد دریافت کنید. هم‌چنین انتقال نام قبوض به یک کفیل ترک نیز امکان‌پذیر است. سپس می‌توانید در صورت دریافت کارت اقامت توریستی ترکیه قبض‌ها را به نام خود انتقال دهید.

برای انتقال نام قبوض باید با داشتن شماره اشتراک به اداره‌ی مورد نظر (گاز، برق و یا آب) مراجعه کرده و با ارائه‌ی مدارک خود (اجاره‌نامه یا سند خانه و کارت اقامت) برای به‌نام کردن قبض اقدام کنید. برای این منظور نیاز به پرداخت مبلغی خواهید داشت که امکان پرداخت آن به صورت قسطی نیز وجود دارد.

ثبت نام تحصیل رایگان در مدارس ترکیه

یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها در هنگام گرفتن اقامت در ترکیه، ادامه‌ی تحصیل فرزندانشان است. نکته‌ی مهم در این زمینه، ترکی بودن زبان پایه در مدارس این کشور است. به این ترتیب در صورت گرفتن اقامت فرزند شما نیاز به صرف زمان برای یادگیری این زبان را خواهد داشت. ثبت نام در مدارس ترکیه برای افرادی که کارت اقامت دارند رایگان است.

 اشتراک اینترنت خانگی در ترکیه

در کشور ترکیه هم‌چون کشور ما اپراتورهای متعددی برای دریافت خدمات اینترنت خانگی فعال هستند. با داشتن کارت اقامت ترکیه می‌توانید به راحتی اشتراک اینترنت بگیرید.

ترجمه و تبدیل گواهینامه ایرانی در ترکیه

برای آن‌که بتوانید گواهینامه رانندگی خود باید کارت اقامت داشته باشید. توجه کنید که اعتبار کارت اقامت توریستی ترکیه و گواهینامه‌تان نباید تمام شده باشد.

خرید سیم کارت با داشتن اقامت توریستی ترکیه

برای گرفتن سیم کارت در ترکیه نیاز می‌توانید با داشتن پاسپورت اقدام کنید. اما مشکل اینجاست که اگر کارت اقامت نداشته باشید سیم کارت پس از سه ماه غیرفعال شده و امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

افتتاح حساب بانكى و اخذ كردیت كارت

اغلب بانک‌های ترکیه اجازه ندارند برای اتباع خارجی حساب باز کنند. اما در این بین بانک‌هایی وجود دارند که در صورت داشتن کارت اقامت ترکیه می‌توانید در آن‌ها افتتاح حساب کنید. برای دریافت کردیت کارت بانک شرایطی را برای تضمین اعلام می‌کند که به فراخور زمان و قوانین جاری می‌توانند متفاوت باشند.

مسدود کردن مبلغی خاص در حساب یکی از شرایطی‌ست که می‌تواند به شما در دریافت کردیت کارت کمک کند. هم‌چنین با بررسی موجودی و حجم گردش مالی شما نیز امکان اخذ کارت اعتباری وجود دارد. (این مقادیر بستگی به سیاست‌های بانک دارند.)

به نام زدن قبوض پس از دریافت اقامت ترکیه

بر اساس قانون، قبض‌های آب و برق و گاز در کشور ترکیه به نام مستاجر و یا مالک خانه صادر می‌شوند. البته توجه کنید که به نام کردن قبض‌ها مستلزم داشتن کارت اقامت ترکیه است. اگر در حال طی کردن مسیر دریافت کارت هستید، می‌توانید در این برهه به‌نام یکی از دوستان یا آشنایانتان که در این کشور اقامت دارد دریافت کنید. هم‌چنین انتقال نام قبوض به یک کفیل ترک نیز امکان‌پذیر است. سپس می‌توانید در صورت دریافت کارت اقامت توریستی ترکیه قبض‌ها را به نام خود انتقال دهید.

برای انتقال نام قبوض باید با داشتن شماره اشتراک به اداره‌ی مورد نظر (گاز، برق و یا آب) مراجعه کرده و با ارائه‌ی مدارک خود (اجاره‌نامه یا سند خانه و کارت اقامت) برای به‌نام کردن قبض اقدام کنید. برای این منظور نیاز به پرداخت مبلغی خواهید داشت که امکان پرداخت آن به صورت قسطی نیز وجود دارد.

ثبت نام تحصیل رایگان در مدارس ترکیه

یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها در هنگام گرفتن اقامت در ترکیه، ادامه‌ی تحصیل فرزندانشان است. نکته‌ی مهم در این زمینه، ترکی بودن زبان پایه در مدارس این کشور است. به این ترتیب در صورت گرفتن اقامت فرزند شما نیاز به صرف زمان برای یادگیری این زبان را خواهد داشت. ثبت نام در مدارس ترکیه برای افرادی که کارت اقامت دارند رایگان است.

پاسخ: خیر، این افراد می‌توانند هر چند بار و به هر میزان که می‌خواهند از ترکیه خارج شوند.

پاسخ: خیر.

مقالات مرتبط

تحصیلی
ادمین

راه‌اندازی مغازه در ترکیه

راه‌اندازی مغازه در ترکیه به عنوان یک تبعه خارجی نیازمند مراحلی است که در نهایت بتوانید کسب‌وکار خود را راه‌اندازی

Read More »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *