حقوقی و ثبتی

ازدواج در گرجستان

ازدواج در گرجستان
4.3/5 - (30 امتیاز)

فهرست مطالب

تماس با کارشناس ازدواج در گرجستان

شما می توانید با کلیک بر دکمه های زیر به طور مستقیم با کارشناس متخصص مربوطه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و راهنمایی رایگان برخوردار شوید

این روزها ثبت بین المللی ازدواج به یکی از موضوعاتی تبدیل شده است که کنجکاوی بسیاری از افرادی که قصد سفر به کشورهای دیگر و حتی مهاجرت و زندگی در کشوری دیگر را دارند، بر می انگیزد.

ازدواج بین المللی چیست؟

ازدواج بین المللی به ازدواجهایی اطلاق می شود که افراد صرف نظر از ملیت خود در یک کشور خارجی به ثبت می رسانند. در چنین مواردی یک یا هر دو زوج تابعیت کشور محل ازدواج را ندارند. آنچه در این مورد اهمیت بیشتری دارد بین المللی بودن مدرکی است که برای ازدواج ثبت و صادر می شود، به طوریکه در بیشتر کشورهای جهان به عنوان سندی رسمی مورد قبول است و زوجین در آن کشورها نیز از حقوق قانونی که از ازدواج حاصل می شود برخوردار می شوند.

چرا تمایل به دواج بین المللی داریم؟

تمایل به ازدواج بین المللی می تواند علل متعددی داشته باشد که از جمله آنها می توان به تابعیت مختلف زوجین ، نداشتن تابعیت کشور محل ثبت ازدواج از طرف دست کم یکی از زوجین ، وجود موانع بر سر ازدواج در کشوری خاص که در این مورد معمولا کشور محل تولد یا زندگی دستکم یکی از زوجین است، تمایل افراد به بهره مندی از مزایایی که ممکن است از ازدواج بین المللی حاصل شود، از جمله اخذ شهروندی کشوری که یکی از زوجین تابعیت آن را دارد، اشاره کرد.

 با جستجویی ساده در اینترنت می توان موارد بیشتری از این امتیازات را مشاهده کرد. از جمله اینکه برخی از کشورها برای افزایش جمعیت خود یا حل برخی از مشکلات اجتماعی ناشی از عدم تمایل افراد به ازدواج،  شرایطی را برای ازدواج خارجیها فراهم کرده اند و به آنها مبالغ قابل توجهی را بعضا به صورت حقوق ماهیانه پرداخت می کنند. برای نمونه دولت سنگاپور به کسانی که با زنان سنگاپوری  25 تا 45 ساله که دست کم یک فرزند دارند ازدواج کنند، ده هزار دلار پرداخت می کند.

چرا در موضوع ازدواج بین المللی نام گرجستان را زیاد می شنویم؟

ازدواج بین المللی در کشورهای گوناگون امکانپذیر است،  اما نام گرجستان به عنوان یکی از مقاصد جذاب برای این منظور،  نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورها که اتباع آن قصد ازدواج بین المللی دارند، بر سر زبانها افتاده است. شاید یکی از مهمترین علل جذابیت گرجستان در این زمینه ، سادگی ازدواج بین المللی در این کشور برای خارجیها باشد که بسیاری از موانع موجود در کشورهای دیگر را ندارد و مهتر اینکه سند ازدواج بین المللی صادر شده در گرجستان مورد قبول بسیاری از کشورهای جهان است. به علاوه اتباع بیشتر از نود کشور جهان می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا وارد گرجستان شوند و به راحتی ازدواج خود را انجام دهند. با توجه به اینکه در برخی کشورها افراد ممکن است نتوانند به علت موانع قانونی موجود برای ازدواج پیروان ادیان و مذاهب مختلف با یکدیگر ازدواج کنند، ازدواج بین المللی در گرجستان می تواند راهی آسان و کم هزینه برای آنها باشد. سهولت و سرعت بالای فرایند ثبت رسمی ازدواج بین المللی در گرجستان یکی دیگر از نکات مثبت آن است، به طوریکه در صورت فراهم بودن مدارک مورد نیاز گاهی در مدت یک روز و حداکثر سه روز کاری انجام پذیر است.

درباره ایرانیها شاید بتوان به طور خلاصه موارد زیرا را به عنوان مهمترین علل جذابیت گرجستان برای ازدواج بین المللی برشمرد:

 • نزدیکی به ایران با پرواز یک و نیم ساعته
 • عدم نیاز به ویزا برای سفر به گرجستان برای ایرانی‌ها
 • عدم نیاز به ویزا برای کل اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها  
 • هزینه نسبتا کم هتل و مخارج مسافرت
 • عدم نیاز به گواهی تجرد یا شناسنامه یا سایر اسناد
 • عدم نیاز به ارائه نتایج آزمایشات و...
 • عدم نیاز به داشتن کارت اقامت گرجستان برای طرفین   
 • عدم  نیاز به گواهی و اجازه نامه پدر و...
 • امکان ثبت با پاسپورت ایرانی و تراول داکیومنت
 • ترجمه سریع و آپوستیل برای کشور مقصد که دارای بالاترین اعتبار است 
 • پذیرفته شدن سند ازدواج کرجستان در تمام کشورهای دنیا
 • امکان ثبت قرارداد خاص یا مهریه خاص در سند ازدواج
 • امکان ثبت ازدواج مذهبی در دفتر عقد اسلامی یا ثبت در کلیسا

برای ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان به عنوان یک مقصد مناسب به ویژه برای ما ایرانیان، نیازمند چه مدارکی هستیم؟

ثبت ازدواج در گرجستان تنها با ارائه پاسپورت یا تراول داکیومنت (مدرک مسافرت برای کسانی که پناهنده هستند و پاسپورت ندارند) کافی است.

نکته: کسانی که بیش از یک تابعیت دارند یا ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند، حتما باید با پاسپورت اروپایی خود وارد گرجستان شوند.

ازدواج بین المللی در گرجستان

سوالات متداول

پاسخ: قوانین ازدواج در گرجستان هم مثل کشورهای دیگر محدودیتهای ویژيه خود را دارد که شاید پرداختن به آنها در این مقاله نگنجد و فقط به این اکتفا می کنیم که بر اساس قوانین گرجستان ازدواج همجنس گرایان در گرجستان قانونی نیست.

پاسخ: اساسا سفارتخانه ها برای تشکیل پرونده ازدواج و طی مراحل آن و صدور عقدنامه مدارک زیادی می طلبند و این فراینده اغلب طولانی است و هزینه زیادی را به درخواست کننده تحمیل می کند، از این رو با توجه به سرعت بالا و سهل تر بودن ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان، ترجیح داده می شود ازدواج به این شکل انجام شود و شما

می توانید به سادگی به شرکتهای فعال در این زمینه مراجعه کنید که البته شرکت گلوبال کادرو با تجربه و دانش بالایی که در این زمینه دارد، می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای این کار باشد. 

پاسخ: خیر، زوجی که می خواهند در گرجستان با یکدیگر ازدواج کنند نیازی نیست شهروند گرجستان باشند یا حتی اجازه اقامت در آن کشور را داشته باشند.

پاسخ: شاید فعلا  و در مجموع برای ایرانیها د بهترین گزینه گرجستان باشد، اما کشورهای دیگری هم وجود دارند که به نسبت سریع و راحت امکان ازدواج بین المللی را فراهم می کنند که یک نمونه آن جبل الطارق است که تحت حاکمیت انگلیس قرار دارد و از قوانین انگلیس تبعیت می کند و آن را می توان از بابت سرعت و راحتی ازدواج یکی از بهترینها در اروپا در نظر گرفت. در جبل الطارق نیازی به داشتن مدارک اقامت نیست و می توان پس از حداقل 24 ساعت حضور در این منطقه برای ازدواج بین المللی اقدام کرد و با توجه به اینکه سیستم اداری به انگلیسی است، نیازی به ترجمه مدارک نیست مگر اینکه مدارک به زبان دیگری باشند.

در پایان تاکید می شود مجموعه گلوبال کادرو با توجه به اینکه ممکن است قوانین کشورهای مرتبط تغییر کند ، از نزدیک قوانین و اخبار رسمی مربوط به آنها را دنبال می کند تا در صورت هر گونه تغییر، آن را به اطلاع مراجعان خود برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *