دسته بندی نشده

ثبت برند در ترکیه

5/5 - (2 امتیاز)

ثبت برند در ترکیه موضوعی است که بسیار در مورد آن سوال پرسیده می شود. بنابراین لازم دانستیم تا درباره آن مطلبی برایتان بنویسیم.

ابتدا باید توضیح داد که برند و ثبت برند چیست و به چه دلیل باید برند خود را ثبت کنیم؟

برند چیست؟ و دلیل ثبت برند

برند به معنی داغ زدن و سوزاندن است که ریشه نروژی دارد. در دوران قدیم و در سرزمین های غربی ، گاوچران ها برای جلوگیری از سرقت گاوهایشان با علامتی بر بدن آن ها داغ می زدند.

در طول تاریخ این کلمه و کارکرد آن دچار تغییر شد و وارد صنعت شد.

انجمن آمریکایی تعریفی از برند ارئه داده که طبق آن مارک ، برند ، نشانه ، نام یا هر چیز دیگری که مشخص کننده نوع محصول خدمات فروشنده یا شرکت خاصی می شود، گفته می شود.

درصورتی که تولید کننده محصول و کالایی هستید و یا خدمات خاصی را ارائه می دهید، ممکن است پس از مدتی آن کالا یا خدمات بسیار دیده شود و در بازار مورد توجه قرار گیرد.

ممکن است افرادی به دنبال سو استفاده از نام محصولتان باشند. حال با ثبت برند و نماد آن کالا یا خدمات می توانید از سو استفاده این افراد جلوگیری نمایید.

قوانین ثبت برند در ترکیه

ثبت برند در تركيه طبق قانون تركيه بدون ثبت شركت امكان پذير و بين المللي است. در واقع برای ثبت برند نیاز به ثبت شرکت نیست.

ثبت برند در ترکیه

ثبت برند در ترکیه

انواع ثبت برند درترکیه

ثبت برند در ترکیه دو حالت دارد: ثبت برند شخص حقوقي يا حقيقي. ثبت برند در ترکیه دارای اعتبار ده ساله بوده و نیاز به پرداخت ماليات سالانه ندارد.

شخص حقوقی شامل شرکت ثبت شده در ترکیه می باشد. که با کلیه مدارک شرکت انجام می شود. که تمام این مدارک استعلام می شوند. ثبت برند خص حقوقی زمان بر خواهد بود.

شخص حقیقی برای اتباع خارجی داشتن پاسپورت معتبر کافی است. و با پاسپورت می توان برای ثبت برند در ترکیه اقدام کند.

مراحل ثبت برند در ترکیه

ثبت اولیه با مدارک انجام میشود. که بعد از پنج ماه تایید یا رد ثبت در سیستم اعلام شده و نتیجه به ایمیل فرستاده می شود.

به محض ثبت برند ، قابل مشاهد در سايت سازمان ثبت علائم تجاري تركيه است.

ثبت نهايي و صدور گواهينامه بعد از هفت ماه از اعلام جواب اولیه می باشد.

در صورتیکه درخواست اولیه شما رد شد، قابل اعتراض میباشد و بعد از پرداخت واریز دولتی میتوانید ثبت اعتراض بکنید.

در صورت تایید، هزینه اعلام شده را پرداخت میکنید. و بعد از گذشت تقریبا سه یا چهار ماه گواهینامه برند صادر میشود.

ثبت مادرید چیست؟

ثبت بین المللی برند براساس کنوانسیون پاریس عبارت است از ، ثبت آن برند در کشورهای عضو این اتحادیه. به این معنی که در گذشته وقتی فردی یا شرکتی نیاز به ثبت علامت تجاری در چند کشور داشت ، می بایستی در تک تک کشورها آن را ثبت می کرد.

که این موضوع شامل پرداخت هزینه زیادی بود. زیرا باید مدارک برای هرکدام از این کشورها جداگانه ترجمه میشد.

در معاهده پاریس ،که متعاقبا به ثبت برند به روش مادرید معروف شد ، براساس تصمیمات این اتحادیه وقتی که برندی بخواهد در چند کشور ثبت شود ، از طرق ثبت مادرید این امکان وجود دارد.

ثبت برند در ترکیه-ثبت مادرید

ثبت برند در ترکیه-ثبت مادرید

برای ثبت یک برند براساس معاهده پاریس یا همان ثبت مادرید، بایستی ابتدا درخواست ثبت از طریق سازمان علائم تجاری کشور مبدا ارائه و در آن نسبت به ثبت در کشورهایی که مورد نیاز و مورد درخواست متقاضی هست ، اقدام شود.

و براساس قوانین داخلی هر کدام از این کشورها ، آن برند در آن کشور ثبت می شود. و هزینه آن بر اساس فرانک سوئیس دریافت می شود. که در هرکدام از کشورها هزینه متفاوتی دارد.

برای ورود به ثبت مادرید ، ابتدا هزینه ثابتی باید پرداخت شود، و سپس به ازای هر کشور هزینه متغییر دیگری نیز پرداخت می شود.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد ثبت برند در ترکیه با مشاوران گلوبال کادرو تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *