وبلاگ

آشنایی با پل گالاتا استانبول و بخش اروپايى این شهر

Rate this post

پل گالاتا استانبول ، یکی از نمادهای مهم این شهر می باشد. محله سلطان احمد بخش تاريخى استانبول به شمار مى رود. و پل گالاتا بخش مدرن به حساب مى آيد. و در اين مكان بوتيک ها و مغازه ها برندهاى مطرح جهان خود نمايى مى كنند. و المان هاى تاريخى شهر در اين بخش استانبول آنتيك به حساب مى آیند.

پل گالاتا استانبول

پل گالاتا ورودى شاخ طلايى استانبول ، مكانى است كه شمال و جنوب قسمت اروپايى استانبول را به هم وصل مى كند. بهتر است براى ديدن از اين مكان ها از صبح زود شروع كنيد. و زمانى كه به اين پل مى رسيد، نماى زيبايى از تنگه و ماهيگيران كه در حال صيد هستند، خواهيد ديد .

برج گالاتا نماد استانبول

با كمى پياده روى در خیابان استقلال برج گالاتا را خواهيد دید. كه در انتهاى يك كوچه باريک قرار دارد. خيابان هايى كه به اين برج ختم مى شود، مغازه هاى بسيارى در این خیابان وجود دارد. كه نظر شما را در طول مسير به خود جلب مى كند.

گالاتا استانبول

گالاتا استانبول

اين برج در سال ١٣٤٨ ساخته شده است. و يكى از بلندترين بناهاى اين شهر است. كه شما مى توانيد با رفتن به بالاى اين برج همه جاى شهر را مشاهده كنيد. و از رستورار ها و كافه هاى اين برج غذا و نوشيدنى سفارش دهيد. ورودى اين برج به ازاى هر نفر ٢٥لير مى باشد .

خيابان استقلال استانبول

اين خيابان علاوه بر كافه ها و رستوران هاى زيبايش، خيابان هايى با نماى زيبا و معمارى جذابى دارد. كه اين خيابان بسيار پرتردد و شلوغ و داراى ترامواى معروف است. اين مكان در نزديكى بى اوغلو مكانى مدرن و تاريخى شهر قرار دارد. و فروشگاه هاى برند هاى مطرح در اين مكان شعبه دارند. و ساختمان ها و بناهاى اين منطقه به قرن ١٩باز مى گردد. و جذابيت فروشگاه ها را دو چندان كرده است .

نهار در محله گالاتا استانبول

خيابان استقلال پر از كافه ها و رستوران هاى متنوع است. كه ما Dürümzadeرا به شما معرفى مى كنيم. در نزديكى ميدان تكسيم قرار دارد. اين رستوران دوروم های معروف دارد. دوروم نوعى غذاى تركى خوشمزه است. كه قيمت پايينى نیز دارد.

خوردن دوروم در محله گالاتا استانبول

كاخ دولما باغچه

از بيرون كاخ دولما باغچه برج ساعت ديده مى شود. و نشانگر اين است كه يك مكان معمولى نيست. شما با كمى پياده روى بعد از بازدید برج ساعت، به ورودى كاخ نزديک مى شويد. دروازه اين كاخ به دو قسمت تقسيم شده است. و وردى يك بخش ٦٠لير و بخش ديگر ٤٠لير مى باشد. و براى ديدن هر دو بخش بايد ٩٠لير ورودى پرداخت كنيد.

فضاى بيرونى اين كاخ بسيار زيبا و ديدنى و داراى باغى سرسبز در كنار تنگه بسفر است. و داراى طراحى زيبا نماى بيرونى كاخ شما را حيرت زده مى كند. داراى سقف ها ،كنده كارى ها ،چهل چراغ ها كه همگى لذت بخش است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *