وبلاگ

جاذبه های گردشگرى گالاتا در استانبول

Rate this post

معرفی جاذبه های گردشگرى گالاتا . استانبول شهرى است كه حتما بايد به آن سفر كرد. و خوش گذراند. شهرى كه تلفيقى از دو قاره آسيا و اروپا است. و جاذبه هاى ديدنى زياد و بهترين امكانات رفاهى و تفريحى و اقامتى را دارد. و بهترين و مجهزترين مراكز خريد را در خود جاى داده است. شهرى كه در رستوران ها و كافه هايش مى توانيد بهترين غذاهاى تركى سنتى و نوشيدنى ها را سرو كنید. شهرى كه پر از تفريحات شبانه است. اگر در سفر به استانبول مى خواهيد از محله و جاذبه های گردشگرى گالاتا ديدن كنيد، با ما همراه باشید.

برج گالاتا از معروفترین جاذبه های گردشگرى گالاتا

برج گالاتا به قرون وسطى بر مى گردد. و يكى از نمادهاى استانبول به حساب مى آيد. برجى تک ستون كه شما مى توانيد از بالاى آن كل شهر را ببنيد. برجى كه در خود يك كافه و رستوران دارد. كه بهترين و دلچسب ترين قهوه را مى توانيد ميل كنيد. و از زيبايى هاى تركيه لذت ببريد .

جاذبه های گردشگرى گالاتا

جاذبه های گردشگرى گالاتا

 

كليساى جامع آنتونى مقدس پادوا

اين كليسا داراى معمارى گوتيک است. اين كليسا به دست ايتاليايى ها بين سال هاى ١٩٠٦تا١٩١١ساخته شده است. كليسايى كه چشم انداز زيبايى دارد. و بزرگترين كليساى كاتوليك رومى در استانبول است. در اين كليسا مراسم هاى مذهبى برگزار مى شود. و اگر علاقمند به ديدن اين مراسم ها هستيد، حتما توصيه مى شود از اين كليسا ديدن كنيد. اين كليسا نشانگر تنوع مذهبى در تركيه است .

بازديد از موزه هنرهاى معاصر استانبول

موزه هنرهاى معاصر استانبول يكى از اصلى ترين گالرى ها و مكان هاى روشنفكرى شهر استانبول است. كه در محله گالاتا قرار دارد. موزه اى كه با رفتن به آن مى توانيد هنرهاى تجسمى را ببينيد. و از وركشاپ هاى مختلف هنرى بهره مند شويد. موزه اى كه در آن نمايشگاه هاى مختلفى از هنرمندان جهان برپا مى شود. اگر اهل فرهنگ و هنر هستيد، حتما در سفر به استانبول از اين موزه ديدن كنيد .

صومعه دراويش از جاذبه های گردشگرى گالاتا

اگر طرفدار رقص سماع هستيد، اگر دوست داريد به قونيه برويد تا اين رقص را ببنيد، در سفر به استانبول پيشنهاد مى شود در هنگام بازديد از گالاتا به صومعه دراويش رفته. و از رقص عرفانى سماع لذت ببريد. رقصى كه درآن رقصنده واسطه خيرات و بركات از عالم بالا به زمين است.

رقص سماع - جاذبه های گردشگرى گالاتا

رقص سماع – جاذبه های گردشگرى گالاتا

بازديد از پلكان كاموندو

يك پلكان جذاب كه به صورت مارپيجى براى خانواده يهوديان که در اين محله سكونت داشتند، ساخته شد. نام پلكان را به نام خانوادگى آن ها انتخاب كرده اند. پلكانى كه به نظر معمارى بسيار جذاب و ديدنى هستند. و با رفتن به آن مى توانيد عكس هاى زيبايى را ثبت كنيد. اين پلكان نوعى ميعادگاه عاشقان به شمار مى رود. كه در آن جوانان موسيقى خيابانى برگزار مى كنند. و فضايى دلنشين دارد .

ورزشگاه ترک تلكام آرنا

اگر طرفدار فوتبال هستيد، احتمالا تيم گالاتاساراى تركيه را شنيده ايد. يكى از تيم هاى معروف و سرشناس است، كه بيش از يك قرن قدمت دارد. ورزشگاه اين تيم در محله گالاتا قرار دارد. كه يكى از معروفترين استاديوم ها است. اگر علاقمند فوتبال و ورزش هستيد، حتما به اين ورزشگاه برويد .

موزه يهوديان از موزه هنرهاى معاصر استانبول

اگر طرفدار تاريخ هستيد، بازديد از اين موزه لذتبخش است. كه در آن اسناد و اطلاعات مربوط به زندگى يهوديان در استانبول به نمايش گذاشته شده است. يهوديانى كه ساليان زيادى در اين كشور بوده اند. و زمانى دين شان يكى از دو مذهب اصلى كشور تركيه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *