وبلاگ

گردش در استانبول – برنامه ریزی برای گردش یک روزه در استانبول

Rate this post

گردش در استانبول در یک روز، موضوع این متن می باشد. استانبول يكى از جذابترين شهرهاى كشور تركيه و جهان است. كه تعداد زيادى گردشگر از اين شهر روزانه ديدن مى كنند. عده اى براى گشت وگذار و عده اى براى تفريح و عده اى براى تجارت و عده اى براى خريد و …اين كشور را مقصد خود براى سفر انتخاب مى كنند. در اين شهر بهترين هتل ها و رستوران ها و پارك ها وجود دارد. تا يك تجربه عالى را براى گردشگران بوجود مى آورد .

گردش در استانبول و صرف صبحانه ترکی

در استانبول رستوران هاى زيادى به چشم مى خورد كه براى خوردن صبحانه مى توانيد مراجعه كنيد. رستوران هایى كه داراى فضاى داخلى و بيرونى هستند. و داراى طراحى هاى بسيار جذاب، رستوران هايى كه قيمت هايش متفاوت است. يكى از بهترين رستوران ها براى سرو صبحانه رستوران مانگرى است. اين رستوران در محله بلك در طبقه بالاى يك ساختمان قرار دارد. رستورانى با مناظرى زيبا به تنگه بسفر که بهترين دمنوش ها را ارائه مى دهد .

 

گردش در استانبول صبحانه ترکی در استانبول

گردش در استانبول صبحانه ترکی در استانبول

بازدید از تنگه ى بسفر

پیشنهاد می شود در زمان گردش در استانبول حتما از تنگه بسفر دیدن نمایید. این تنگه دو بخش آسيايى و اروپايى استانبول را از هم جدا كرده است. تنگه ى كه جزو مكان هاى رمانتيك شهر به حساب مى آيد. اطراف اين تنگه پر از رستوران و كافه هاى متعددى است. مى توانيد در اين تنگه سوار كشتى كروز شويد و در تنگه چرخى بزنيد. پل گالاتا در نزديكى اين تنگه واقع است. كه مى توانيد از دیدن ماهيگيرها لذت ببريد .

بازدیدی از كاخ توپكاپى

يكى از زيباترين و جذاب ترين كاخ هاى سلطنتى كاخ توپكاپى است. كه توسط سلطان محمد فاتح در قرن پانزدهم بنا شد. و در سال ١٩٢٤به دستور آتاتورك به موزه تبديل شد. و از آن به بعد يكى از مكان هاى تاريخى و فرهنگى به شمار مى رود. در اين كاخ اشياها و آثار شگفت انگيزى وجود دارد.

صرف غذاى دريايى در هنگام گردش در استانبول

يكى از بهترين مكان هایی كه مى توانيد در آن يك غذا دريايى عالى سرو كنيد، تنگه بسفر است. كه در رستوران هاى اطراف تنگه مى توانيد انواع غذاهاى دريايى ، ماهى ها،ميگو ها ،خرچنگ ها و صدف ها را امتحان كنيد. و يكى از لوكس ترين رستوران ها رستوران ماوى باليك است. كه قيمت غذاهاى اين رستوران كمى گران است.

گردش در استانبول غذای دریایی در استانبول

گردش در استانبول غذای دریایی در استانبول

بازدید از مسجد فاتح استانبول

مسجد فاتح مساحتى حدود ٣هزار ٤٠٠متر مربع دارد. و يكى از مهترين مساجد تاريخى و بناهاى معمارى كشور است. مسجدى كه ساخت آن به دوران عثمانى بر مى گردد. و بارها مورد بازسازى قرار گرفته است. اين مسجد يكى از بزرگترين حياط ها را دارا است. كه مراسم تدفين افراد برجسته استانبول در حياط اين مسجد برپا مى شود.

خيابان استقلال استانبول

يكى از مهترين و تاريخى ترين خيابان هاى استانبول ، خيابان استقلال است. خيابانى پر از مغازه و پر از زندگى است. خيابان هايى كه در آن دكه ها و غذاهاى خيابانى در گوشه گوشه آن به چشم مى خورد. در اين خيابان مى توانيد به مراكز مختلف سر بزنيد. و سوغاتى تهيه كنيد .

كلاب هاى شبانه در استانبول

در استانبول كافه های متعددى وجود دارد. از كافه هاى لوكس گرفته تا كافه هاى ساده. كافه هايى كه پر از شور و هيجان است. اگر مى خواهيد يك شب بيادماندنى و خاطره ساز را تجربه كنيد، حتما سرى به كلاب هاى شبانه بزنيد. و تا نيمه هاى شب خوش گذارانى كنيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *