وبلاگ

خوردن غذاهاى خيابانى استانبول

Rate this post

استانبول يكى از شهرهايى است كه گردشگران زيادى از سرتاسر دنيا مخصوصا ايران هر ساله براى سفر انتخاب مى كنند. و به اين شهر بى نظير مى روند. در استانبول رستوران های زیادی وجود دارد. اما در اين شهر غذاهای خیابانی خوشمزه و ارزان زيادى وجود دارد. وقتى گشتى در شهر بزنيد، مى توانيد غذا فروشی هایی را ببینيد كه در گوشه كنار خيابان بساط كرده اند. كه عطر غذاهایشان در خيابان ها پيچيده است. در استانبول غذاهاى خيابانى متنوعى است، كه ميتوانيد امتحان كنيد .

دوروم

يكى از غذاهاى ساده و لذيذ است. دوروم در میان غذاهای استانبول یک میان وعده‌ی سبک به حساب مى آيد. این غذا در واقع یک لقمه‌ی سبک از مرغ یا گوشت قرمز به همراه کاهو، جعفری، پیاز، گوجه و… است. دوروم ساندویچی شبیه به دونر است. اين غذا را مى توان از همه ى رستوران ها تهيه كرد .

غذاهاى خيابانى استانبول - دوروم

تاووک پيلاو

بین غذاهای استانبول تاووک پیلاو چهره‌ای ساده دارد. این غذا از ترکیب نخود،مرغ و برنج تهیه و همراه سس سرو مى شود. البته با توجه به سلیقه‌های مختلف این محتویات تغییر می‌‎کند. در اكثر مغازه ها و چرخ هاى دستى شما اين غذا را مى توانيد تهيه كنيد. و غذایی مقرون بصرفه است .

لهمجون

علاوه بر كشور تركيه، در ارمنستان و سوريه ،اردن ،لبنان و …نيز سرو مى شود. نام اين غذا عربى است. لهمجون یک غذاى محبوب ترکیه‌ای است. این پیتزا با استفاده از خمیری سبک و لایه‌ی نازکی از گوشت چرخ شده، سبزیجات و ادویه تهیه می‌شود. این ترکیبات برای دقایقی کوتاه در تنور یا فر قرار می‌گیرند تا آماده شوند. البته این ترکیبات بنا به ذائقه و سلیقه قابل تغییر است و همراه دوغ و نوشيدنى ها سرو مى شود .

بلوط بو داده و بلال

يكى از پر طرفدارترين غذاهاى خيابانى استانبول كه در همه جاى شهر به چشم مى خورد، بلوط بو داده و بلال كبابى است. و در گارى ها فروخته مى شود. كه بو و عطر آن در خيابان پيچيده است. و بلال ها را بطور آب پز و كبابى طبخ مى کنند. و با نمک و ليمو سرو مى شود .

تجربه تست غذاهای دریایی در استانبول

بستنى های مخصوص استانبول

بستنی فروشی های ترکیه‌ای روشی خاص برای جذب مشتری دارند. بستنى فروش ها در تركيه برای کسانی که به این کشور سفر کرده باشند، یادآور فرهنگی خاص هستند. آن‌ها با لباس‌های سنتی ترکیه‌ای و ضربه زدن با ریتمی خاص بر روی ظرف‌های بستنی خود، توجه همه رهگذرها را به خود جلب می‌کنند. هنگامى كه به سمت آن‌ها بروید، تازه ماجرا شروع شده و آن‌ها نمایش خود را آغاز می‌کنند. نمایشی طنز که گرفتن بستنی از آن‌ها را برای شما دشوار می‌کند. و در آخر یک بستنی خوشمزه را شما تجربه مى كنيد.

غذاهاى خيابانى استانبول - بستنی ترکیه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *