وبلاگ

خوردن غذای خیابانی در استانبول تجربه ای متفاوت از سفر به استانبول

Rate this post

زمانى كه به شهر استانبول سفر مى كنيد، بى شك متوجه مى شويد كه در اين شهر تعداد زيادى فروشنده هاى غذای خيابانى در استانبول وجود دارد. كه غذاهاى خيابانى تركى متنوعى را مى فروشند. غذاى خيابانى در استانبول به شدت خوشمزه و لذت بخش هستند.

غذای خیابانی وعده‌های غذایی آماده‌ای از نوشیدنی یا خوردنی است. که توسط دست‌فروشان در خيابان ها و بازارها به فروش مى رسد. و غذاهايى از قبيل ساندويج ماهى و سيميت و غيره كه در كنار تنگه بسفر مى توانيد تهيه كنيد و نوش جان كنيد. و اگر زمان مناسبى براى تهيه غذا يا صبحانه نداريد، مى توانيد از اين فروشنده ها تهيه كنيد. ما در اينجا معروفترين غذاهاى خيابانى استانبول را مى خواهيم برايتان معرفى كنيم.

باليک اكمک

خوردن ساندويج ماهى در كنار تنگه بسفر يك لذت ديگرى دارد. در منطقه ى كاركوى شما فروشنده هاى زيادى را مى بينيد كه باليك اكمك مى فروشند. اين ساندويج ها از ماهى كبابى تازه ،سالاد ،فلفل و گوجه و پياز تهيه مى شوند. و بسيار لذيذ هستند .

بالیک اکمک غذای خیابانی در استانبول

بالیک اکمک غذای خیابانی در استانبول

سيميت ،كاتال و آكما

يكى از محبوبترين و پر طرفدارترين خوراكى ها كه در خيابان هاى استانبول يافت مى شود، سيميت است. اين نان خوشمزه و برشته كه پر از كنجد است، به شكل گرد است. كاتال يك نوع شيرينى تر و خوشمزه است. و آكما نیز يك نوع كلوچه است كه اين نان ها با چاى بسيار خوشمزه است .

کوفته ایچلی از جمله غذای خیابانی در استانبول

رستوران سابرتاش يكى از رستوران هايى است كه بهترین كوفته هاى ايچل را درست مى كند. از يك لايه بلغور پرشده با گوشت چرخ كرده، جعفرى و آجیل سرخ شده كه داخلش قرار مى دهند، تشکیل شده است. اگر نمى خواهيد به رستوران برويد، مى توانيد از فروشنده هاى خيابانى که در خيابان استقلال وجود دارند، این غذا را تهيه و نوش جان كنيد. اين كوفته با دست درست مى شود و بسيار خوشمزه است .

بلوط بو داده

در فصل زمستان با سرد شدن هوا شما گارى هاى چرخی كه بلوط بو داده مى فروشند، را در گوشه هاى خيابان مشاهده مى كتيد. كه حتما از اين بلوط هاى خوشمزه تست كنيد. اين بلوط هاى خوشمزه را درون پاكتهاى كاغذى تازه و گرم می فروشند.

ميديا دلماسى

ميديا دلماسى صدف پر شده با برنج است. كه يك غذاى درياى محسوب مى شود. و در همه جاى استانبول به چشم مى خورد. كه بسيار لذيذ و خوشمزه هستند. در اكثر رستوران ها نيز وجود دارد. و يك وعده غذاى عالى براى آخر شب به حساب مى آيد .

مدیا دلماسی غذای خیابانی در استانبول

مدیا دلماسی غذای خیابانی در استانبول

كوكورچ

يكى از غذاهاى محبوب و پرطرفدار خيابانى در استانبول است. كه در ظاهر شايد خوشمزه به نظر نياد. كوكورچ روده گوسفند است كه به صورت گريل پخت مى شود. كه بعد از گريل تكه تكه شده با چاشنى به صورت ساندويج سرو مى شود. و اين غذا بسيار چرب و لذيذ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *