وبلاگ

چگونه می توان از فرودگاه جدید استانبول به مركز شهر رفت – رفت و آمد به فرودگاه جدید استانبول

4.5/5 - (4 امتیاز)

در اينجا مى خواهيم در مورد اينكه چطور از فرودگاه جدید استانبول به مركز شهر استانبول برويم صحبت كنيم. و نحوه ى استفاده حمل و نقل از فرودگاه هاى استانبول را به شما بگوييم. استانبول داراى دو فرودگاه بين المللى است.

اگر از كشور ايران يا هر كشور ديگرى بخواهيد به شهر استانبول سفر كنيد، شما در فرودگاه جدید استانبول پياده مى شويد. در هر سفری مخصوصا سفرهایی که به خارج از کشور هستند، پر هیجان ترین قسمت سفر پیاده شدن از هواپیما تا زمان رسیدن به هتل مى باشد. اما اینکه این مسیر را چگونه طی کنیم و چطور از فرودگاه استانبول به مرکز شهر برویم، خيلى مهم است. اگر از داخل خود تركيه با يك پرواز داخلى به استانبول برويد، هواپيماى شما به احتمال زياد به فرودگاه صابيحا گوكچن فرود خواهد آمد.

تحصیل در دانشگاه های ترکیه 

از فرودگاه تا هتل

قبل از اينكه بگوییم چگونه از فرودگاه تا مركز شهر برويم، بهتر است چند نكته را دقت كنيد .

لير به همراه داشته باشيد. اگر همراه خود لير نداريد، مى توانيد از صرافى هاى فرودگاه براى تبديل پول استفاده كنيد. و پول نقد به همراه داشته باشيد .

استانبول كارت تهيه كنيد. اگر مى خواهيد براى جابجايى درون شهرى از وسيله نقليه استفاده كنيد، حتما از فرودگاه استانبول كارت تهيه كرده و شارژ كنيد. استفاده از استانبول كارت در خطوط حمل و نقل عمومى الزامى است.

آدرس هتل را همراه خود داشته باشيد. آدرس درست هتل و شماره تلفن هتل را نزد خود داشته باشيد. تا بتوانيد با كمك راننده هتل خود را بيابيد .

از فرودگاه جدید استانبول تا مركز شهر استانبول

براى رسيدن به مركز شهر استانبول، مى توانيد از وسایط زير استفاده كنيد .

اتوبوس

شما مى توانيد از اتوبوس هایی كه رويشان هاواایست (Havaist) نوشته شده و سرويس مخصوص حمل و نقل فرودگاه مى باشند. هزينه آن ها خيلى مقرون بصرفه است. و در همه نقاط شهر ايستگاه دارند. و دسترسى مسافران به تمام نقاط شهر را راحتتر كرده اند. زمان حركت اتوبوس ها بسته به مقصد دارد هر 15تا40دقيقه است. و هزينه بليط نيز بستگى به مقصد دارد و فاصله بيشتر باشد، كرايه نيز بيشتر مى شود. و هزينه بليط از فرودگاه تا محله هاى مركزى شهر مثل تكسيم حدود 18لير مى باشد.

رفت و آمد به فرودگاه جدید استانبول - هاواایست

رفت و آمد به فرودگاه جدید استانبول – هاواایست

تاكسى

در قسمت خروجى فرودگاه تاكسى ها قرار دارند. و سه نوع تاكسى سياه (E)آبى (D)و نارنجى (C)وجود دارد. كه هركدام خدمات مختلفى دارد. اين تاكسى ها همه روزه و بصورت 24ساعت كار مى كنند .

تاكسى اینترنتی

تاكسى اینترنتی مثل بى تاكسى و اوبر  می باشند. اگر اپليكيشن اين تاكسى ها را در گوشى خود نصب كنيد، مى توانيد از اين تاكسى ها براحتى استفاده كنيد. و هزينه و نوع ماشين و مشخصات راننده را به شما نمايش مى دهند .

مترو

فرودگاه جدید استانبول ايستگاه مترو ندارد. و در حال حاضر نمى توانيد از مترو استفاده كنيد .

از فرودگاه صابيحا گوكچن تا مركز شهر

از اين فرودگاه شما چند راه براى رسيدن به مركز شهر داريد.

رفت و آمد به فرودگاه جدید استانبول - فرودگاه صابیحا گوکچن

رفت و آمد به فرودگاه جدید استانبول – فرودگاه صابیحا گوکچن

اتوبوس

بهترين و كم هزينه ترين راه رسيدن به مركز شهر استفاده از اتوبوس است. كه اتوبوس ها هر نيم ساعت يكبار از خروجى ترمينال فرودگاه حركت مى كنند. و حدود يك ساعت و نيم طول مى كشد كه به تكسيم برسيد. و هزينه اى حدود 14لير دارد. و اگر مقصد شما جاهاى ديگر است، مى توانيد از مترو استفاده كنيد .

تاكسى

در قسمت خروجى اين فرودگاه نيز تاكسى هاى زرد رنگ وجود دارد. كه همه اين تاكسى ها داراى تاكسى مترهستند. و كرايه خود را نقدى مى توانيد پرداخت كنيد. هزينه اين تاكسى ها تا ميدان تكسيم حدود 100لير مى باشد.

مترو

در اين فرودگاه ايستگاهى براى مترو وجود ندارد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه در “چگونه می توان از فرودگاه جدید استانبول به مركز شهر رفت – رفت و آمد به فرودگاه جدید استانبول

  1. یاسر گفت:

    اتوبوس هاوایست از فرودگاه تا میدان تقسیم نفری ۵۲ لیر. اصلاح کنید.

    1. کاربر یک گفت:

      سلام بله قیمت مربوط به تاریخ درج مطلب هست و تغییر میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *