وبلاگ

استخر شاه آنتالیا ، طبيعتى پنهان در آنتاليا

3.2/5 - (4 امتیاز)

استخر شاه آنتالیا ، مکانی است که حتما باید از آن دیدن کنید. در سفر به آنتاليا نقاط طبيعى بسيارى هستند كه مى توانيد از آن ديدن كنيد. آبشارها ،منظره هاى زيبا و سواحل آنتالیا.

هنگام سفر به آنتالیا، گردشگران بسيارى را در این شهر خواهيد ديد. كه براى تفریح به این شهر آمده اند. اما در اينجا مى خواهيم يک مكان متفاوت را در آنتاليا معرفى كنيم. يک استخر طبيعى زيبا كه بر بلنداى صخره اى ديدنى قرار دارد. و يک گردش عالى را برايتان رقم مى زند.

استخر شاه آنتاليا

استخر شاه آنتالیا ، يكى از زيبايى هاى طبيعى این شهر توریستی به شمار مى رود. اين استخر به وسيله يک رود تغذيه مى شود. و با آب زلال منظره اى شگفت انگيز در اختيار شما مى گذارد. و بقدرى زيباست كه توانسته لقب پادشاه را بگیرد. و به آن استخر پادشاه نیز می گویند.

اين مكان در نزديكى مركز آنتاليا قرار دارد. و به راحتى مى توانيد از آن ديدن كنيد. يكى ديگر از زيبايى هايى كه شما در هنگام بازديد از اين استخر مى توانيد از آن نيز ديدن كنيد، آبشار اوچانسو است. كه استخری در بالاى آن قرار دارد. و قسمتى از آبى كه از آبشار سرازير مى شود را در خود نگه مى دارد. و استخر مانند ساخته شده است.

آبشار استخر شاه آنتالیا

آبشار استخر شاه آنتالیا

اين آبشار حدود ٧٠ متر بلندى دارد. و در پايين نيز به مكانى سرسبز ختم مى شود. مجموعه اين منظره ها و بخش ها مكانى فوق العاده زيبا و جذاب را ارائه مى دهد.

فعاليتهاى مختلفى در اين مكان مى توانيد انجام دهيد. همچنین مى توانيد در اين استخر آب تنى كنيد. صخره هايى در دور استخر قرار دارد كه منظره اى زيبا را ارائه مى دهند. در اطراف آبشار مى توانيد به گشت و گذار از طبيعت بپردازيد .اين مكان براى كسانى كه عاشق طبيعت هستند بسيار مكان عالى است.

استخر شاه در كجا قرار گرفته؟

استخر شاه آنتالیا در فاصله ٧٠ كيلومترى از مركز شهر آنتاليا و در نزديكى دهكده اى بنام سريک قرار گرفته است. به دليل ناشناخته بودن اين مكان، باعث مى شود هر وقت به اين مكان بروید، جمعيت كمى در آن جا ببینید. بنابراین به راحتی مى توانيد از جاذبه طبيعى آن ديدن كنيد.

امكانات اطراف استخر پادشاه

باتوجه به اينكه اين مكان زياد شناخته شده نيست و كمتر كسى از اين مكان ديدن مى كند. امكانات کمی براى عموم وجود دارد. اطراف استخر همه چيز به طور طبيعى و دست نخورده باقى مانده است. اما شما مى توانيد از دهكده و اطراف آن براى استراحت و غذاخوردن استفاده كنيد.

استخر پادشاه

استخر پادشاه

هزينه ورودى استخر پادشاه

باتوجه به اينكه استخر شاه آنتالیا ، يک آبگير طبيعى است، هيچ هزينه اى بابت بازديد از آن نياز نيست پرداخت كنيد. اما محدوديت هايى براى بازديد وجود دارد. از اين مكان هر روز بين ساعت ٥ صبح تا ١٠ شب مى توانيد ديدن كنيد. اگر به فكر كمپ شبانه هستيد، امكان پذير نمی باشد.

چطور به استخر پادشاه برويد

براى رفتن به اين مكان بايد از ماشين هاى كرايه اى يا اجاره اى استفاده كنيد. همانطور كه گفتيم استخر پادشاه در٧٠ كيلومترى مركز شهر واقع شده است. شما مى توانيد از تاكسى هاى آنلاين و شهرى براى رفتن به اين مكان استفاده كنيد .

شهر باستانى پدنليسوس

توصيه مى شود در ادامه گشت و گذار سرى به شهر باستانى پدنليسوس بزنيد. اين مكان در نزديكى استخر پادشاه و آبشار واقع شده است. و در سال ١٩١٤كشف شده. اين شهر باستانى از جاذبه هاى مهم شهر به حساب مى آيد. كه بخش هايى از آن سالم باقى مانده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *