وبلاگ

خريد ملک در استانبول 

Rate this post

خرید ملک در استانبول را از نظر قيمت املاک بررسی می کنیم. خرید ملک در ترکیه سال های اخیر زیاد شده است. و استانبول يكى از گرانترين شهرهاى تركيه است. امكانات شهرى و كيفيت زندگى مرفه در استانبول باعث شده اكثريت اتباع خارجى اين شهر را براى زندگى و اقامت ترجيح دهند. هريك از محله هاى استانبول جهت خريد  قيمت هاى مختص به خود را دارند.

مثلا منطقه بيليكدوز و اسن يورت از نظر قيمت پايين می باشند. و وجود آپارتمان هاى نو ساز براى خريد اتباع خارجى بسيار مناسب مى باشد. در اين مناطق مى توانيد به راحتى آپارتمان هايى با متراژ پايين حدودا ٥٠ متر را با قيمت ٢٤٠هزار لير خريدارى كنيد .

در كجاى استانبول خانه بخريم

در استانبول مناطقى وجود دارد كه روز به روز بر ارزششان افزوده مى شود. و در بعضى از مناطق خلاف اين جريان حاكم است. ولى در كل مسكن و ملك در استانبول هر روز از نظر قيمت روند صعودى دارد. و هرچه زودتر اقدام به خريد خانه شود در استانبول يك برد محسوب مى شود.

خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول

با توجه به گزارش هاى املاک و مستغلات در كشور تركيه قيمت خانه هاى دست دوم و قديمى در تمامى شهر استانبول با افزايش ٨٪؜مواجه بوده. قيمت فعلى مسكن در استانبول قريب ٤٧٥٠لير براى هر مترمربع مى باشد. به عبارتى هر خانه صدمترى در استانبول ٤٧٥هزار لير مى باشد.

براى مثال يكى از محله هاى معروف و پر طرفدار استانبول محله بشيكتاش مى باشد. كه يكى از گرانترين محله هاى استانبول مى باشد. حداقل قيمتى كه براى يك خانه بايد بپردازيم از قرار مترى ١٠هزار لير مى باشد.

حتى اين محله بشكيتاش منطقه اى بنام ببك دارد، كه متوسط قيمت خريد ملک در آن هر متر مربع بيشتر از ٤٠هزار لير می باشد. البته اين محله در قسمت اروپايى استانبول و در كنار تنگه بسفر مى باشد .

آيا قيمت خانه در استانبول كاهش مى يابد

البته شايان ذكر است كه تمامى مناطق استانبول از نظر روند افزايشى قيمت ملک خطى صعودى داشته است. بجز دو سه محله استانبول كه محله اسنلر با كاهشى ٢٪؜محله فاتح با كاهش٢٪؜و محله كادیكوى با كاهش١٪؜جز مناطقى بودند كه كاهش قيمت داشته اند .

خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول

ارزانترين قيمت خريد خانه در استانبول

با تحولات در بخش املاک و مستغلات كه الحق بازوى تحركى اقتصاد تركيه نام گرفته است، به طور مستقيم يا غير مستقيم باعث توسعه بسيارى از صنايع ديگر در تركيه شده است. با افزايش هزينه مسكن و نزول قدرت خريد مردم بيشتر ساكنين شهر استانبول به دنبال خريد خانه در استانبول ، در قسمتهاى ارزان قيمت استانبول شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *