اقامت و تحصیل در ترکیه

کدام نوع از اقامت ترکیه منجر به اقامت دائم و کدام اقامت منجر به شهروندی ترکیه میشود ؟

Rate this post

اقامت و زندگی در کشور دوم، با توجه به قوانین آن کشور صورت می گیرد. کسی که برای ادامه زندگی قصد مهاجرت به کشور دیگری دارد، باید ابتدا همه قوانین لازم برای اقامت و ادامه زندگی در آن کشور را بداند تا با دید باز و آگاهی کامل مهاجرت کند.

اقامت کشورها انواع مختلفی دارد. و قوانین کشورها نیز با هم متفاوتند. ما در این مطلب در مورد اقامت ترکیه صحبت می کنیم.

انواع اقامت منجر به شهروندی ترکیه

کشور ترکیه نیز انواع اقامت مختلفی دارد. اقامت توریستی، اقامت با خرید ملک ، اقامت از طریق ازدواج ، اقامت کاری و اقامت تحصیلی.

ابتدا به طور مختصر هر اقامت را توضیح می دهیم.

انواع اقامت ترکیه

اقامت توریستی با اجاره ملک در ترکیه می باشد. در این اقامت فرد اجازه کار قانونین ندارد. اما می تواند برای اقامت کاری اقدام نماید. این اقامت یکساله بوده و قابل تمدید نمی باشد.

اقامت با خرید ملک در ترکیه ، با ارائه سند ملکی به نام شخص قابل اخذ است. در این اقامت هم فرد اجازه کار در ترکیه را ندارد. این اقامت یکساله بوده. و تا زمانی که سند به نام شخص است قابل تمدید می باشد.

اقامت کاری ترکیه باید از طرف کارفرما ترک برای شخص درخواست ویزا کار صادر شود. اقامت کاری سال اول یکساله می باشد. اما ممکن هست برای سال های بعد کارت دو ساله نیز بدهند.

اقامت تحصیلی ، با تحصیل در دانشگاه های معتبر ترکیه قابل اخذ می باشد. و تا زمانیکه فرد در دانشگاه تحصیل می کند این اقامت تمدید می شود.

اقامت از طریق ازدواج نیز در صورت ازدواج با یک شهروند ترک می باشد.

کدام اقامت منجر به شهروندی ترکیه می شود؟

در میان انواع اقامت ها که در بالا گفته شد، اقامت کاری، اقامت تحصیلی و اقامت از طریق ازدواج می توانند اقامت منجر به شهروندی ترکیه شوند.

اقامت کاری در صورت تمدید 5 سال تمدید بدون وقفه و رعایت تمام اصول و پرداخت بیمه منظم می باشد. برای دریافت اقامت کاری ترکیه با ما تماس بگیرید.

موسسه گلوبال کادرو موسسه کاریابی نمی باشد.

اقامت تحصیلی در صورت تمدید 10 سال تمدید بدون وقفه می باشد.

اقامت از طریق ازدواج بعد از 3 تا 5 سال می باشد. و باید سوری نبود ازدواج نیز ثابت شود.

شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری

روش دیگری نیز برای اخذ شهروندی ترکیه وجود دارد. که پروسه آن حدود 4 تا 5 ماه زمان می برد. در این روش با سرمایه گذاری در ترکیه می توانید شهروند ترکیه شوید.

سرمایه گذاری به صورت خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار و یا سپرده گذاری در بانک به ارزش 500 هزار دلار می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک در ترکیه ، افتتاح حساب بانکی در ترکیه ، سپرده گذاری در بانک و مراحل اخذ شهروندی ترکیه با ما تماس بگیرید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو ، مشاور و راهنمایی ایرانیان در ترکیه 00905537124401

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *