وبلاگ

محله كاديكوى قلب استانبول

Rate this post

براى آشنايى با محله كاديكوى و تجربه زندگى روزمره مردم محلى استانبول مى توانيد از هر اسكله اى از بخش اروپايى به بخش آسيايى برويد. اين بخش زيبا از شهر درست در كنار درياى زيباى مرمره قرار دارد.

براى افرادى كه به استانبول سفر مى كنند، بخش آسيايى بسيار جذاب است. و علاقه دارند تا محله كاديكوى و مردم محلى آن را از نزديك ببينند. كاديكوى يك شهر عجيب و غريبى نيست. ولى يكى از غربى ترين محله هاى شهر است. كه به دليل سبك زندگى متفاوت و تاريخ جذاب و داستان هاى عجيب و غريب بسيار زبانزد است .

تاريخچه محله كاديكوى استانبول

قدمت كاديكوى به قرن هفتم قبل از ميلاد باز مى گردد. يعنى زمانى كه فنيقيان باستان در این محله سكونت داشتند. اين محله در گذشته به عنوان Khalkedon شناخته مى شد. و تاجران آن زمان اين منطقه را مركز ارتباطى و تجارى خود برگزيده بودند.

براساس نظر جغرافيدان و مورخ باستانى بنام ، استرابو، اين منطقه در قرن اول پيش از ميلاد ثبت شده است. در اين ساحل تمساح ها مى زيستند و هم اكنون در كاديكوى يک مجسمه از تمساح وجود دارد. كه نشان دهنده تاريخچه قديمى اين منطقه است .

محله كاديكوى در طول قرن ها به عنوان منطقه اى تفريحى شناخته شده است. و با رسيدن قرن هجدهم ميلادى و براساس گفته هاى ابن خلدون اولين موج بزرگ مهاجران به سوى كاديكوى بود. كه بيشتر آنها از ارامته و يونانيان بودند. كه در اين منطقه ساكن شدند و كليساها و معابد زيبايى را ساختند .

بعد از آن مهندسان آلمانى براى ساخت ايستگاه قطار به حيدر پاشا تركيه آمدند. و منطقه ايلديريرمى را تاسيس كردند. و مردمان زيادى در آنجا ساكن شدند. و مردمان ثروتمند و سياستمداران ساحل زيباى كاديكوى را براى سكونت انتخاب كردند.

حیدر پاشا در محله كاديكوى

حیدر پاشا در محله كاديكوى

كاديكوى به دليل همين تاريخ افسانه اى در اين منطقه شكل گرفت. و محبوب شد .

برگزاری رويداد سالانه در محله كاديكوى

اين منطقه هر سال جشنى را برپا مى كند. كه در آن افراد زيادى دورهم جمع مى شوند. و روز جمهورى تركيه را جشن مى گيرند. اين جشن هر سال در روز بيست و نهم اكتبر برگزار مى شود .

تماشاى غروب بسفر

غروب خورشيد در شهر استانبول بسيار زبانزد است. دقايقى ديدنى و جذاب كه براى بهتر ديدن آن چند مكان می توانید بروید. اگر در هنگام غروب خورشيد در قسمت آسيايى هستيد، زيباترين غروب را مى توانيد در محله كاديكوى تجربه كنيد. اگر خوش شانس باشيد مى توانيد هنگامى كه سوار بركشتى هستيد، درست مقابل افق زيباى استانبول حركت كنيد. كه صحنه اى بياد ماندنى دارد .

جاذبه هاى تفريحى و گردشگرى در محله كاديكوى

پارک فنر باغچه ، اسكله قايق تفريحى ، مراكز رفاهى ساحلى ، صومعه هاى فراوان ، خانه ها و خانه باغ هاى قديمى ، موزه بيمارستان فلورانس نايتينگل ، ايستگاه قطار حيدر پاشا ، مراكز خريد .

محله كاديكوى

محله كاديكوى

براى ديدن شلوغى و رفت و آمد هر شهر بايد به بازارها و مراكز خريد آن شهر سرى بزنيد. محله كاديكوى استانبول هم در خود يک بازار هفتگى و يک بازار سنتى دارد .

اوپرا پاساژ: يكى از قديمى ترين بازارهاى سنتى كه در آن كيف و كفش ارزان به فروش مى رسد .

سه شنبه بازار : سه شنبه ها در اين منطقه بازار برگزار مى شود. كه مى توانيد لباس هاى به روز را با قيمت پايين خريدارى كنيد .

چگونگی رفتن به محله كاديكوى

كشتى : راحتترين و سريع ترين راه كه لذت بيشترى هم دارد. كه از قسمت اروپايى مسافران را به قسمت آسيايى منتقل مى كند، كشتى است .

تاكسى : مى توانيد با استفاده از تاكسى به منطقه ى آسيايى برويد. ولى بايد توجه داشته باشيد هزينه تاكسى گران است .

مترو يا اتوبوس : مى توانيد در مسیر از مناظر زيباى تنگه بسفر ديدن كنيد. مترو ها و اتوبوس ها از اين پل ها مى گذرند. و يك گزينه مناسب و ارزان است. مترو ها و اتوبوس ها در ساعات اوج ترافيك بسيار شلوغ هستند .

دولموش : اگر براى اولين بار مى خواهيد به استانبول سفر كنيد، احتمالا نام دلموش را نشنيده ايد. وسيله حمل و نقل مشترك و چيزى مانند مينى بوس هاى ما هستند. دولموش ها در امتداد خط ساحلى حركت مى كنند و هزينه هاى ارزان ترى دارند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “محله كاديكوى قلب استانبول

  1. اردبیلی گفت:

    زیباترین توصیف از زبان گلوبال کادرو در وصف کادیکوی یا قاضی کوی بیان فرمودید. ممنون از زحمات شما و به امید دیدار
    ما هم ساکن کادیکوی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *