وبلاگ

پلكان كاموندو استانبول ، پلکان مار پيج استانبول

Rate this post

مکان های تفریحی و دیدنی زیادی در شهر استانبول وجود دارد. که یکی از معروفترين آنها پلكان كاموندو استانبول است. که شبيه آن را هیچ جای دنیا نمى توان پيدا كرد. این پلکان به شکل مارپیچ ساخته شده اند. و زیبایی بسيارى دارد. و آن را به یکی از جاذبه های استانبول تبديل كرده است.

پلکان کاموندو در محله کاراکوی استانبول واقع است. که مانند یک روبان از جنس سنگ طراحی شده است. این پلکان امتداد خاصی به مسيرى ندارد. و بیشتر یک فرعی برای عبور و مرور روزانه مردم به حساب مى آيد. که به شکلی زیبا و منحصر به فرد ساخته شده است. طراحی پلکان کاموندو کاملا متفاوت با سبک عثمانی و یا گوتیک می باشد.

پلكان كاموندو استانبول

پلكان كاموندو استانبول

پلكان كاموندو ، پلکان مار پيج استانبول

بعضى از افراد آن را متعلق به خانواده های يهودى اروپا می دانند. که در قديم و زمان هاى دور از اسپانيا به تركيه مهاجرت كرده بودند. و در تركيه ساكن شده بودند. پدر این خانواده یهودی كه ابراهيم نام داشت، برای راحتى فرزندانش برای رفتن به مدرسه اقدام به ساخت این پله ها کرده.

پلكان كاموندو استانبول

پلكان كاموندو استانبول

بنا به گفته ها، ابراهيم يكى از بزرگترين بانكداران آن زمان بوده است. و نام آن را روى پلكان گذاشته است. زیگزاگی بودن این پله ها نمای بسیار زيبايى را به محله کاراکوی بخشيده است.

بسیاری از فیلم های ترکی و حتی سریال و فیلم های خارجی در این مکان ضبط می شود. و همچنین در این مکان موسیقی زنده نیز اجرا می‌شود. و زوج‌های جوان در آن به عکاسی و گوش‌ دادن به موسیقی می‌پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *