وبلاگ

تفریحات كودكان در استانبول

Rate this post

هنگامى كه به شهر استانبول فكر مى كنيم جاهاى ديدنى و جاذبه هاى تاريخى گردشگرى به ذهنمان مى رسد. سالانه گردشگران زيادى از سرتاسر جهان به این شهر سفر مى كنند. بايد بدانيد كه جاذبه ها و مكان های ديدنى و تفريحى زيادى نيز براى كودكان در اين شهر وجود دارد. در اينجا شما را با تفریحات كودكان در استانبول آشنا مى كنيم .

تفریحات کودکان در ويالند استانبول

ویالند یکی از بزرگترین شهربازی های استانبول و البته یکی از بهترین تفریحات كودكان در استانبول می باشد. شهربازى استانبول بسیار بزرگ و ديدنى است.

داراى دستگاه هاى بازی متنوعى مثل چرخ و فلک ،تونل هاى ماجراجويانه ،سينما ،ترن رودخانه دیوانه، کینگ کنگ، تونل سافاری، جت اسکی و صدها بازی ديگر است. و سالن هاى نمايشى ،فروشگاه هاى خريد و رستوران كه مى توانيد يه روز عالى را در اين مكان سپرى كنيد.

شهربازی ویالند استانبول

شهربازی ویالند استانبول

آكواريم

آكواريوم استانبول یکی از تفریحات و اماکن دیدنی منحصر به فردیست كه ٦٤مخرن و هزاران گونه از موجودات دريايى را در خود جاى داده است. نه تنها کودکان، حتی بزرگسالان نیز از بزرگی این آکواریوم متعجب خواهید شد.

دارای سینمای پنج بعدی با تکنولوژی صوتی و تصویری فوق العاده، یک رستورانی با فضای حیرت انگیز طراحى و شبيه سازى جنگلهايى همانند جنگل آمازون كه بسيار زيبا و ديدنى است.

موزه راحمى كوچ

موزه راحمى کوچ از دیگر جاذبه های ديدنى مناسب کودکان در استانبول است. و طرفداران زيادى بين كودكان دارد. اين موزه مجموعه اى از موتورهاى بخار ،قايق انومبيل ،لوكو موتيو و هواپيما است. و در منطقه ى گولدن هورن واقع است. در این موزه كودكان می توانند بر روی صندلی های هواپیماها بنشیند و سوار زیر دریایی شوند.

موزه راحمی کوچ - جاهای دیدنی استانبول

موزه راحمی کوچ – جاهای دیدنی استانبول

موزه مينياترک

موزه مینیاترک یکی از تفریحات بسیار عالی استانبول به خصوص براى كودكان است. كه ماكتهاى بسيار زيبا از كشور تركيه را در اين مكان مى توان ديد.

موزه مینیاترک یکی از جاذبه هایی است که مى توان در استانبول از آن ديدن كرد. حدود ١٢٠مورد ديدنى براى كودكان وجود دارد. محيط اين مكان مشابه گاليله در سرزمين لى لى پوت است. و جاذبه هاى ديدنى تركيه در اين مكان به چشم مى خورد.

جالبترين قسمتهاى مينياترک، استاديوم فوتبال است كه با انداختن سكه بازيكنان وارد زمين فوتبال مى شوند. همچنین تله كابين هايى كه روى تپه ها رفت و آمد مى كنند.

موزه دريايى

اين موزه در سال ١٨٩٧در استانبول تاسيس شده است. كه جديدا بازسازى شده است. داخل اين موزه ديدنى هاى زيادى چون قايق هاى ماهگيرى ،تجهيزات كشتى دريايى ،مدل كشتى تاريخى و قطعات زنجيره اى بيزانس كه براى دفاع از ورود كشتى هاى دشمن كه گلدن هورن استفاده مى شد، ديده مى شود.

دلفيناريوم

دلفیناریوم استانبول مجموعه ای جذاب برای بازديد كودكان است. كه شما مى توانيد يک روز را به اين مكان اختصاص دهيد. يكى از بزرگترين دلفيناريوم ها در اروپا مى باشد. كه شما در اين مكان از نمايش دلفين ها و كارهاى بامزه آن ها شگفت زده مى شويد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *