وبلاگ

برج دختر ، قلعه ای افسانه ای در میان آبها

Rate this post

برج دختر یا قلعه دختر ، یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و شهر زیبای استانبول هست.

اگر قصد دارید برای تعطیلات نوروز ، تعطیلات تابستانی و یا اگر به قصد کسب و کار و سرمایه گذاری ، دریافت شهروندی ترکیه و یا مقاصد دیگر به استانبول سفر کنید. پیشنهاد می شود از امکان دیدنی آن نیز بازدید کنید.

در مقالات قبلی در مورد برخی از اماکن دیدنی استانبول توضیح دادیم. در این مقاله قصد داریم برج دختر را به شما معرفی کنیم.

تاریخچه برج دختر

قلعه دختر یک قلعه نسبتا کوچک که در میان آب شاخته شده است ، می باشد. این قلعه 24 سال قبل از میلاد ساخته شده است.

از این قلعه در دوره های مختلف ، استفاده های مختلفی شده است. به عنوان مثال تبعیدگاه ، فانوس دریایی ، انبار آتش ، گمرک و محل پرداخت مالیات و عوارض کشتی ها.

یک رستوران ، کافه و موزه داخل این قلعه وجود دارد که می توانید در آن غذا بخورید یا از موزه دیدن کنید.

در طبقه همکف این قلعه رستوران آن وجود دارد که برای صرف صبحانه و شام باید از قبل رزرو کنید. اما باقی ساعات روز نیاز به رزرو ندارید. همچنین آتلیه ای برای عکاسی در دکورهای ساخته شده نیز وجود دارد.

برج دختر

برج دختر

در مورد این قلعه افسانه های مختلفی وجود دارد. از طبقه دوم این قلعه در هر طبقه نقاشی هایی وجود دارد که افسانه های مربوط به این برج را به نمایش گذاشته اند.

در طبقه اخر این قلعه نیست کافه ای وجود دارد. در این کافه می توانید لذت خوردن قهوه ترک با ویو 360 درجه به قسمت آسیایی و اروپایی از مناظر زیبا لذت ببرید.

مسیر رفتن به برج دختر

این قلعه در قسمت آسیایی استانبول و اسکله اسکودار قرار دارد. ایستگاه مترو نزدیک به برج دختر ، ایستگاه مترو اسکودار می باشد.

اگر بخواهید با مترو به این قلعه بروید، باید ایستگاه مترو اسکودار پیاده شوید. چون اکثرا در محله توریستی میدان تکسیم اقامت دارند، برای رفتن به این قلعه از میدان تکسیم:

ابتدا با مترو خط M2 در همان میدان تکسیم (به نام ایستگاه تکسیم) به سمت ینی کاپی سوار شده و در ایستگاه آخر(ینی کاپی) خط خود را عوض کنید. و خط مارمارا به سمت گبز را سوار شوید. و در ایستگاه اسکودار پیاده شوید.

از اسکله اسکودار برای رفتن به برج دختر، قایق هایی در نظر گرفته شده است. در روزهای غیر تعطیل با قایق های کوچ به نام تکنه، و در روزهای تعطیل با قایق های بزرگتر می توانید به این قلعه بروید. حدود 5 دقیقه از اسکله تا قلعه زمان می برد.

از باجه هایی که در اسکله وجود دارد می توانید بلیط تهیه کنید. که هزینه آن 25 لیر برای هر نفر می باشد. این قایق ها هر 15 دقیقه از اسکله به سمت برج دختر می روند.

لزومی ندارد حتما با همان قایق برگردید، می توانید بعد از گشت و گذار در قلعه با قایق دیگری برگردید.

ویو و منظره زیبای اسکله اسکودار

در کنار اسکله اسکودار قسمتی در نظر گرفته شده است که با پشتی ها و فرش های زیبایی تزیین شده است. که ویو رو به دریا دارد. که می توانید از منظره زیبا لذت برده و چای یا قهوه نیز بنوشید.

برج دختر

برج دختر

در روزهای گرم تابستان که روزها طولانی تر هستند. این مکان همیشه پر از گردشگران یا ساکنین استانبول است که برای لذت بردن از این منظره به اسکودار می آیند.
منظره غروب آن بی نظیر است.

افسانه های مربوط به برج دختر

افسانه عاشقانه برج دختر

در طبقه دوم این برج نقاشی های مربوط به یک افسانه عاشقانه از برج دختر می باشد. طبق این افسانه دختر راهبه ای به نام هرو عاشق شخصی به نام لاندروس. هرو هر شب برای لاندروس آتش روشن میکرده تا از ساحل شنا کند و به قلعه برسد.

برج دختر

برج دختر

یکی از شبها به دلیل وزش باد، آتش خاموش می شود و راهش را گم می کند. و صبح جسد او به قلعه می رسد. و هرو از ناراحتی خودکشی می کند.

افسانه شاهزاده خانم

در طبقه سوم نقاشی های مربوط به افسانه شاهزاده خانم بیزانسی وجود دارد. طبق این افسانه دختر پادشاه بیزانس زمانی که به دنیا می آید، در طالعش آمده کا توسط نیش یک مار از دنیا می رود.

برج دختر

برج دختر

پادشاه برای محافظت از دخترش، او را به قلعه دختر می فرستد. و سالیان سال در آن قلعه زندگی میکند. روزی دختر سخت مریض می شوند و پزشکان برای معالجه او به قلعه می روند.
بعد از بهبود دختر، سبد انگوری برای هدیه برای دختر فرستاده می شود که ماری درون آن بوده و دختر بر اثر نیش مار می میرد.

افسانه دیگر مربوط به باتل قاضی است که عاشق دختر حاکم مسیحی می شود. اما حاکم اجازه ازدواج آن ها را نمی دهد. قاضی به برج دختر حمله می کند و دختر را می دزد.

برج دختر

برج دختر

 

ثبت ازدواج بین المللیخرید ملک در ترکیهشهروندی ترکیهافتتاح حساب در ایش بانک ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *