وبلاگ

آشنايى با قلعه كوش آداسى در تركيه

Rate this post

نام كوش آداسى در ميان تمامى شهرهاى توريستى تركيه همچون مرواريدى زيبا مى درخشد. اين شهر ساحلى قبل از هر چيزى به دليل وجود سواحل زيبا و فوق العاده ای كه دارد، توانسته توجه گردشگران را به خود جلب كند. اما در اين ميان نمى توان از جاذبه هاى تاريخى و ديدنى آن چشم پوشى كرد. يكى از ديدنى ترين و تاريخى ترين مكان ها كه بازديد از آن توصيه مى شود قلعه ديدنى كوش آداسى است.

قلعه كوش آداسى

قلعه كوش آداسى همانند تمام قلعه هاى ساخته شده يک دژ نظامى محكم در منطقه به حساب مى آيد. اين قلعه در كنار ارزش تاريخى و سبک معمارى متفاوتى كه دارد، توانسته به دليل چشم اندازه زيبا هر ببينده را به خود جذب كند.

تماشاى منظره زيبا سواحل و درياى اژه از ارتفاعات اين قلعه بسيار ديدنى و بى نظير است. قلعه كوش آداسى يادگار قديمى از دوران حكومت بيزانس در اين شهر است. و از اهميت بالايى برخوردار است.

جاذبه های کوش آداسی

جاذبه های کوش آداسی

اين قلعه در ميان آب هاى درياى اژه و در جزيره كبوتر كه از جاذبه هاى گردشگرى در كوش آداسى است، قرار دارد. و توسط يک مسير از روى آب به خشكى وصل شده است .

جذابيت هاى قلعه

همان طور كه در بالا اشاره كرديم اين قلعه در ميان آب هاى درياى اژه و در جزيره كبوتر كه از جاذبه هاى گردشگرى در كوش آداسى است، قرار دارد. توريست ها با رفتن به اين مكان مى توانند چشم انداز آب هاى نيلگون درياى اژه را از ارتفاعات تماشا كنند.

بدون شک تماشاى منظره دريا از اين زوايه زيبايى دو چندانى براى تمامى بازديد كنندگان خواهد داشت. مردم محلى در اطراف اين قلعه به ماهيگيرى مى پردازند. علاوه بر اين موارد در اطراف اين قلعه تاريخى و ديدنى رستوران شيک و لوكسى براى خوردن انواع غذاهای ترکی وجود دارد.

كافه هايى كه نماى زيبایى از درياى اژه را در اختيار مشتريان مى گذارند. كه مى توانيد در اين كافه ها با نوشيدن قهوه خوشمزه از مناظر زيبا لذت ببريد. اگر به موزه گردى علاقه داريد، در كنار اين قلعه يک موزه قرار دارد كه سبک زندگى ماهيگيرى و قايقرانى در گذشته را در اين منطقه به نمايش گذاشته است.

کوش آداسی

کوش آداسی

تاريخچه قلعه

این قلعه در دوران حكومت بيزانس در شهر ساحلى كوش آداسى بنا شد. همانند بناهاى ديگر اين قلعه نيز با هدف دفاع از منطقه در برابر حملات دشمن ساخته شد. قلعه كوش آداسى از معمارى خاص و جذابى برخوردار است، كه در دوران عثمانى توانسته نقش مهمى جهت محافظت از تجارت از طريق دريا را داشته باشد.

طبق گفته ها اين قلعه در سال ١٥٣٤ توسط شخصى به نام آدميرال باربلروسا ساخته شده است. امروزه اين قلعه توانسته توجه بسيارى از افراد را به خود جلب كند.

طريقه بازديد از این قلعه

همان طور كه گفته شد قلعه كوش آداسى يک بناى تاريخى و ارزشمند است. كه در شهر ساحلى بنا شده است. اين قلعه در جزيره كبوتر واقع شده است. با تماشاى آن از دور، طورى تصور مى شود كه گويا بناى قلعه از ميان آب هاى دريا سر در آورده است.

بايد براى رسيدن به اين قلعه از مسيرى باريک كه روى آب قرار دارد، عبور كنيد. مخصوصا زمانى كه هوا خوب و مطلوب است. مى توانيد با پياده روى و لذت بردن از مسير دريا از این قلعه ديدن كنيد. قلعه كوش آداسى به عنوان نماد اين شهر توريستى شناخته مى شود. و مردم محلى مى توانند شما را در رسيدن به آن كمک كنند. بازديد از اين قلعه رايگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *