وبلاگ

آشنایی با محله كوزگونجوک استانبول – آشنایی با محله های استانبول

Rate this post

استانبول يكى از شهرهاى تاريخى است. كه حدود ١٤ميليون نفر جمعيت دارد. محله ها و مناطق بسيار مختلفى در بخش آسيايى و اروپايى استانبول وجود دارد. كه منحصر به فرد هستند. در اينجا مى خواهيم به بخش آسيايى شهر سرى بزنيم و محله كوزگونجوک استانبول را معرفى كنيم.

درباره محله كوزگونجوک استانبول

يكى از محبوب ترين محله ها كه بسيار امن و دوست داشتنى است. و جمعيت اين محله بسيار كم است. كه بيشتر ثروتمندان ،هنرمندان ،نويسندگان و افراد تحصيلكرده در اين محله سكونت دارند. و همانند محله جهانگير در قسمت اروپايى ، افراد برجسته را در خود در برگرفته است.

كوزگونجوک استانبول يك روستا زيبا و بى نظير در منطقه اسكودار است. كه همجوار بسفر قرار گرفته و پر از تپه است. اين محله بى نظير با وجود خانه هاى زيبا و چوبى و رنگى عثمانى كه به قرن نوزدهم برمى گردد. اين مكان مناسب براى فيلمبردارى و عكسبردارى از مراسم عروسى در فصاى باز و برنامه هاى تلويزيونى است.

يك محله كوچك كه براى گشت و گذار در آنجا مى توانيد دو روز كامل در نظر بگيريد. و براى فرار از شلوغى و ازدحام جمعيت مى توانيد به اين روستا پناه ببريد. و از این منطقه مى توانيد به قسمتهاى ديگر سمت آسيايى برويد. و همچنين از اسكوار توسط كشتى مى توانيد به بخش اروپايى سفر كنيد .

محله كوزگونجوک استانبول

محله كوزگونجوک استانبول

رفتن به كوزگونجوک

سفر كردن با كشتى در صبح اول وقت يكى از تفريحات لذت بخش است. و براى رسيدن به منطقه كوزگونجوک بايد از قاره آسيا و اروپا رد شويد كه طى كردن مسافت بشيكتاش تا اسكودار با كشتى حدود ١٠دقيقه زمان مى برد. ولى در طول مسير دوست داريد ديرتر به مقصد برسيد. و از اسكودار مى توانيد با پياده روى به محله كوزگونجوک برسيد. و در آنجا به گشت و گذار بپردازيد .

كافه گردى در كوزگونجوک استانبول

يكى از وعده هاى پر اهميت غذايى در تركيه صبحانه مى باشد. كه مردم عاشق صرف صبحانه هستند. در اين منطقه بهتر است خود را به يك صبحانه ترکی عالى مهمان كنيد. يك كافه كوچك و دنج بنام cinaralti وجود دارد كه مى توانيد در اول صبح در يك فضاى باز و زير سايه درختان يك صبحانه عالى با خوراكى هاى خوشمزه نوش جان كنيد.

کافه های كوزگونجوک استانبول

کافه های كوزگونجوک استانبول

در اين كافه بيشتر صبحانه و چاى سرو مى شود و براى دورهمى هاى عصر هنگام مناسب است. به غير از اين كافه مى توان به رستوران هاى Betty Blueياkuzguncuk pita سرى بزنيد. كه در خيابان Icadiya قرار دارد. كه رستوران Betty. blue داراى خوراكى ها و نوشيدنى هاى بى نظيرى است. دكوراسيون بسيار زيبا و شيكى دارد. و همچنین داراى فضاى باز و سرسبز است. در رستوران pita kuzguncuk نان هاى برشته با پنير يا گوشت ارائه مى دهد. و تمام مواد اوليه ارگانيك مى باشد .

پارك Fethipasa korusu

اين پارك در بلنداى يك تپه قرار دارد كه خانواده ها بسيار طرفدار آن هستند. يك محيط دلپذير و آرام بخش دارد. و داراى رستوران مى باشد. كه مى توانيد در آن رستوران منظره بسيار ديدنى از شهر و بسفر را تماشا كنيد و لذت ببريد.

كافه كتابNail bookstore

در اين محله كافه كتاب هاى مختلفى وجود دارد. يكى از معروف ترين ها كافه كتاب Nail bookstore است. كه در اين كتابخانه كتاب هاى زبان تركى و غيره يافت مى شود. و در كنار آن مى توانيد در يك مكان آرام و دنج قهوه ميل كنيد و لذت ببريد.

کافه های كوزگونجوک استانبول

کافه های كوزگونجوک استانبول

حضور ادیان مختلف در كوزگونجوک استانبول

كوزگونجوک قرن ها محل اقامت يهوديان ،ارامته ،يونانيان و ترك ها بوده است. به همين خاطر كليساها و مساجد زيادى در اين منطقه به چشم مى خورد. كه معروفترين اين سازه ها كليساى ارتدوكس يونانى ،كليساى ارتدوكس ارمنى و گورستان يهوديان بنام üryanizade وجود دارد. كه نماى تماشايى به بسفر دارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *