وبلاگ

برگزاری سالانه فستيوال گل لاله در استانبول

Rate this post

فستيوال گل لاله در استانبول هر ساله برگزار می شود. در فستیوال های بهارى هميشه بهترين ها شركت می کنند. و فضاى شاد و جذابى در شهر برپا مى شود.

هرساله در ماه آوريل پارک هاى استانبول با گل هاى زيبا و رنگارنگ لاله پر مى شود. و گل هاى زيبا اين شهر را زيباتر از قبل مى كند. به همين دليل در اين ماه استانبول ميزبان فستيوال گل هاى لاله بوده و مردم در اين فستيوال شركت مى كنند. اگر شما هم قصد داريد در اين فستيوال شركت كنيد، با ما همراه شويد .

زمان باز شدن گل هاى لاله در استانبول

تاريخ معين براى باز شدن گل هاى لاله وجود ندارد. و بيشتر نسبت به آب و هوا و شرايط بارندگى شهر بستگى دارد. اما به طور كلى در پايان ماه مارس و اوايل آوريل شما مى توانيد اين گل هاى رنگارنگ را مشاهده كنيد و لذت ببريد.

زمان برگزارى فستيوال گل لاله در استانبول

معمولا اين فستيوال ها در ماه آوريل برگزار مى شود. اما بسته به سالى كه در آن هستيد، احتمال دارد زمان فستيوال جابه جا شود. برنامه هايى كه به همراه فستيوال برگزار مى شود، مجموعه اى از كنسرت ها ،برنامه هاى هنرى ،نمايشگاه ها و گارگاه هاست. اگر در ماه آوريل به استانبول سفر كنيد، مى توانيد در آن شركت كنيد .

لاله نماد استانبول

لاله يكى از شناخته شده ترين نمادهاى استانبول به حساب مى رود. و اين گل در گذشته هاى بسيار دور از ايران به استانبول آورده شده است. و سپس در باغ ها و پارک هاى مختلف آن را كاشته اند.

گل لاله نماد استانبول

گل لاله نماد استانبول

به هر پارک يا باغى در استانبول برويد، اين گل ها را خواهيد ديد. همين مهمترين دليل براى اين است كه گل لاله به نمادى براى استانبول بدل شده است . و فستیوال گل لاله در استانبول هر ساله برگزار می شود.

پارک هاى استانبول

اگر به دنبال جايى هستيد كه مى خواهيد بيشترين و متنوع ترين گل ها را ببينيد، ما چندين جاى مختلف در شهر را به شما معرفى مى كنيم. تا براى بازديد به آن مراجعه كنيد.

پارک اميرگان استانبول

پارک اميرگان بدون شک بهترين جا براى بازديد از فستيوال گل هاى لاله در استانبول است. اين پارک در اول ماه آوريل ميليون ها گل را به خود مى بيند.

شما از آنجا مى توانيد يک نماى جذاب از تنگه بسفر را نيز مشاهده كنيد. اين پارک مركز اصلى فستيوال به حساب مى آيد. و برنامه هاى مختلفى در این پارک برگزار مى شود. و هنرمندان تركى براى اجرا به آن جا مى آيند.

يكى ديگر از برنامه هايى كه نبايد از دست بدهيد، نمايشگاه عكس است كه مجموعه اى بزرگ از عكس هايى كه از تركيه ثبت شده است، به نمايش گذاشته مى شود .

بازدید از لاله در پارک های استانبول

بازدید از لاله در پارک های استانبول

پارک يليديز

اين پارک در نزديكى قصر يليديز واقع شده است. و به همين دليل آن را به این اسم مى خوانند. اين پارک زمانى محل شكار خصوصى سلطان بوده و شامل بخش جنگلى نيز مى شود. اما در زمان فستيوال گل لاله در استانبول شما مى توانيد مجموعه اى جذاب از انواع گل ها را مشاهده كنيد.

ميدان سلطان احمد

شايد اين مكان بيشترين تعداد گل ها لاله را نداشته باشد، اما يكى از مهمترين نقاط براى فستيوال به حساب مى آيد. كه مردم از آن ديدن مى كنند تا عكس هاى زيبا از خود در كنار گل هاى لاله بگيرند .

نكاته ای جالب درباره فستيوال گل لاله در استانبول

در اين فستيوال شما مى توانيد پياز انواع گل هاى لاله در رنگ هاى مختلف را خريدارى كنيد ،برنامه هاى رقص محلى از محبوب ترين برنامه هاى هنرى در اين فستيوال گل هاى لاله استانبول به حساب مى آيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *