اقامت و تحصیل در ترکیه, زندگی در ترکیه

اوضاع زندگی در ترکیه و نحوه نگاه ترکها به ایرانیان

Rate this post

با اینکه پایتخت کشور ترکیه آنکارا می باشد اما بیشتربن تقاضا برای زندگی در ترکیه شهر استانبول می باشد. این شهر یک شهر شلوغ از لحاظ تجاری، مالی، گردشگری و اقتصادی است. هزینه های روزانه مانند حمل و نقل، تفریح، خرید مواد غذایی و پوشاک و اجاره مسکن در این شهر بالا می باشد. هزینه های یک خانواده در ماه حدود 5000 لیر می باشد. اما در مناطق ساحلی اژه و مدیترانه، هزینه های زندگی کمتر است. هزینه زندگی در شهری مانند فتیه حدود 20 درصد کمتر از استانبول است.

با این حال هزینه زندگی در ترکیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی به مراتب کمتر است و برای افرادی که از ایران به ترکیه مهاجرت می کنند مناسب است و فشار زیادی را متحمل نمی شوند. حقوق و دستمزدها در ترکیه به نحوی است که فرد می تواند یک زندگی معمولی و مناسب برای خود مهیا کند. در ترکیه بالا شهر و پایین شهر به شدت ایران نیست و بیشتر مردم از نظر مالی متوسط رو به بالا هستند و این نشانه رشد و رفاه در کشور ترکیه است.

در مورد ملک باید گفت که در استانبول خانه کمتر است و بیشتر آپارتمان می باشد. خانه های تازه ساز کیفیت بالایی دارند.

نقشه ترکیه

از لحاظ سلامتی، شاخص آلودگی هوا در ترکیه به معیارهای جهانی نزدیک است و کیفیت هوا در شهرهای ترکیه مطلوب است. مواد غذایی نیز ارگانیک و طبیعی پرورش می یابند. مردم ترکیه به آراستگی و نظافت بسیار اهمیت می دهند به همین دلیل خیابان ها و کوچه ها در شهرها بسیار تمیز می باشند.

به علت جمعیت بالا در استانبول و تقاضای زیاد برای ادامه تحصیل، بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی ترکیه در استانبول هستند. کیفیت خدمات در این دانشگاه ها روز به روز بهتر می شود و از این نظر با دانشگاه های اروپایی برابری می کند.

دانشگاه-های-ترکیه

از لحاظ امنیت باید گفت کشور ترکیه یک کشور امن می باشد. سیستم نظامی آن بسیار منظم می باشد. می توان گفت ارتش ترکیه یکی از قدرتمندترین ارتش های جهان است. مردم ترکیه با یکدیگر مشکل نداشته و نژادپرست نیستند. مردم ترکیه در انتخاب آزاد هستند. ساختار ترکیه یک ساختار قدرتمند دموکراتیک است. خانم ها در این کشور دارای امنیت بالایی هستند چه در محیط کاری چه در جامعه و … .

به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه و نزدیکی آن به کشورهای اروپایی، آداب و رسوم مردم استانبول و شهرهای دیگر ترکیه تحت تاثیر قرار گرفته. همچنین علاوه بر آداب و رسوم بر عواملی مانند حمل و نقل، ساختار شهرسازی، فرودگاه ها نیز تاثیر گذاشته و ترکیه به کشورهای اروپایی از لحاظ ساختار نزدیک شده است. این نزدیکی  بر روی فرهنگ مردم ترکیه نیز اثر گذاشته اما با این حال هنوز مردمی خونگرم و مهمان نواز هستند که اوضاع زندگی در ترکیه را خوشایند می‌کند. ترک ها انسان هایی حساس هستند. می توان گقت ترکیه ای ها مسلمانانی مدرن با ایمان قوی هستند. مردمانی به شدت خانواده دوست هستند.

یکی از خصایص مهم مردم ترک اجتماعی بودن آنها است، که بخشی از آداب و رسوم و فرهنگشان است. یکی از علاقه مندی های آنها صحبت با افراد جدید و غریبه است و به همین دلیل است که گردشگران هنگام سفر به ترکیه متوجه خونگرمی و مهربانی آنها می شوند. در شهرهای ترکیه قهوه خانه های زیادی وجود دارد که مردهای ترک ساعت ها در آن نشسته و با دوستان و آشنایانشان خوش و بش می کنند.

برخلاف باور مردم ایران، مردم ترکیه ایرانی ها را بسیار دوست دارند و به دلیل همسایه بودن و اشتراک در فرهنگ و دین با ایران همیشه از ایران دفاع می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *