وبلاگ

نقشه ترکیه

3.9/5 - (149 امتیاز)

ترکیه کشوری پهناور می باشد با جاذبه های گردشگری فراوان. نقشه کشور ترکیه و آشنایی با همسایه ها و استان های کشور ترکیه به زبان فارسی برای کسانی که آشنایی با زبان ترکی استانبولی ندارند، آشنایی با کشوری که قصد سفر توریستی، اقامت ، سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در آن را دارید بسیار ضروری و مهم می باشد.

در تصویر بالا نقشه کشور و استانهای کشور ترکیه را مشاهده میکنید. ترکیه از شرق با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، و گرجستان مرز مشترک دارد. در جنوب شرقی با عراق و سوریه و در شمال غربی (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از غرب با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز آبی دارد.

[display-map id=’8754′]

جغرافیای ترکیه

ترکیه پیوندگاه دو قارهٔ مهم آسیا و اروپا است. ترکیه در جنوب شرقی اروپا و جنوب باختری آسیا واقع شده‌است. منطقه جغرافیایی که ترکیه در آن قرار دارد آناتولی و آسیای صغیر نیز نامیده می‌شود. سرزمین ترکیه به صورت مستطیلی قابل تصور است که طول آن از شرق تا غرب ۱۶۶۰ کیلومتر و عرض آن به‌طور متوسط ۵۵۰ کیلومتر است. ترکیه از سه طرف به دریا احاطه شده‌است. از دیدگاه وسعت ترکیه با ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع سی و پنجمین کشور جهان بشمار می‌آید. این سرزمین به صورت مستطیلی قابل تصور است که طول آن از شرق تا غرب (از آرارات تا چناق قلعه) در حدود ۱۶۶۰کیلو متروعرض ان به‌طور متوسط ۵۵۰ کیلومتر می‌باشد.

ترکیه شش همسایهٔ آسیایی و دو همسایهٔ اروپایی دارد. کشورهای هم‌مرز ترکیه عبارت‌اند از: از شرق با ایران ۴۹۹ کیلومتر، جمهوری آذربایجان ۹ کیلومتر، ارمنستان ۲۶۸ کیلومتر، و گرجستان ۲۵۲ کیلومتر؛ از جنوب شرق با عراق ۳۵۲ کیلومتر و سوریه ۸۲۲ کیلومتر؛ در شمال غرب با یونان ۲۰۶ کیلومتر و بلغارستان ۲۴۰ کیلومترهم مرز می باشد (منبع).

 

برای دانلود نقشه ترکیه کلیک کنید.

[helpie_faq group_id=’4134’/]

سایر نقشه های کشور ترکیه به زبان فارسی

دانلود نقشه مترو استانبول

دانلود نقشه محله های استانبول

دانلود نقشه فرودگاه استانبول

1 دیدگاه در “نقشه ترکیه

  1. امیر گفت:

    عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *