وبلاگ

تمدید اقامت ترکیه با ازدواج

Rate this post

تمدید اقامت ترکیه ، موضوعی است که در این اواخر بسیار داغ بوده. و شرکت ها ، موسسات و افراد مختلفی در این باره صحبت کرده اند.

همانطور که می دانید، با اجاره ملک در ترکیه می توانید اقامت ترکیه را بگیرید. قبلا به این صورت بود که این اقامت قابل تمدید بود. اما اخیرا با تصویب قانون جدید، از ابتدای سال 2020، با اجاره ملک تنها یکسال می توان در ترکیه ماند. و قابل تمدید نیست.

برای تمدید اقامت باید اقامت خود را عوض کنید.

روش های تمدید اقامت

برای تمدید اقامت ترکیه همانطور که گفتیم، باید اقامتتان را عوض کنید. به عنوان مثال باید خرید ملک در ترکیه انجام دهید، اقامت کاری در ترکیه بگیرید. اقامت تحصیلی از طریق ثبت نام در دانشگاه های ترکیه یا کلاس های تومر نیز یکی دیگر از روش های تمدید اقامت است.

البته با تغییر قوانین ، از هر دانشگاهی نمی توانید اقامت تحصیلی بگیرید. بلکه فقط از طریق دانشگاه هایی که برگه اجازه اقامت می دهند، می توانید اقامت تحصیلی در ترکیه بگیرید.

اقامت با ثبت نام در دوره های تومر نیز محدود می باشد. و 6 ماهه یا یکساله می باشد. هزینه های این دوره ها نیز با توجه به تقاضای بالا برای تمدید اقامت، افزایش یافته است.

یکی از روش های دیگر که می توان نام برد، تمدید اقامت ترکیه با ازدواج می باشد.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو موسسه همسریابی نیست.

تمدید اقامت ترکیه با ازدواج

یکی دیگر از روش های تمدید اقامت ترکیه ، ازدواج با یک شخص ترک می باشد. در صورت ازدواج با یک شخص ترک و طبق قوانین ترکیه ، می توانید با ارائه سند ازدواج ترکیه ، اقامت خود را تمدید نمایید.

ازدواج با یک شخص ترک ، یکی از راه های اخذ شهروندی ترکیه نیز می باشد. بعد از 5 سال و با ارائه مدارک و در صورت اثبات صوری نبودن ازدواج ، می توانید در خواست پاسپورت ترکیه دهید. و شهروندی ترکیه را دریافت کنید .

باید این نکته نیز ذکر شود که ازدواج در ترکیه ، تحت عنوان ازدواج بین المللی که دو تبعه خارجی در کشور ترکیه با یکدیگر ازدواج می کنند، شامل این قانون نیست. و برای تمدید اقامت ترکیه ، حتما باید با شخص ترک ازدواج کنید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو ، راهنما، مشاور، کارشناس و مجری مسائل و امور حقوقی در ترکیه می باشد. برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس اپ تماس بگیرید. و همچنین می توانید در خصوص ازدواج بین المللی نیز سوالات خود را بپرسید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو موسسه همسریابی نیست.

0 دیدگاه در “تمدید اقامت ترکیه با ازدواج

  1. اکبری گفت:

    ممنون از اطلاعات خوبتون

    1. adele azadi گفت:

      ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *