وبلاگ

توضیحات کامل قانون وراثت در ترکیه

2.7/5 - (3 امتیاز)

در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا توضیحات کاملی در مورد قانون وراثت در ترکیه بدهیم.

همانطور که بارها و در مقالات متعدد به آن پرداخته شده است، اقامت توریستی ترکیه با اجاره منزل قابل تمدید نمی باشد. و برای تمدید باید نوع اقامت خود را تغییر دهید.

یکی از راهکارها، خرید ملک مسکونی در ترکیه می باشد. که با سندی که به نام خودتون هست، می توانید برای درخواست اقامت اقدام کنید.

در مورد خرید ملک ، به نام زدن ، دریافت اقامت و خدمات گلوبال کادرو در مقالات قبلی به تفضیل توضیح داده ایم. برای خواندن این مطلب کلیک کنید.

در این مقاله در خصوص قانون وراثت در ترکیه توضیحاتی داده می شود.

بررسی قانون وراثت در ترکیه از دو جنبه

با توجه به اینکه به عنوان یک فرد خارجی در ترکیه ملکی را می خرید نیاز هست که از قوانین نیز اطلاع داشته باشید و به مشکل نخورید. یکی از این قوانین که باعث دلمشغولی و نگرانی هموطنان می باشد، بحث مربوط به وراثت در ترکیه می باشد.

و اینکه ملکی که در ترکیه خریداری می شود، بعد از فوت به چه صورت می باشد.

این بحث از دو جنبه بررسی می شود: 1- ملکی که به قصد تمدید اقامت خریداری شده 2- ملکی که به قصد اخذ پاسپورت ترکیه خریداری شده است

قانون وراثت در ترکیه برای شهروندان خارجی

طبق قانون متقابلیت در ترکیه، شهروندان خارجی می توانند در ترکیه اموال غیر منقول بخرند. قانون متقابلیت بیان می دارد که شهروندان کشورهایی می توانند در ترکیه ملک بخرند، که متقابلا شهروندان ترک نیز بتوانند در آن کشورها ملک بخرند.

این قانون مربوط به قبل از سال 2012 می باشد. و بعد از سال 2012 قانونی تصویب شد که مطابق آن شهروندان همه کشورها می توانند در ترکیه ملک بخرند.

شخص خارجی که خرید ملک در ترکیه انجام داده و هدف از خرید ملک دریافت اقامت کوتاه مدت ترکیه باشد، وراثت در ترکیه مطابق با قانون کشورش اعمال می شود. و ملکی که در ترکیه دارد، بعد از فوت طبق قانون کشورش به وارثین می رسد.

قانون وراثت در ترکیه برای شهروندان ترکیه

جنبه دوم این موضوع شهروندان خارجی می باشند که در ترکیه ملکی خریده اند، اما از طریق آن شهروندی ترکیه را گرفته اند. و اکنون شهروند ترکیه هستند.
برای این اشخاص قانون مطابق قانون ترکیه می باشد. و طبق قانون ترکیه در مورد اموال متوفی در ترکیه رفتار می شود.

با توجه به اینکه موسسه بین المللی گلوبال کادرو موسسه ای حقوقی است، قبل از شروع هر کاری تمام قوانین مربوط به آن کار را در ترکیه مورد بررسی قرار می دهد.

در خصوص این موضوع نیز در کتاب شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری که با همکاری کادر حقوقی و کارشناسان این موسسه نوشته شده است، در مورد قانون وراثت در ترکیه برای شهروندان ترک به تفضیل و با ارائه مستندات، توضیح داده شده است.

خلاصه ای از قانون وراثت شهروندان ترکیه

کلیه اموال و بدهی های شخص متوفی به ورثه قانونی و وصیت شده اش می رسد. ورثه قانونی اشخاصی هستند که رابطه خونی با متوفی دارند و ذاتی ارث به آن ها می رسد. ورثه وصیت شده کسانی هستند که در وصیتنامه قانونی که قبل از مرگ متوفی تنظیم شده ، از آن ها نام برده شده است.

در متنی جداگانه در سایت گلوبال کادرو در مورد وراثت ترکیه توضیح داده شده است که می توانید این مطلب را در اینجا بخوانید.

و یا اگر متن دقیق و کامل قانون ترکیه و را می خواهید، می توانید نسخه پی دی اف کتاب شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری ، نوشته موسسه گلوبال کادرو را از لینک تهیه کنید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو قبل از ارائه خدمات و راهکارها به هموطنان عزیز در ترکیه، با بررسی همه جانبه قوانین و اطلاع آن به متقاضیان، آن ها را مطلع می کند. برای مشاوره از طریق واتس اپ کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *