وبلاگ

بازديد از مسجد مراد پاشا آنتاليا

Rate this post

مسجد مراد پاشا آنتاليا يكى از جاذبه های دیدنی این شهر است. آنتالیا از شهرهاى زيباى كشور تركيه است. اين شهر تاريخى داراى جاذبه هاى گردشگرى بسيارى است. كه سالانه توريست هاى بسيارى را از سراسر جهان به سمت خود مى كشاند.

اگر علاقمند به تاريخ و مكان هاى قديمى هستيد، گشت و گذار در اين شهر را از دست ندهيد. يكى از جاذبه هاى گردشگرى در آنتاليا مساجد آن است. مساجد علاوه بر ارزش هاى معنوى، شاهكارهاى هنرى نیز به حساب مى آيند. كه همانند كتاب تاريخ و هنر ارزش هاى آن كشور را در خود جاى داده است.

مسجد مراد پاشا يكى از زيباترين و جذاب ترين مساجد دنيا است. كه داراى قدمت زيادى است و معمارى خاص آن را در هيج جا نمى توان پيدا كرد.

معرفى مسجد مراد پاشا آنتاليا

يكى از جاذبه هاى ديدنى و گردشگرى در كشور تركيه براى همه گردشگران مساجد تاريخى و قديمى هستند. اين مساجد با معمارى و پيشينه جذاب خود توجه همگان را به خود جلب مى كنند. آنتاليا يک شهر تاريخى و مذهبى است. به همين دليل مساجد بسيارى در اين شهر ساخته شده است.

مسجد تاریخی در آنتالیا

مسجد تاریخی در آنتالیا

يكى از قديمى ترين و معروفترين آن ها، مسجد مراد پاشا است. اين مسجد از زمان عثمانيان در اين شهر بنا شده است. و قدمت آن به قرن ١٥ ميلادى بازمى گردد. اين مسجد يكى از محبوب ترين جاذبه ها در آنتاليا است.

طراحى و نماى اين مسجد بسيار چشم انداز زيبايى دارد. نماى داخلى اين مسجد همانند نماى بيرونى آن از جنس سنگ و شيشه است. و ديوار هاى آن با خوشنويسى هاى زيبا و جذاب مزين شده است.

تاريخچه مسجد مراد پاشا

اين مسجد همانطور كه از نامش پيداست، به دستور یکی پادشاهان عثمانى بنا شده است. و حدود ٤٥٠سال قدمت دارد. و يكى از آثار پادشاهان عثمانى در اين شهر به شمار مى رود. مسجد مراد پاشا آنتالیا داراى چندين گنبد بزرگ و كوچک و يک مناره بزرگ است.

نماى زيبا و گيرايى به مسجد داده است. اين مسجد در منطقه مراد پاشا در وسط باغ قرار دارد. و اطراف آن پر از درخت است. در گذشته وقتى مسجد مراد پاشا بنا شد، مراد پاشا با خانواده خود به اين مسجد مراجعه كردند. اين مسجد از مقاومت و استحكام بالايى برخوردار است.

مساجد تاریخی

مساجد تاریخی

سبک معمارى مسجد مراد پاشا آنتاليا

مسجد مراد پاشا آنتالیا در تركيه به عنوان مسجد عثمانى معروف است. و از معمارى عالى برخوردار است. اين مسجد به شكل ده ضلعى ساخته شده و معمارى خاص و متفاوت آن از نقاط قوت اين مكان تاريخى است. اين مسجد در نماى بيرونى خود داراى چندين گنبد و يک مناره است.

مناره آن داراى دو بالكن است. و ديوارهاى اين مسجد با خوشنويسى هاى دوران سلجوقى تزيين شده است. يكى از جذابيت هاى ديگر مسجد مراد پاشا محراب ساخته شده از سنگ مرمر است.

زمان بازديد از مسجد مراد پاشا

شما مى توانيد همه روزه بجز روزهاى تعطيل رسمى از صبح تا شب از اين مسجد ديدن كنيد. اين مسجد توسط صدر اعظم مراد پاشا در سال ١٥٧٠ در خيابان كاظم اوز آلپ بنا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *