وبلاگ

نظر بنجو یا چشم زخم در ترکیه

3/5 - (2 امتیاز)

چشم زخم در ترکیه بسیار زیاد دیده می شود. چشم زخم ،نمادی آبی رنگ است که شکلی شبیه چشم بر آن کشیده شده است. و می‌گویند می‌تواند چشم و نظر و افکار منفی را از اطراف دور کند.

اهمیت چشم زخم در ترکیه

ترک‌ها خيلى به چشم زخم اعتقاد دارند. به گونه ای که هر کجا که پا بگذارید، یکی از این چشم‌زخم‌ها را به در و دیوار می بینید. سراغ خرید سوغاتی هم که بروید شاید اولین چیزی که به چشمتان بخورد انواع و اقسام مدل‌های مختلف نماد چشم زخم است.

دستبند چشم زخم

دستبند چشم زخم

در سفر به ترکیه هنگام گشت و گذار و خرید حتما نماد چشم زخم های آبی رنگ نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. تقریبا در هر مغازه، خانه و ماشين که وارد شوید، می بینید که نماد چشم زخم های آبی رنگ در یک گوشه نظر ها را به خود جلب مى كند.

چشم زخم در ترکیه از معروفترین سوغات ترکیه

و يكى از مشهورترين سوغات تركيه چشم زخم است. به هر بازار در ترکیه و مغازه فروش سوغاتی که سر بزنید، به راحتی می‌توانید نماد چشم زخم را در اندازه‌های متنوع و به اشکال مختلف لوازم زینتی مثل آویز دیوار، دستبند، جاسوئیچی، یخچال و … پیدا کنید.

چشم زخم

چشم زخم

قديمى ها بر اين باورند كه چشم زخم انرژى هاى منفى را دور مى كند. و به طور سنتى انرژى منفى و چشمان بد بر روى نوزاد تازه متولد شده ،خانه و كسب و كار تاثير دارد. و براى جلوگيرى و محافظت از آن از چشمان آبى (نظر بنجو )استفاده مى كنند.

در ایران نیز مانند ترکیه ، افراد زیادی (به خصوص پدر بزرگ و مادربزرگ ها) هستند که به چشم زخم اعتقاد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *