وبلاگ

معرفی پارک هاى جنگلى استانبول

Rate this post

پارک هاى جنگلى استانبول زیاد هستند که می توانید برای تفریح و پیک نیک بروید. وقتى نام استانبول به ميان مى آيد ناخودآگاه ياد مكان هاى ديدنى و جاذبه هاى گردشگرى و بناهاى بازمانده از دوران عثمانى مى افتيم. و همچنين خوراكى هاى خوشمزه و غذاهاى لذيذ تركى.

در این میان گردشگران كمى به سراغ طبيعت جذاب و شگفت انگيز استانبول مى روند، تا از شلوغى هاى شهر در امان باشند. و از هواى دلپذير و معتدل لذت ببرند. با رفتن به پارک هاى جنگلی استانبول مى توان روز خوبى را شروع كرد.

پارک طبيعى ميهرابات

اين پارک جذاب و ديدنى در بخش آسيايى استانبول قرار دارد. مكانى زيبا و دنج با طبيعتى زيبا است. اين پارک در استانبول در منطقه بيكوز قرار دارد. و مناظر زيبايى از تنگه بسفر را به تصوير مى كشد.

اين پارک در جنوب شرقى بيكوز قرار دارد. و مساحتى حدود ٢٠هزار هكتار را داراست. و زمين هاى اطراف را زير سلطه خود قرار داده است. اين پارک در سال ٢٠١١تاسيس شده است.

پارک هاى جنگلى استانبول

پارک هاى جنگلى استانبول

اين پارک هنرمندان را براى كشيدن تصاوير زيبا و عكاسى به سوى خود جذب مى كند. اگر شما دنبال مناظر زيبا هستيد، حتما از اين پارك ديدن كنيد. همچنین داراى يک كافه مى باشد. كه شما مى توانيد روى صندلى كافه بنشينيد و با نمایی زيبا غذا و نوشيدنى دلچسب نوش جان كنيد.

پارک طبيعى بنتلر یکی از پارک های جنگلی استانبول

اين پارک داراى مساحتى بالغ بر ١٦هزار هكتار است. و با ماشين براحتى مى توانيد خيلى سريع به آنجا برسيد. و يكى از بهترين نقاط براى گشت و گذار و تفريح در استانبول است.

بنتلر به تركى يعنى سدها. اين پارک در ١كيلومترى محله باغچه كوى در سارير است. و در سال ٢٠١١افتتاح شده است. داراى آب و هواى معتدل است.

پارک بنتلر يكى از ٩پارک موجود در جنگل بلگراد استانبول است. و يكى از اصلى ترين مناطق براى تفريح و گشت و گذار به شمار مى رود .

پارک طبيعى ديلبورنو

اين پارک طبيعى بسيار جذاب و شگفت انگيز است. و در نظام محله استانبول و در خطه ساحلى قرار دارد. اين پارک داراى امكاناتى چون ميز و صندلى چوبى در جنگل و مسير طراحى شده براى دوچرخه سوارى است. ارتفاعات اين پارک مناظر زيبايى رو پيش روى شما مى گذارد.

رستوران هايى با منظره ى پانوراما در اين پارک وجود دارد. كه مى توانيد در آنها خوراكى هاى خوشمزه ميل كنيد.

پارک طبيعى ايرماک

اين پارک طبيعى در منطقه سارير قرار دارد. و يكى ديگر از پارک هاى جنگلی استانبول است. كه شما را از شلوغى شهر دور كرده و به يک فضاى دنج و راحت مى برد. طورى كه شما را محو در طبيعت سرسبز مى كند.

پارک هاى جنگلى استانبول

پارک هاى جنگلى استانبول

شما در اينجا مى توانيد به قدم زنى در كنار رودخانه بپردازيد. و قايق سوارى و ماهيگيرى كنيد. مناظر روبروى شما بقدرى زيباست كه دل كندن برايتان سخت مى شود.

پارک جنگلى Nesetsuyu

اين پارک جنگلى استانبول نيز در منطقه سرسبز سارير واقع است. و با ماشين براحتى در دسترس مى باشد. پارک جنگلى در ٦كيلومترى شمال غربى محله باغچه كوى سارير قرار دارد.

مساحتى حدود ٦٧هكتار داراست. در اين پارک مسيرهايى براى پياده روى طراحى شده است. و امكاناتى چون نيمكت ها و آلاچيق دارد. كه مى توان به باغ هاى آن رفته و يا در كنار رودخانه از مناظر طبيعى لذت ببريد. و فعاليتهاى متنوعى انجام دهيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *