وبلاگ

آغاز به کار پلاژهاى استانبول در تابستان سال جدید

Rate this post

پلاژهای استانبول :يشتر افرادى كه تمايل دارند در تابستان سفر كنند، به دنبال تفريحات ساحلى و فرار از گرما هستند. با توجه به اين، استانبول و به خصوص پلاژهای استانبول در تمامى فصول مخصوصا بهار و تابستان براى سفر گزينه مناسبى است. و بيشتر افراد در اين فصل ها به اين شهر سفر مى كنند. و هر سال شهرداری استانبول جهت رفاه حال گردشگران و مردم در تابستان پلاژهای ساحلی مناسبی را با امکانات تفریحات ساحلی و دریایی در اختيار عموم قرار مى دهد. در این بین پلاژ هاى رايگانى را نیز در اختيار مردم قرار مى دهد.

افرادی که طرفدار چنین تفریحاتی هستند، می‌توانند بین ساعات 8 صبح تا 7 بعدازظهر و تا پایان تابستان به ساحل‌هایی که در اينجا معرفى مى شود، مراجعه كنند. ورودی این پلاژها کاملا رایگان است. اما در حین استفاده از پلاژ ممکن است مجبور به پرداخت مبالغی بشوید. که البته در مقایسه با سایر پلاژها، تقریبا رایگان به حساب مى آيد.

پلاژهای استانبول

سه مورد از پلاژهای استانبول در بخش سه آسیایی متروپلیس در کادیکوی و در كنار بستانجی قرار دارد. مبلغ ورودى برای بزرگ سالان 25 لیر و برای كودكان 12 لیر است. این مبلغ شامل دریافت تمامی امکانات نظیر تخت آفتابگیری، چتر، استفاده از اتاق تعویض لباس و استفاده از دوش خواهد بود. و ورودی دو ساحل دیگر تاج بوستان کاملا رایگان است. اما اگر بخواهید از امكاناتى چون چتر یا تخت آفتابگیری استفاده کنید، باید مبلغ 10 لیر پرداخت كنيد.

امکانات پلاژهاى استانبول

يكى از ساحل هاى عمومى كه يكى از طولانى ترين ساحل هاى عمومى است، به همين منوال است. اين ساحل 840متر و در كنار ايستگاه فلوريا واقع است. و در بخش اروپايى قرار دارد.

و منكشه يكى از پلاژهاى رايگان که در منطقه كوچوک چكمجه قرار دارد. و در قسمت اروپايى واقع است. و امكانات ورزشى نيز دارد .

معرفی دو مکان دیدنی در استانبول

هر هفته توسط شهردارى ميزان آلودگى دريا كنترل مى شود و تمام اقدامات جهت پاكسازى آن انجام مى شود. كه حدود 515كيلومتر خط ساحلى دارد. در اين سواحل حدود 481غريق نجات ،190برج ديده بانى ،35جت اسكى و 7قايق نجات وجود دارد. و ديگر امكانات ايمنى نيز وجود دارد.

محبوبترين پلاژ استانبول پلاژ گونش

اگر قصد سفر در فصل تابستان دارید، مى توانيد از سواحل رايگان در استانبول استفاده كنيد. و پلاژ گونش فلوريا يكى از پر طرفدارترين پلاژ های استانبول به شمار مى رود. و براى رفتن به اين ساحل مى توانيد از ايستگاه هاى اتوبوس مركز شهر مثل تكسيم يا امينونو استفاده كنيد.

پلاژهاى استانبول پلاژ گونش

پلاژ گونش هر سال از طرف شهردارى براى تفريحات ساحلى مسافران رايگان مى باشد. و امكاناتى چون رستوران و بوفه ،كابين تعويض لباس ،دستشويى ،تخت و چتر ،دوش براى استحمام و كمدهايى براى قرار دادن لباس دارد. و اين پلاژ هفت روز هفته باز است. و بسيار شلوغ مى باشد. و هزينه ورودى اين پلاژ براى افراد بزرگسال 15لير و كودكان تا 7سال رايگان است. و بايد حتما لباس مخصوص شنا تهيه كنيد. و در مناطقى كه شنا كردن ممنوع است نبايد وارد شويد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *