وبلاگ

معرفی چند رستوران اطراف بازار بزرگ استانبول – رستوران های معروف اطراف بازار استانبول

Rate this post

اینبار قصد داریم چند رستوران اطراف بازار بزرگ استانبول را معرفی کنیم. استانبول يكى از بهترين شهرهاى نزديك به ايران است. كه گردشگران ايرانى زيادى سالانه به اين كشور سفر مى كنند.

شهرى كه امكانات رفاهى و اقامتى بسيار مناسبى در خود دارد. و به دليل دارا بودن جاذبه هاى تاريخى بى مانندش در دنيا بسيار زبانزد است. جاذبه هايى كه سازه هاى باشكوه آنها را تشكيل داده است. يكى از جاذبه هاى ديدنى اين شهر بازار بزرگ استانبول است. كه رستوران هاى متعددى در اطراف آن قرار دارد. رستوران هايى كه داراى غذاهاى گوشتى و گياهى است .

رستوران Havuzlu

يك رستوران سنتى كه از سال ١٩٥٩ميلادى فعاليت خود را شروع كرده است. و يكى از معروفترين رستوران هاى شهر مى باشد. مكانى كه بيشتر مغازه داران براى صرف غذا به اين رستوران مى روند. و اين رستوران يكى از باكيفيت ترين رستوران هاى شهر مى باشد.

این رستوران بين ساعت هاى ١٢تا٣ظهر داير مى باشد. و بعد از آن غذاهايش تمام مى شود. شما مى توانيد به اين رستوران رفته و خستگى خرید را از تنتان خارج كنيد. و قهوه و چاى نوش جان كنيد. معنی نام این رستوران حوض است. و داخلش يك حوض قرار دارد كه فضا را دلچسب تر كرده است .

رستوران اطراف بازار بزرگ استانبول

رستوران اطراف بازار بزرگ استانبول

رستوران Gul Ebru Kantin

در سفر به استانبول و بازديد از بازار بزرگ ، اگر به دنبال خوراكى هاى خوشمزه هستيد و مى خواهيد بهترين كباب هاى تركى را امتحان كنيد، بايد به اين رستوران برويد. رستورانى كه مشتريان زيادى دارد و می توانید از محيط بيرون مغازه براى صرف غذا استفاده كنید. دونر هايش معروف است كه با پنير و بدون پنير سرو مى كند.

رستوران اصلان یکی از رستوران اطراف بازار بزرگ استانبول

رستوران اصلان در خارج از بازار قرار دارد. و انواع غذاهاى عثمانى و تركى را طبخ و ارائه مى دهد. رستورانى كه منويش تازه ترين غذاهاى دريايى را در خود جاى داده است. اين رستوران در سال ١٩٨٨تاسيس شده است. و هرساله كيفيت غذاها بهتر مى شود.

اين رستوران همه روزه از ساعت ١١صبح تا ٩شب داير مى باشد. بهتر است براى وعده نهار به اين رستوران برويد و ماهى صيد روز را سفارش و ميل كنيد .

چايخانه Sark kahvesi

در بازديد از بازار بزرگ استانبول اگر مى خواهيد با مردمان استانبول بيشتر آشنا شويد، به این چایخانه بروید. مكانى كه روزانه مردمان زيادى به اين مكان سر مى زنند و نوشيدنى ميل مى كنند. نوشيدنى هايى از قهوه گرفته تا دمنوش هاى مختلف.

در اين چايخانه مى توانيد دسرهاى مختلفى سفارش دهيد و ميل كنيد. اين چايخانه داراى ميز و صندلى هاى چوبى زيبايى هستند كه داخلش پر از لوازم عتيقه است.

رستوران اطراف بازار بزرگ استانبول

رستوران اطراف بازار بزرگ استانبول

رستوران Burc

یک رستوران اطراف بازار بزرگ استانبول ، رستوران بورج می باشد. اين رستوران در بازار بزرگ قرار دارد. كه غذاهاى گوشتى طبخ داده مى شود و ويژه كسانى است كه مى خواهند كباب هاى لذيذ تركى ميل كنند. در اين رستوران كباب على نازيک سرو مى شود. كبابى كه از گوشت بره و بادمجان درست مى شود. و بسيار معروف است. كبابى كه بيشتر رستوران ها دارد. اما اين رستوران كباب هايش بسيار زبانزد و خاص است. و با قيمت مناسب مى توانيد سفارش دهيد و ميل كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *