وبلاگ

برج ساعت آنتالیا ، آخرين بازمانده از ٨٠برج ساخته شده در آنتاليا

Rate this post

برج ساعت آنتالیا يكى از بهترين جاذبه هاى گردشگرى آنتاليا که قسمتى از تاریخ كهن این شهر می باشد. و نيز به نوعی نماد آنتالیا نیز محسوب مى گردد.

و این بنا آخرین بازمانده‌ از برج‌ های هشتاد گانه آنتالیا قدیم می باشد. که در زمان هاى قديم در اطراف شهر واقع بودند. آنتالياى قديم قسمت تاريخى شهر بوده است. كه برج ساعت نیز متعلق به همین آنتالیای قدیم است.

جذابیت های برج ساعت آنتالیا

از جمله ویژگی های خاص این برج ، جدا از سازه بینظیرش، پرچم و چند سنگ نوشته باستانی است. زمانی که به برج ساعت نزديک مى شويد، چيزى که نظر شما را جلب می کند دقیقا تقابل بین این ساختمان تاریخی و مجموعه هتل ها و رستوران های مدرن اطراف آن می باشد. که بسیار مورد علاقه قرار گرفته.

ضمنا این برج در واقع نشان دهنده ى ورودی شهر قدیم آنتالیا است. این ورودی زمانى قسمتى از دیواری بوده که از شهر محافظت می کرده. و حال و هواى خاصى دارد.

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا

درخت ها و بوته هايى كه اطراف برج را فرا گرفته اند، در بازديد از برج ساعت در هنگام غروب نورهاى چراغ چشمک زنان برج را نمايان مى كنند. در اطراف برج ساعت آنتالیا جاذبه هايى چون ميدان جمهورى ،دروازه هادريان ،ييولى مانر و موزه آنتاليا قرار دارند.

برج ساعت در ورودی شهر قدیمی و در مرکز آنتالیا قرار دارد. و در اطراف برج طیف وسیعی از پارک ها ، رستوران ها و کافه های سنتی وجود دارد.

دلیل شهرت برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آخرين بازمانده از برج های هشتادگانه آنتالیای قدیم است. به همین دليل شهرت زيادى دارد. و اینکه این برج آخرین اثر از ٨٠ساعتی است که بر دیوارهای باستانی نصب شده بوده.

این برج برای محافظت از شهر در ورودی شهر قدیم آنتالیا بنا شده است. براى معمارى اين بنا از سنگ استفاده شده است. و تلفيقى از مدرنيته و سنتى است. كه بسيار زيبا و جذاب است.

برج ساعت ١٤متر ارتفاع دارد. و داراى يك پلان مربعى است. كه از سنگ هاى فشرده قطعه قطعه شده كاملا ماهرانه ساخته شده است .

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا

در اطراف این برج قديمى پارک های ملی رستوران های سنتی و بین المللی ، کافه های معروف آنتالیا و هتل های معروف این شهر قرار دارد. بعد از بازديد از جاذبه هاى ديدنى مى توانيد به كافه ها و رستوران اطراف برج ساعت برويد و چيزى ميل كنيد.

و يا در هتل هاى اطراف برج اقامت داشته باشيد. هتل هايى كه در بهترین موقعیت در مرکز شهر و در نزدیکی ساحل قرار گرفته اند. از هر نقطه از آنتاليا با اتوبوس يا تاكسى براحتى مى توانيد خود را به برج ساعت برسانيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *