وبلاگ

توضیحات فرودگاه صبيحه گوكچن استانبول

Rate this post

فرودگاه صبيحه گوكچن استانبول يكى از دو فرودگاه مهم در استانبول است. نام اين فرودگاه برگرفته از اولين بانوى خلبان تركيه است. و به اين نام نامگذارى شده است. برخی پروازهاى ايران و كشورهاى ديگر از اين فرودگاه انجام مى شود .

محل فرودگاه صبيحه گوكچن استانبول

استانبول داراى دو بخش آسيايى و اروپايى مى باشد. و فرودگاه صبيحه در بخش آسيايى شهر در ٣٥كيلومترى ميدان تكسيم واقع است. و اين فرودگاه از فرودگاه جديد استانبول دورتر است. اما با وجود وسيله هاى نقليه با هزينه كم مى توان خود را به اين فرودگاه رساند.

معرفی بخش هاى مختلف فرودگاه

در فرودگاه صبيحه گوکچن استانبول قسمتهاى مختلفى براى مسافران در نظر گرفته شده است. از انواع فروشگاه ها گرفته تا رستوران و امكانات متنوع كه حتى براى مسافران هم می باشد.

كافه ها و رستوران ها در فرودگاه

در اين فرودگاه كافه ها و رستوران هاى مختلفى نمايندگى دارند. كه مى توان در آنها غذاهاى گرم و سرد ميل كرد. و انواع دسر و خوراكى هاى خوشمزه نيز در اين مكان پيدا مى شود. و همچنين فست فود و رستوران هاى زنجيره اى مثل كينك برگر ،مك دونالد و كى اف سى در اين فرودگاه شعبه دارند. و همچنين رستوران ها غذاى تركى و بين المللى نیز ارائه مى دهند .

فروشگاه های موجود در فرودگاه صبيحه گوكچن استانبول

به غير از فروشگاه هاى بزرگ (ديوتى فرى )گل فروشى ،داروخانه و فروشگاه هاى مختلفى در اين فرودگاه به چشم مى خورد كه برندهاى مطرح و متنوعى در اين فرودگاه وجود دارد. و همچنين مغازه هايى براى تهيه سوغات و اسباب بازى، اپراتورهاى تركسل ،ترک تلكام و ودافون در فرودگاه نمايندگى دارند. كه مى توانيد سيمكارت خريدارى كنيد.

فرودگاه صبيحه گوكچن استانبولهتل فرودگاه

هتل فرودگاه صبيحه گوکچن استانبول داراى ٤طبقه و شامل ١٢٨اتاق است. و اين هتل ٤ستاره اتاقهاى شيك و مدرنى دارد. و يك فوردكورت در خود دارد. و امكاناتى چون اسپا ،اتاق هاى خانوادگى ،اينترنت رايگان و سالن تناسب اندام مى باشد .

بخش هاى ديگر فرودگاه

در اين فرودگاه شركتهاى بزرگ هواپيمانى مانند تركيش ايرلاين ،سان اكسپرس و انادولوجت نمايندگى دارند. و داراى دو بانك و چندين اى تى ام براى برداشت و پرداخت بانكى ،دفاتر كرايه ماشين و دفتر پست و آرايشگاه و …موجود است .

رفت و آمد به فرودگاه صبيحه گوكچن استانبول

راه هاى مختلفى براى رفتن و يا برگشتن به فرودگاه وجود دارد. بهترين راه و پر هزينه ترين راه استفاده از تاكسى مى باشد. كه حدود ١٠٠يا١٣٠لير مى باشد. ولى شما مى توانيد از شاتل هاى HAVABUSبه ايستگاه مترو Yenisahraبرويد. و از اين شاتل ها استفاده كرده و به مركز شهر برويد. و يا از اتوبوس هاى عمومى كه از فرودگاه به نقاط مختلف شهر مى روند، استفاده كنيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *