وبلاگ

معرفى منطقه شيشلى استانبول – مناطق استانبول

Rate this post

منطقه شیشلی استانبول ، از محبوبترین مناطق این شهر است. استانبول مهمترین شهر تركيه است. كه گردشگران زيادى به آن سفر مى كنند. و بيشتر افراد هنگام سفر مى خواهند از تمامى اماكن و جاهاى ديدنى ،رستوران هاى شيك و مراكز خريد ديدن كنند. اگر شما هم از جمله اين افراد هستيد، مى توانيد در سفر به استانبول از منطقه لوكس و زيبا شيشلى ديدن كنيد.

منطقه شيشلى در نزديكى ميدان تكسيم واقع است. كه يكى از مكان هاى توريستى است كه امنيت بالايى دارد. به طورى كه شب دير وقت بعد از گشت و گذار مى توانيد بدون مشكل به هتل بازگرديد. يا اگر هتل شما در نزديك اين ميدان قرار دارد، مى توانيد با كمى پياده روى از رستوران ها و مراكز خريد ديدن كنيد .

منطقه شيشلى استانبول

اين منطقه در بخش اروپايى قرار دارد. كه هتل هاى متنوع ،فروشگاه ها،رستوران ها،موزه ها ،كليسا و مساجد زیادی وجود دارد. در اين منطقه جاذبه هاى ديدنى زيادى از فرهنگ معاصر تركيه وجود دارد. اين منطقه داراى سبك معمارى تركيبى اروپايى مدرن و سنتى مى باشد. و دسترسى به اين منطقه از ميدان تكسيم بسيار راحت است .

نیشانتاشی در منطقه شیشلی استانبول

نیشانتاشی در منطقه شیشلی استانبول

رستوران هاى منطقه شيشلى جز رستوران هاى خوب و شيك به حساب مى آيند. براى آشنايى از فرهنگ و غذاهاى غربى مى توان به رستوران های نيشانتاشى برويد. و در آن ها غذاهاى سنتى و اصيل بخورید. علاقمندان به قهوه مى توانند در كافه هاى اين مكان قهوه ترک نیز بنوشند. در اين كافه ها انواع صبحانه نیز سرو مى شود

مركز خريد جواهر شیشلی

يكى از معروفترين مراكز خريد مركز خريد جواهر است. كه در آن بيش از ٣٠٠فروشگاه و رستوران وجود دارد. اين مركز داراى ٦طبقه مى باشد كه در سال ٢٠٠٥تاسيس شده است. و بهترين برندهاى تركى و خارجى را داراست. و همچنين سالن تئاتر و سينما ، سالن بولينگ و اتاق كودك و امكانات رفاهى ديگر در اين مجموعه وجود دارد.

مرکز خرید جواهر در منطقه شیشلی استانبول

مرکز خرید جواهر در منطقه شیشلی استانبول

قصر اهلامور

اگر طرفدار تاريخ هستيد، به ديدن اين كاخ سلطنتى عثمانى برويد. كه تركيبى از معمارى غربى و تركى است. و به قرن نوزدهم باز مى گردد. در اين كاخ كافه هایی وجود دارد كه مى توانيد به آنجا برويد. و دسر و نوشيدنى نوش جان كنيد .

كانيون شاپينگ مال

اين مركز خريد نمونه كوچكى از مركز خريد جواهر است كه مغازه ها و رستوران در خود جاى داده است. كه داراى باغچه ها و تراس ها و معمارى مدرن است.

جاذبه هاى گردشگرى منطقه شيشلى استانبول

پارک ماچكا

اين پارك داراى فصاى سبز و زيبا با طبيعتى بكر است. كه يك تله كابين نیز دارد. كه از بالاى شهر عبور مى كند. و از بالا تمام شهر قابل مشاهده است. و مناظر زيبايى را به شما نشان مى دهد .

پارک ماچکا در منطقه شیشلی استانبولگالرى هنر مدرن ماچكا

اگر طرفدار هنر هستيد، و فرهنگ و تاريخ آن برايتان مهم است، از مراكز فرهنگى و هنرى آن ديدن كنيد. و به گالرى هنر مدرن سرى بزنيد. در اين گالرى آثار تمام هنرمندان داخلى و خارجى خود نمايى مى كنند .

مسجد تشويقيه

مساجد در تركيه به دليل قدمت و سبك معمارى نقش بسزايى در تاريخ این کشور دارند. و جز جاذبه هاى گردشگرى محسوب مى شوند. پس از بازيد از اين مساجد شما تجربه جديدى كسب مى كنيد. اين مسجد در دوران حكمرانى سلطان عبدالمجيد اول ساخته شده است. و در خيابان تشويقيه قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *