وبلاگ

بهترين فعاليت های صبحگاهى در استانبول

Rate this post

فعاليت های صبحگاهى در استانبول بسیار می باشد. استانبول يكى از بزرگترين شهرهاى تركيه است. كه در همه فصول پر از گردشگر است. شهرى زيبا ،امن و تميز و پر از امكانات جذاب شهرى است. كه مى توان در آن اقامت و تفريحات ارزان داشته باشيد. و نيز مى توان اقامتهاى لوكس و تفريحات لوكس و گران را تجربه كنيد.

شهرى كه مراكز خريد متعددى دارد و ميزبان فستيوال هاى خريد هستند. اگر در سفر به استانبول به دنبال يك تجربه عالى از صبح هاى بى نظير و خاطره ساز هستيد، همراه ما باشيد تا بهترين تفريحات را معرفى كنيم .

تجربه خوردن صبحانه در رستوران هاى بسفر

يكى از بهترين مكان های دیدنی استانبول، تنگه بسفر است که از زيباترين ها در جهان به شمار می رود. شهر استانبول را به دو قسمت آسيايى و اروپايى تقسيم كرده است. تنگه اى كه با استفاده از كشتى ها مى توانيد از نقاط مختلف آن ديدن كنيد. تنگه اى كه پر از رستوران ها است. و مى توانيد بهترين خوراكى ها را در اين مكان نوش جان كنيد. و مى توانيد انواع صبحانه هاى اروپايى تا آسياى شرقى از تركى گرفته تا آمريكاى لاتينى تجربه كرد .

تجربه حمام تركى در استانبول

حمام هاى تركى در حال حاضر در سرتاسر دنيا شناخته شده هستند. و در بسيارى از كشورهاى توريستى عين اين حمام ها ديده مى شود. اگر در سفر در استانبول مى خواهيد به قديمى ترين و اصيل ترين جاها برويد، اين حمام ها گزینه مناسبی هستند. در همه نقاط استانبول و محله ها حمام هايى وجود دارند، كه از جذابيت بالايى برخوردار هستند.

فعاليت های صبحگاهى در استانبول حمام ترکی

فعاليت های صبحگاهى در استانبول حمام ترکی

این حمام ها آداب خاص خود را دارند. حمام ها مردانه و زنانه هستند. حمام هايى كه امكانات بهداشتى در اختيارتان مى گذارند. پيشنهاد مى شود در استانبول ساعات صبح براى رفتن به اين حمام ها را انتخاب كنيد. و يك نهار عالى در يكى از رستوران هاى شهر ميل كنيد .

بازدید از كاخ هاى استانبول

استانبول پر از كاخ هاى باشكوه و بى نظير است. كه بيشتر آنها به جاى مانده از آثار دوران عثمانى هستند. كاخ هاى زيبايى كه ديدن آنها ساعت ها طول مى كشد. كاخ هايى كه در تمام نقاط شهر قرار دارند. كاخ هايى چون کاخ بيلربى ،کاخ توپكاپى ،جيران ،دلما باغچه و … . مى توانيد بعد از خوردن صبحانه در بسفر از اين كاخ ها ديدن كنيد.

فعاليت های صبحگاهى در استانبول کاخ بیلربی

فعاليت های صبحگاهى در استانبول کاخ بیلربی

كاخ بيلربى و توپكاپى در نزديكى تنگه بسفر قرار دارد. كاخ زيباى بيلربى در سال هاى ١٨٣٠تا١٨٧٠ساخته شده است. كاخى كه داراى ٢٦ اتاق و ٦ پذيرايى دارد. كاخ توپكاپى سال ها محل اقامت پادشاهان عثمانى بوده است. در سال ١٩٢٤به دستور آتاترك به موزه بدل شد. كاخى كه اشيا زينتى زيادى در اين كاخ وجود دارد. و قسمتهاى ديدنى بسيارى دارد.

محله گردى در استانبول

يكى از تفريحات ديگر در استانبول محله گردى است. كه مى توانيد از محله هاى اروپايى و آسيايى ديدن كنيد. كه هركدام بافت هاى مختلفى دارد. براى محله گردى مى توانيد از تورهاى محلى ثبت نام كنيد. يا از طريق اپليكيشن هاى گردشگرى می توانيد اقدام كنيد. و اين تورها هزينه اى ندارد. در سفر به استانبول پيشنهاد مى شود در گشت و گذار در محله هاى مدرن سرى به محله هاى تاريخى و قديمى بزنيد.

و در كافه هاى شهر بهترين قهوه ها و نوشيدنى ها را مى توانيد نوش جان كنيد. يكى از معروف ترين محله ها محله بشيكتاش است. محله اى كه در زمان عثمانى يك روستا در دل جنگل بود. كه امروزه كاخ دلما باغچه در اين مكان قرار دارد. و همچنين مشهورترين ورزشگاه در اين مكان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *