وبلاگ

برترين های حمام سنتى تركى در استانبول

Rate this post

حمام هاى سنتى تركى كه از گذشته تا به امروز در اين كشور وجود دارد، به يكى از جاذبه هاى گردشگرى در اين كشور تبديل شده است. كه حمام هاى آب داغ خستگى از تن مسافران را در مى كند. و احساس آرامش مى دهند. در اين جا مى خواهيم در مورد جاذبه هاى گردشگرى و حمام هاى سنتى كه داراى تاريخ كهن هستند، معرفى كنيم .

حمام سلطان مهرى ماه

حمام سلطان مهرى ماه به معمارى معمار سينان يكى از برجسته ترين معمارها ساخته شده است. كه سلطان سليمان آن را به دخترش هديه داد. و نام دخترش را روی آن گذاشت. قدمت اين بنا به قرن ١٦ميلادى بر مى گردد. و اين بنا روى ١٢ستون قرار دارد. و داراى يك گنبد بزرگ است، كه جذابيت اين حمام را چند برابر كرده است. و امروز اين حمام از امكانات بهترى برخوردار است .

حمام خرم سلطان ايا صوفيه از بهترین حمام سنتى تركى

حمام خرم سلطان دومين بنايى كه توسط معمار سينان ساخته شده است، كه جزو بهترين كارهاى وى بوده است. نام اين حمام را همسر سلطان سليمان اسم گذارى كرد. اين حمام مدتها بعد به زندان تبديل شد. و بعد از ساخت و ساز قسمت هاى زيادى از آن را بازسازى و اضافه كرد. امكانات به حمام به شكل مدرن امروزى درآمده است .

حمام سنتى تركى حمام خرم سلطان

حمام سنتى تركى حمام خرم سلطان

حمام كيليچ على پاشا

اين حمام داراى ١٥متر ارتفاع و ١٣متر پهنا است. كه قسمت اصلى حمام را به يكى از مهمترين و بزرگترين حمام هاى استانبول تبديل كرده است. اين بنا به دست معمار سنان معمارى شده است. و اين بناها در سال هاى اخير بازسازى شده اسند. و بناى اصلى تا حدى حفظ شده است. كه نام اين حمام به نام برده اى بنام كيليچ على پاشا نام گذارى شده است .

حمام بيلربى

اين حمام در اسكله بيلربى قرار دارد. كه بناى چوبى آن كاملا اين بنا را از بخش هاى ديگر جدا كرده است. كه اين حمام مربوط به قرن١٩ميلادى است. نماى بيرونى آن زياد باشكوه نيست. ولى داراى نماى جذابى است. كه داراى ٤اتاق اختصاصى ،١٣آبنما و امكانات و كاركنان خوب كه حمام بيلربى يكى از بهترين گزينه ها در استانبول مى باشد .

حمام گالاتاسراى

حمام گالاتاسراى در اواخر قرن ١٥ميلادى تاسيس شده است. و بسيار باشكوه و ديدنى است. كه در روز نور زيادى به داخل مى تابد. و يكى از قديميترين و معروفترين حمام ها است. كه داستان جذابى دارد. كه بسيار بين مردم تركيه پرطرفدار است .

حمام سنتى تركى حمام گالاتاسرایحمام چمبرلى تاش

اين حمام بسيار زيباست. كه در نگاه اول شما را محو زيبايى خود مى كند. اين حمام طورى طراحى شده است كه آدم احساس آرامش مى كند. و ظرافت خاصى دارد. و بسيار ساده است. داراى گنبدى زيبا و منحصر به فرد است. و نور به طورى زيبايى به داخل حمام مى تابد. توصيه مى شود حتما در طول روز به اين مكان سرى بزنيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *