وبلاگ

بازديد و تفریح رايگان در استانبول از اماکن تاريخى و موزه ها

Rate this post

 در اينجا مى خواهيم بازديد و تفریح رايگان در استانبول از اماکن تاريخى و موزه ها را به شما معرفی کنیم.

در سفر به استانبول هميشه بازديد از مراكز بزرگ، خريد از برندهاى مطرح ،خوردن غذا در رستوران هاى لوكس ،كارهاى پر خرج نيست، استانبول يكى از بهترين شهرهاى دنياست. كه جاى جاى شهر پر از جاذبه هاى ديدنى و متفاوت است. و ديدنش بسيار لذت بخش است .

در فصل تابستان شما مى توانيد از تنگه بسفر ديدن كنيد. و سوار کشتى هاى ارزان قيمت شويد. و از هواى عالى و مطلوب شهر بهره ببريد. در استانبول پارك هاى زيادى وجود دارد كه براى ورود عموم آزاد هستند. و هيچ گونه ورودى ندارند. ولى سفر در زمستان متفاوت است.

موزه ها تفریح رایگان در استانبول

ما در اينجا مى خواهيم موزه هاى استانبول را معرفى كنيم. چندين موزه كه براى بازديد از آنها نياز به ورودى ندارد. مى توان به موزه Santrallsanbul اشاره كرد. كه آثار بجا مانده از دوران عثمانى را به نمايش گذاشته اند. و در كنار دانشگاه قرار دارد. در اين مكان علاوه بر موزه بخشى براى نمايشگاه هاى هنرى دارد .

موزه Dogancay نخستين موزه مدرن در استانبول است. كه هزينه اى ندارد. در این موزه آثار بورهان دوگانچاى كه برجسته ترين نقاشان مدرن تركيه است، به نمايش گذاشته شده است .

موزه های استانبول تفریح رايگان در استانبول

موزه های استانبول تفریح رايگان در استانبول

 

موزه هنر معاصر Elgiz يك مركز خصوصى است كه داراى نمايشگاه و چندين سالن مى باشد. كه بعضى از آن ها در طول سال تغيير مى كنند. نمايشگاهى ديدنى و جذاب براى طرفداران با هزينه كم مى توانند از اين نمايشگاه ديدن كنند .

كتابخانه های استانبول

كتابخانه Salt Galata يكى از معروفترين ها است. كه داراى كتاب هاى بسيار زياد و عالى است. بازديد از اين كتابخانه هزينه اى شامل نمى شود. و مكانى مناسب براى علاقمندان ادبيات ترك و آثار كلاسيك است .

كتابخانه آتاتورك و كتابخانه عمومى اورهان كمل از جمله كتابخانه هاي استانبول است كه ورودى نياز ندارد .

کتابخانه های استانبول تفریح رايگان در استانبول

کتابخانه های استانبول تفریح رايگان در استانبول

بازدید از گالرى های استانبول نمونه ای از تفریح رايگان در استانبول

استانبول از جمله شهرهايى است كه به هنر بيشتر اهميت مى دهند. و گالرى هاى متنوع و متعددى وجود دارد. كه بيشتر اين مكان ها رايگان و برخى از آن ها ورودى كمى دارند. اين گالرى ها در محله هاى گالاتا ،موزا،فنربالات قرار دارد .

مساجد ،كليساها و مراكز تاريخى استانبول

در استانبول كليساها و مساجد از جايگاه خاصى برخوردارند. و بناها با معمارى خاصى ماهرانه طراحى شده اند. و بسيار شگفت انگيز هستند.

در سفر به استانبول حتما از مسجد اياصوفيه ، مسجد آبى ، مسجد سلطان احمد و مسجد سليمانيه ديدن كنيد. كه بدون هزينه هستند .

كليساى سنت آنتونى يك كليساى كاتوليك است. كه يك كليساى باشكوه در استانبول است. براى بازديد اين كليسا هزينه نبايد پرداخت نماييد .

تفریح رايگان در استانبول و بازدید از مراكز در استانبول زیاد هستند. كه مى توانيد با هزينه كم از آنها بازديد كنيد. براى علاقمندان به سينما سالن هاى متعدد بسيار ارزان وجود دارد. و براى طرفداران به گشت و گذار پارک هاى مختلفى وجود دارد. بيشتر مراكز تفريحى از تخفيفات ويژه برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *