وبلاگ

بزرگترين پارک تكنولوژى و فن آورى استانبول – تکنو پارک استانبول

Rate this post

تکنو پارک استانبول ، جایی برای یادگیری. يكى از مهمترين مسائل جهانى كه امروزه نيز اهميت زيادى دارد، مسئله تكنولوژى و فعاليت مبتكرانه است. تركيه نيز جزو يكى از كشورهايى است كه توانسته در دهه اخير در اين زمينه پيشرفت داشته باشد.

نمايشگاه ها و فستيوال هاى بزرگى مانند تكنوفست ،شركت ها و كارخانه هاى بزرگى مانند شركت نظامى آسلسان ،شركت آكين سافت و …نيز در رشد و پيشرفت آن تاثير گذار هستند.

معرفی تکنو پارک استانبول

تكنو پارک يک ارگان دولتى است. هدف از بوجود آمدن آن ارتباط دانشگاه ها و مراكز آكادميک با صنعت بازار و توليد است. اين پارک ها زير نظر اتحاديه جهانى پارک و علم و فناورى هستند.

و با هدف قدرتمند سازى زير ساخت هاى تكنولوژى و ايجاد نوآورى ها در زمينه هاى گوناگون علمى به وجود آمده اند. و كشور تركيه در سال ١٩٨٠براى نخستين بار شروع به تشكيل اين پارک ها در دانشگاه هاى خود كرد .

پارک تکنولوژی استانبول

پارک تکنولوژی استانبول

تكنو پارک استانبول تفاوت هاى زيادى با ديگر تكنو پارک هاى تركيه دارد. این مکان به صورت مشترک زير نظر وزارت صنايع دفاعى تركيه و اتاق تجارت استانبول است. و با بيش از ١٢دانشگاه مختلف كه بيشتر آنها جزو بهترين دانشگاه هاى تركيه هستند، در حال همكارى است .

اهداف تکنو پارک استانبول

اين پارک همچنان با هدف تحقيق و توسعه Ar-Geتوليد و توسعه ür-Geدر حال كوشش است. و مراكز مهمى همچون اداره تحقيق و آموزش را دارا است .

در تكنو پارک استانبول بيش از ٣١١شركت مختلف در حال فعاليت هستند. كه در كل نزديک به ٢٠٠٠پروژه را به اتمام رسانده اند.

پارک تکنولوژی استانبول

پارک تکنولوژی استانبول

درآمد پارک تکنولوژی استانبول

درآمد تكنو پارک استانبول سالانه حدود ١٦٠ميليون دلار است. و در كل ٥٦٠٠مهندس در قسمتهاى مختلف در حال فعاليت هستند. در داخل پارک فناورى استانبول ،غالبا شركت هايى كه در زمينه هوا و فضا مشغول هستند، اولويت دارند.

و بعد از آن شركت هايى كه در زمينه هاى دريا نوردى ،صنايع نظامى ،انرژى ،سلامت ،تجهيزات الكترنيكى و …هستند، در اين مجموعه فعاليت مى كنند .

ملک و ساختمان هاى اصلى و بزرگ تكنو پارک استانبول در منطقه پنديک استانبول كه يكى از پيشرفته ترين مناطق استانبول است، واقع است. و در اطراف آن دانشگاه ها و مراكز مهم واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *