وبلاگ

شهر باستانی ترمسوس آنتاليا – شهری باستانی در نزدیکی آنتایا

Rate this post

اگر به بازديد از مراكز تاريخى علاقمند هستيد، و قصد سفر به شهر آنتاليا را داريد، بدون شک بايد يک برنامه ريزى دقیق داشته باشيد.

توصیه می‌شود از شهر باستانى ترمسوس آنتالیا حتما ديدن كنيد. ترمسوس يكى از بهترين شهرهاى تاريخى تركيه است كه به خوبى از آن محافظت شده و بخش‌هاى سالم بسيارى دارد.

این شهر در ارتفاع هزار مترى از سطح دريا قرار گرفته و در يک منطقه بىنظير به زيبايى مى‌درخشد.

بازديد از شهر باستانی ترمسوس آنتالیا

ويژگى‌هاى زيادى در مورد ترمسوس وجود دارد كه ديدن از اين مكان را به يک امر مهم در سفر به آنتاليا تبديل كرده است. اين بنا به دست سولميس كه از اهالى پيسيديه بود ساخته شده است.

ترمسوس یک مكان عالى و زيبا است که در بالاى كوهى جذاب ساخته شده است و اطراف آن از جنگل‌هاى سبز احاطه شده و گونه‌هاى مختلفى از گياهان در آن زندگى مى‌كنند.

به همين دليل اين منطقه ،منطقه‌ى محافظت شده و تحت عنوان پارک ملى كوه گولوک كه از پارک‌هاى ملى نزديک به آنتاليا است، نگهدارى مى‌شود.

اما بازديد از آن نسبت به مراكز تاريخى دیگر راحت نيست. دليل آن هم ارتفاع آن است. اين مكان در ٣٠ كيلومترى مركز شهر قرار دارد.

شما با استفاده از تاكسى و وسيله‌هاى نقليه مى توانيد خود را به آنجا برسانيد. بهتر است ساعاتى را در گشت و گذار و بازديد از بخش‌هاى مختلف ترمسوس اختصاص دهيد.

شهر تاریخی ترمسوس در نزدیکی آنتالیا

در اين مكان امكانات رفاهى مانند كافه و يک موزه كوچک در نظر گرفته شده است. كه در همان ورودى به آن دسترسى داريد. ما پيشنهاد مى‌كنيم ساعات اوليه صبح از اين مكان ديدن كنيد.

چطور به شهر باستانى ترمسوس برويم

سه مسیر براى رفتن به اين مكان وجود دارد. يكى با استفاده از ماشين شخصى، كه مسير روی نقشه وجود دارد و از گوگل مپ می‌توانید استفاده کنید. همچنین تابلوهاى متعددى در بين مسير وجود دارد كه شما را به پارک ملى هدايت مى‌كنند.

روش دیگر استفاده از تاكسى براى رفتن به اين پارک ملى است. كه حدود ١٥٠الى ٢٥٠لير هزينه دارد.

امكان رفتن با اتوبوس نیز وجود دارد كه هزينه كمترى دارد. اين اتوبوس‌ها در فصل تابستان در اين مسير فعاليت مى‌كنند.

جاذبه‌هاى ديدنى شهر تاريخى ترمسوس

ترمسوس يكى از مهمترين ميراث فرهنگى جهانى يونسكو در تركيه است. كه بناهاى تاريخى فوق العاده‌اى در خود جاى داده است و در يک مكان زيبا و جذاب بنا شده است.

اسكندر كبير به ترمسوس لقب قلعه‌ى عقاب ها را داده بود. در ورودى اين مكان نقشه‌اى كامل از جاهاى ديدنى مى‌توانيد ببينيد. خيلى از بخش‌هاى اين مكان سالم و دست نخورده باقى مانده و ديوار هاى اصلى آن به همان صورت باقى مانده است.

آمفى تئاتر بزرگ ترمسوس به خوبى نشانگر تئاترهايى است كه در روم و باستان ساخته شده است. ساختمان‌هاى اين شهر تخريب شده و تنها ويرانه‌هاى آن به جاى مانده است اما اگر به سراغ حمام‌هاى شهرى برويد، آن جا نيز چيزهاى زيادى براى ديدن وجود دارد.

بازديد از شهر باستانی ترمسوس آنتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *