وبلاگ

بازديد از جاذبه هاى ديدنى ترابزون

Rate this post

جاذبه های دیدنی ترابزون بسیار زیاد می باشند. ترابزون به دليل بقاياى تاريخى فراوان و مناظر طبيعى زيبا، يكى از مهم ترين مناطق حاشيه درياى سياه شناخته شده است. از صومعه ها گرفته تا دهكده هاى كوهستانى ،قلعه ها و كليساها ،جاذبه هاى زيادى در اين شهر وجود دارد.

اين شهر در جاده ابريشم قرار دارد. كه در گذشته محل برگزارى ديدار اديان ،زبان ها و فرهنگ های مختلف بوده است. امروزه ترابزون بقاياى تاريخى غنى ،از جمله كليساها و صومعه ها و قلعه هاى زيبايى را در خود جاى داده است.

صومعه سوملا

اگر چه تاريخ ساخت اين قلعه تا به حال دقيقا مشخص نشده است، اما بيشتر افراد معتقدند كه اين قلعه در بين سال هاى ٣٦٥ تا ٣٩٥ ساخته شده است. براساس داستانی، در محلی كه اين صومعه ساخته شده است، دو راهب يک شب حضرت مريم و مسيح را در آنجا ديده اند. كه بعد ها این صومعه در آنجا ساخته شده است.

صومعه سوملا ترابزون

امروز اين صومعه مورد استقبال بسيارى از توريست ها قرار گرفته است. كه به دلیل معمارى و نماى زيبا، توريستها از آن ديدن مى كنند .و جز یکی از جاذبه های دیدنی ترابزون محسوب می شود.

قلعه ترابزون یکی دیگر از جاذبه های دیدنی ترابزون

قلعه ترابزون در بالاى بلندترين تپه شهر واقع شده است. اين قلعه شامل سه بخش فوقانى ،ميانى و پايينى مى باشد. اين قلعه از يک طرف با دريا و از طرف ديگر با فضاى سبز پوشيده شده است. يكى از توريستى ترين مكان هايى است كه بايد در شهر ترابزون از آن بازديد كرد .

موزه ايا صوفيه

پادشاه مانوئل اين موزه را در بين سال ها ١٢٥٠ تا ١٢٦٠ به عنوان كليسا بنا کرد. اما بعد از سال ها با تغيير كاربرى به عنوان بيمارستان و بعد به عنوان مسجد مورد استفاده قرار گرفت . امروزه گردشگران بسيارى از اين كليساى تاريخى بازديد مى كنند.

ارتفاعات ترابزون

ترابزون شهرى تاريخى با طبيعت بكر و بسيار ديدنى است. اين شهر با ارتفاعات زيباى خود توانسته جاذبه هاى ديدنى بسيارى را در خود جاى دهد. ارتفاعات لاپازان ،ارتفاعات گارستر ،ارتفاعات هالديزن چند مورد از جاذبه های دیدنی ترابزون هستند. كه براى طبيعت گردى بى نظيرند.

برخى از ارتفاعات مهم اين شهر كه تعداد بسيارى از گردشگران را به خود جذب مى كند، شامل كوه درياچه سرا (sera)ارتفاعات macka_mavuraو ارتفاعات macka_kirazاست .

صومعه پريسترا

اين صومعه كه بر روى صخره اى به ارتفاع ٢٥٠ متر واقع شده، يكى از جاذبه هاى مهم ترابزون به حساب مى آيد. اين صومعه از فاصله دور نیزقابل رویت می باشد. اين صومعه در سال٧٥٢ ساخته شده است. و حالا با داشتن مناظر پانوراماى ديدنى و هواى عالى بين گردشگران طرفداران زيادى دارد.

صومعه پریسترا ترابزون

صومعه وازلون

صومعه وازلون از دیگر دیدنی های ترابزون است. اگر چه تاريخ تاسيس اين بنا دقيقا مشخص نيست، اما گفته مى شود كه در سال ٢٧٠ بعد از تولد مسيح ساخته شده است. و در كتاب مقدس به جان باپتيست اختصاص داده شده است. صومعه وازلون به عنوان قديمى ترين صومعه منطقه ،يكى از مكان هاى تاريخى و ديدنى برجسته ترابزون است.

The Bedestan

بدستن بازار سرپوشيده از دوره عثمانى است. اين بازار در مركز شهر ترابزون واقع شده است و يكى از قديمى ترين ساختمان هاى اين شهر است. فندانسيون اوليه اين سازه توسط گلبها خاتون مادر ياووز سلطان سليم بنا شد.

اين بازار تنها نمونه طاقى سبک تركى با يک گنبد است. به همين دليل يكى از مهم ترين ماکن ها در ترابزون است. و بايد از آن ديدن كنيد. اين بازار به ظاهر ساده ولى منحصر به فرد است .

بزتپه ،قرشهر

اگر مى خواهيد از يک منظره جذاب و ديدنى لذت ببريد، حتما بايد از بزتپه ديدن كنيد. اين تپه منظره اى زيبا و ديدنى خيره كننده اى دارد. به خاطر آب و هواى پاک در بين مردم محبوبيت دارد. اگر به دنبال گردشى آرام بخش هستيد، رفتن به اين مكان را فراموش نكنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *