وبلاگ

ترابزون ترکیه شهر سبز

4.3/5 - (3 امتیاز)

ترابزون یکی از شهرهای بزرگ کشور ترکیه است. که در ناحیه شمال شرقی این کشور واقع است. جمعیت آن حدود٧٧٠هزار نفر و وسعت آن ٦٦٤،٤کیلومترمربع است. ترابزون در ١٠٠٠کیلومتری استانبول قرار دارد. و يكى از منطقه هاى گردشگرى اين كشور به حساب مى آيد. شهر ترابزون ترکیه در کنار دریای سیاه قرار دارد. به همين دليل آب و هوای معتدلی دارد. داراى پديده هاى طبيعى چون جنگل ها و کوه ها و رودخانه های زیادی است.

محبوبیت ترابزون ترکیه

شهر ترابزرون يكى از بزرگترين مناطق توريستى است. و يكى از شهرهاى بزرگ و زيباى كشور تركيه به حساب مى آيد. كه زياد بين ايرانيان شناخته نيست. آنتاليا و استانبول بيشتر بين ايرانى ها شناخته شده است. ترابزون بر راه تجاری تاریخی ابریشم میان استانبول و ايران قرار دارد. و سال‌ها مرکز تجاری بین‌المللی مهم این منطقه بوده ‌است. به علت موقعیت جغرافیایی اين شهر تنوع نژادی و مذهبی بسیارى وجود دارد. شهر ترابزون بیشتر به ‌دلیل تیم فوتبالش (ترابزون سپور) در ترکیه و جهان معروف است.

موقعیت جغرافيايی ترابزون ترکیه

مساحت استان ترابزون نیز ٤٠٠٠کیلومتر مربع است. و استان هاى ريزه و گرهسون و گوموشخانه در همسايگى اين شهر قرار دارد. دریاچه به نام‌های اوزونگل،چاكر گل ، سرا و گلو در نزدیکی این شهر واقع شده‌اند. همچنين رودهاى ديرمندر ،يانبلو ،فول،كارا دره،كوها،سورمنه سولاكى و بلتاچى در كنار اين شهر واقع هستند.

قلعه ترابزون ترکیه

دریاچه ترابزون ترکیه

آب و هوا ترابزون

شهر ترابزون به دليل اينكه در حاشیه دریای سیاه قرار گرفته است، داراى آب و هواى معتدلى است. كه در مرداد ماه دماى آن ٢٤درجه و شرجى است. و در زمستان حدود ٥درجه و همراه با بارش شديد باران و برف مى باشد.

جاذبه های گردشگری شهر ترابزون

قلعه ترابزون

این قلعه در مرکز شهر ترابزون واقع است. و یکی از قدیمی ترین و تاريخى ترين بناها از دوران امپراطوری روم به شمار می رود. قبلا ساختمان نظامى در اين قلعه بود .

قلعه ترابزون ترکیه

قلعه ترابزون ترکیه

دریاچه اوزون گول

دریاچه ای با منظره ای بسیار زیبا و مکان های دیدنی كه ببينده را محو تماشاى خود مى كند. طبیعتى بکر با جنگل هایى انبوه از درخت تشکیل شده است. جالب است بدانيد كه مساجد متعددى در بین جنگل ها وجود دارد. و مناره های مساجد از بین درختان ديده مى شود .

دریاچه ترابزون

دریاچه ترابزون ترکیه

صومعه سوملا

اين صومعه در ۱۷ کیلومتری ماچکا واقع است. و داخل يك غار و در دل كوه ها قرار دارد. كه ارتفاع غار از دره ٢٥٠متر است. كه براى ديدن اين صومعه بايد از مسيرها و راه هاى پيج و خم گذر كنيد.

سوملا در ترابزون

سوملا در ترابزون ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *