وبلاگ

برنامه تور اسكوترهاى مارتی در استانبول

3/5 - (2 امتیاز)

استفاده از اسكوترهاى مارتی در استانبول اخیرا به شدت افزایش یافته است. استانبول يكى از بهترين شهرهاى تركيه و جهان است كه بايد به آن سفر كرد. و خوش گذراند. شهرى كه جاذبه هاى تاريخى بى نظيرى دارد. و امكانات تفريحى مدرن بسيارى را در خود فراهم كرده است.

شهرى كه به كافه هاى دنجش معروف است. مكان ها و جاهايى كه براى دورهمى ها مناسب است. شهرى كه بهترين هتل ها را در خود جاى داده است. و امكانات لوكس و مناسبى را در اختيار مسافرانش مى گذارد. اگر در سفر به استانبول به دنبال تفريحات خاصى هستيد، با ما همراه باشيد.

اسكوترهاى مارتی در استانبول

احتمالا در مراكز و فرودگاه ها و حتى در خيابان ها شهر به چشمتان خورده است كه افرادى بر روى اسکوترهای برقى حركت مى كنند. اين اسکوترها به اسكوترهاى مارتی معروفند. با باطرى هاى ليتيومى با يک بار شارژ كردن ٣٠تا٤٠كيلومتر مسافت را طی می کنند. سرعت آنها ١٨تا٢٠كيلومتر است. و در اندازه هاى مختلف ساخته مى شود. در سفرتان به استانبول اگر دوست داريد از اين اسكوترها استفاده كنيد. و از جاهاى ديدنى بازديد كنيد.

تور اسكوترهاى مارتی در استانبول

اين تورها همه روزه برگزار مى شود. و معروف ترين آنها تور شبگردى است. كه از ساعت ٨شب شروع و تا ٣ساعت به طول مى انجامد. و در اين٣ ساعت لحظات بياد ماندنى در خاطرتان ثبت مى شود. و از زيبايى هاى استانبول لذت مى بريد. در اين ٣ساعت از نقاط مختلف ديدن مى كنيد .

نقطه حرکت

نقطه شروع تور اسکوترهای مارتی در استانبول ، در فتحيه استانبول على كاداسى شماره ٤٠واقع است. كه با گردهمايى در اين مكان اسكوترها را تحويل مى گيريد و كمتر از چند دقيقه نحوه راندن را به شما ياد مى دهند. و همچنين تجهيزات ايمنى مانند كلاه و تجهيزات تفريحى هندزفرى كه مى توانيد به موبايل خود وصل کنید، در اختیارتان می گذارند.

ايستگاه اول

ايستگاه اول اين گشت و گذار در محله سلطان احمد است. كه حدود ٥دقيقه در اين مكان توقف مى كنيد تا عكس بيندازيد و از قسمت هاى تاريخى ديدن كنيد .

محله سلطان احمد در تور اسكوترهاى مارتی در استانبول

محله سلطان احمد در تور اسكوترهاى مارتی در استانبول

ايستگاه دوم

شما را به محله چمبرلى تاش مى برند تا از ستون كنستانتين ديدن كنيد. اين ستون در وسط ميدان واقع است و جز آثار به جاى مانده از رومى ها در اين منطقه پس از فتح استانبول است. و قدمت اين ستون به دوران فرمانروايى كنستانتين بزرگ بر مى گردد. براساس نوشته هايى كه در كتاب و اسناد تاريخى موجود است، در سال ٣٣٠بعد از ميلاد اين ستون در قسطنطنيه به دستور پادشاه كنساتنتين ساخته شد. و به مناسبت حضور بيزانسى ها يادگارى بر اين شهر ماند.

ايستگاه سوم

ايستگاه سوم مسجد بايزيد يكى از قديمى ترين مساجد استانبول است. كه به دستور بايزيد دوم در زمان امپراتورى عثمانى در سال هاى ١٥٠١تا١٥٠٦ميلادى بنا شد. كه مسجدى گرانيت و مرمر با دو گنبد بلند بالا در كنار مناره ها قرار گرفته است.

ايستگاه چهارم

در ايستگاه چهارم به مسجد شاهزاده محمت مى رسيد. كه به فرمان سلطان سليمان اول كه براى فرزند خود كه در ٢٢سالگى از دنيا رفته بود، به دست معمار سينان بنا شد. ساخت اين مسجد ٤سال به طول انجاميد .

ايستگاه پنجم

در ايستگاه پنجم به پارک گلخانه مى رسيد. اين پارك از زمانى بخشى از كاخ توپكاپى بوده است. و از سال ١٩١٢شهردارى اين پارک را در اختيار عموم قرار داده است. و اولين مجسمه آتاتورک در سال ١٩٢٦در اين پارك واقع است .

کاخ توپکاپی در تور اسكوترهاى مارتی در استانبول

کاخ توپکاپی در تور اسكوترهاى مارتی در استانبول

اين تور داراى ١٢ايستگاه است كه در هر محله حدود ٥دقيقه توقف مى کنید. و در برخى موارد توقف بيشترى انجام مى گيرد. و در برخى توقف كمترى. اين تورها براى تمام افراد آزاد است و محدوديتى براى شركت در اين تورها وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *