وبلاگ

معرفی رستوران گياهى در استانبول

Rate this post

گياه خوارى در همه جاى جهان رواج دارد. و سبک خاصى از غذاخوردن را ارائه مى دهد. با توجه به نوع فرهنگ و سليقه مردم تقريبا يكسان دنبال مى شود. گياهخواران از غذاهاى گياهى چون سبزيجات و ميوه ها و دانه هاى روغنى استفاده مى كنند. ولى مسئله مهم پيدا كردن رستوران هايى است كه غذاهاى گياهى سرو مى كنند. پيدا كردن رستوران هاى وگان زياد كار راحتى نيست. ما در اينجا مى خواهيم بهترين رستوران گياهى در استانبول را معرفى كنيم .

Muhtelif Mekan

اين رستوران از جمله رستوران گياهى در استانبول است که از سال ٢٠١٧منوى خود را به غذاهاى گياهى تغيير داد. در منو اين رستوران انواع دسرهاى وگان ،سالادها،سوپ هاى وگان و … سرو مى شود. و قسمتى از اين رستوران را به فروش هديه و كتاب اختصاص داده اند. اين رستوران در محله كاديكوى قرار دارد. كه از بشيكتاش با كشتى مى توانيد خود را به آنجا برسانيد. در اين رستوران حيوانات خانگى هم مى توان برد .

رستوران گياهى در استانبول

رستوران گياهى در استانبول

Mahatma Cafe

كافه ماهاتما در سال ٢٠١٤در محله كاديكوى شروع به فعاليت كرد. در اين رستوران انواع غذاهاى تركى و مديترانه اى و خاورميانه اى مانند پلو ،لوبيا پخته شده ،سوپ،عدس،دلمه ،خوراك بلغور ،سيب زمينى و خورش بادمجان و …مى توان پيدا كرد.

در اين رستوران عذاها با روغن زيتون و محصولات تازه طبخ مى شود. در اين رستوران گزينه ها از كورس هاى اصلى غذاهاى تركى ،اسپانيايى ،ايتاليايى ،مديترانه اى و خاورميانه اى انتخاب شده است .

YUZU

اگر علاقمند غذاهاى شرقى و وگان هستيد، و مى خواهيد غذاهاى شرقى را امتحان كنيد، اين رستوران داراى منویی همچون سوشى ،سوشى سرخ شده ،غذاهاى گرم مانند نودا ،پد تايلندى ،توفوى لعاب دار و كارى نارگيل تايلندى مى باشد. در اين رستوران مى توانيد غذاهاى سالم و تازه بخوريد .

رستوران گياهى در استانبول

رستوران گياهى در استانبول

Felafel koy رستوران گياهى در استانبول

در اين رستوران بيشتر غذاهاى عربى و خاورميانه اى اراىه مى دهد ازجمله فلافل و هوموس كه بسيار خوشمزه است و همچنين غذاهاى بين المللى و مديترانه اى در اين رستوران سرو مى شود. اين رستوران در محله بى اوغلو قرار دارد .

Falafel Zone

اين رستوران غذاهاى لذيذى مثل فلافل ،ساندويچ و بشقاب هايى با سالاد و هوموس فلافل ارائه مى دهد. اين رستوران در خيابان استقلال قرار دارد. و انواع وگان ،فست فود ،خاورميانه و تركى ارائه مى دهد .

Community kitchen

اين رستوران قبلا در منطقه توپخانه قرار داشت. كه از سال ٢٠١٥به مكان فعلى نقل مكان كرد. و غذاهاى لذيذى وگان را با سس ليمو برگر وكان ،لازانيا وگان و باقلوا وگان دارد. همچنین داراى منوى فصلى با برنج تركى ،فلفل دلمه اى و بادمجان همراه با اسموتى در اين رستوران يافت مى شود. و انواع پيتزاهاى وگان نيز مى توانيد تهيه كنيد .

رستوران گياهى در استانبول

رستوران گياهى در استانبول

VegaNarsist

اين رستوران در محله نيشانتاشى قرار دارد. و غذاهاى گياهى عالى ارائه مى دهد. كه در منوى اين رستوران ساندويچ هاى وگان ،پنير ،خامه بادام زمينى و سس مايونز آووكادو وجود دارد.

Rulo Ezberbozan Lezzetler

در اين رستوران می توانید از غذاهايى مثل ساندويچ و پيراشكى و غذاهاى تركى و سالادهاى تهيه شده از سبزيجات و حبوبات لذت ببريد. در اين رستوران نسبت به ذائقه و سليقه خود مى توانيد نخود فرنگى ،بادمجان ،لوبيا،گندم و سالاد عدس ،كوفته ،سيب زمينى ،هويچ و سالاد كلم قرمز با هوموس را انتخاب و ساندويچ كنيد. غذاهاى اين رستوران از گزينه هاى مختلفى چون سالاد ها ،فست فود ها ،غذاهاى تركى و غربى ،بيرون بر و خاورميانه اى بوجود آمده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *