وبلاگ

اطلاعیه جدید سفارت ترکیه در ایران و قوانین جدید ورود ایرانیان به ترکیه

4.9/5 - (105 امتیاز)

در روزهای اخیر اخباری در مورد قوانین جدید ورود ایرانیان به ترکیه شنیده شده است. طبق این اخبار سفارت ترکیه در ایران در تاریخ 15 مهر 1399 ( 6 اکتبر 2020) اطلاعیه ای انتشار داد. که در خصوص اجازه ورود افراد به ترکیه داده شده است.

متن نامه به شرح زیر می باشد:

متن اطلاعیه قوانین جدید ورود ایرانیان به ترکیه

براساس تصمیم اداره کل مدیریت استان های وزارت کشور ترکیه ، افراد دارای شرایط زیر پس از بررسی مدارک معتبر و وضعیت سلامتشان در مرز ایران و ترکیه ، می توانند داخل خاک ترکیه شوند.

ورود به ترکیه از طریق مرز زمینی برای ایرانیان

افرادی که گذرنامه و پاسپورت سیاسی دارند ، به همراه بستگان درجه یک این افراد.

افراد ایرانی که اقامت ترکیه را دارند. اقامت ترکیه از نوع توریستی، اقامت کاری ترکیه ، اقامت تحصیلی ترکیه و افرادی که در آزمون های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ثبت نام نموده اند. به همراه همسر و فرزندانشان اجازه ورود به ترکیه از طریق مرز زمینی را دارند.

در خصوص آزمون ها و کلاس های آموزشی نکته ای وجود دارد که باید ذکر شود:

آزمون های بین المللی ماننند TOEFL,GRE,IELTS و وقت های مصاحبه شامل این موارد نبوده. و این افراد اجازه ورود به ترکیه از طریق مرز زمینی طبق قوانین جدید ورود ایرانیان به ترکیه را ندارند.

همچنین ایرانی هایی که برای ثبت نام در موسسات آموزشی و شرکت در آزمون های کارشناسی و کارشناسی ارشد می خواهند وارد ترکیه شوند، فقط در مدت ثبت نام یا انجام آزمون یا وقت مصاحبه دانشگاه می توانند وارد ترکیه شوند.

ایرانی هایی که همسر ترک دارند ، با ارائه سند ازدواج یا هر نوع ثبت سجلی مبنی بر ازدواج رسمی ، می توانند از طریق مرز زمینی وارد ترکیه شوند.

بیماران و همراهانشان با عنوان گردشگر سلامت می توانند وارد ترکیه شوند.

نکته بسیار مهم اشخاصی که به ترکیه ورود و خروج کرده اند، بعد از تاریخ 25 شهریور 1399 ، اجازه ورود مجدد به ترکیه را دارند.

ورود به ایران از طریق مرز زمینی برای تبعه ترک

شهروندان ترک که گذرنامه و پاسپورت سیاسی دارند ، به همراه بستگان درجه یک این افراد.

تبعه ترک که اقامت ایران را دارند.

تبعه ترک که همسر ایرانی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *