وبلاگ

تایید خبر عدم تمدید اقامت توریستی ترکیه توسط خبرگزاری آناتولی ترکیه

Rate this post

همانطور که در مطلب قبلی گفته شد، تمدید اقامت توریستی در ترکیه دچار تغییراتی شده است.

در بند «e» ماده یک قانون «۶۴۵۸/۳۱ اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی» درباره اخذ و تمدید اقامت موقت توریستی در ترکیه آمده است.

در این قانون آمده است که اتباع خارجی از یکم ژانویه سال ۲۰۲۰ اقامت توریستی با اجاره ملک یک ساله اخذ خواهند کرد. و این اقامت قابل تمدید نیست.

البته شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه و اقتصادی(اتریش، بلژیک، کانادا، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، ایرلند، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتغال، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، انگلیس و آمریکا، ایتالیا، ژاپن، نیوزیلند، فنلاند، استرالیا، جمهوری چک، مجارستان، مکزیک، کره جنوبی، لهستان و جمهوری اسلواکی) ، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین شامل این قانون نیستند.

تمدید اقامت توریستی

طبق قانون کسانی که با اجاره ملک اقامت توریستی ترکیه یکساله گرفته اند، برای تمدید باید یکسال خارج از ترکیه باشند. و پس از یکسال مجدد وارد ترکیه شوند و اقدام به اخذ اقامت ترکیه نمایند.

براساس اطلاع و تماسی که گلوبال کادرو با اداراه مهارت گرفته است، محدودیت قانون جدید شامل افرادی که راندوو گرفته اند نمی شود. بنابراین در صورتی که در سال 2019 اقدام کرده باشید حتی اگر تاریخ راندوو شما سال 2020 باشد، شامل این قانون نمی شود.

در صورتی که کسی بخواهد اقامت خود را تمدید کند، باید اقامت خود را به انواع دیگر اقامت ها تبدیل کند.

به عنوان مثال خرید ملک در ترکیه انجام دهید یا اقامت تحصیلی، اقامت کاری در ترکیه و یا اقامت از طریق ازدواج.

خبرگزاری آناتولی ترکیه در تاریخ 25 نوامبر 2019 این موضوع را تایید کرد. متن کامل این خبر در سایت آناتولی ترکیه را بخوانید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو همواره مشاور ایرانیان در استانبول می باشد. و آخرین اخبار و قوانین ترکیه را همواره به طور دقیق به اطلاع می رساند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این قانون از طریق واتس اپ با ما تماس بگیرید.

شماره دفتر تهران: 02122383743

شماره دفتر استانبول: 00902122124401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *