وبلاگ

مناره ييولى آنتالیا برج نمادين قرن ١٣در آنتاليا

Rate this post

مناره ييولى آنتالیا يكى از جاهاى ديدنى و جاذبه هاى گردشگرى و متفاوت ترين بنا این شهر است. كه به دستور يكى از پادشاهان سلوكى به نام سلطان علاءالدين كى قباد تاسيس شده است.

اين مناره داراى ٣٨/١متر ارتفاع است. پايه مناره بر روى هشت ستون قرار دارد. و از سنگ ساخته شده است. و ٥/٥متر پهنا دارد .

مناره ييولى آنتالیا قسمتى از مسجد علاءالدين است و در بخش قديمى شهر آنتاليا قرار دارد. و به عنوان نماد آنتالیا شناخته شده است.

مسجدى كه در كنار اين مناره قرار دارد، قدمت آن به قرن چهاردهم بر مى گردد. ولى همچنان اين مسجد داير مى باشد .

مناره ييولى آنتالیا و قلعه کاله ایچی

مناره ييولى آنتالیا و قلعه کاله ایچی

مناره یيولى نمونه اى از طراحى و معمارى سلوكى به حساب مى آيد. به شكلى چهار گوش است كه يك استوانه ى هشت ظلعی روى آن واقع شده. و نيز استوانه هاى دندانه داری دارد. و بالاى آن بالن كنگره دار قرار دارد. و با طى ٩٠پله مى توانيد به بالكن مناره برسيد .

قلعه کاله ایچی و مناره ييولى در كنار دروازه ورودى كاله

کاله ایچی یک منطقه قدیمی در آنتالیا محسوب می شود. این قلعه توسط روم ها ساخته شده است. این قلعه دیواره های بلندی دارد که رو به دریا می باشد. و این دیوارها از قلعه محافظت می کردند.

مناره ييولى آنتالیا

مناره ييولى آنتالیا

این مناره در شهر قديمى واقع شده است. و در مقابل آن برج ساعت آنتاليا قرار دارد. و در اطرافش هم چند آرامگاه وجود دارد، كه متعلق به قرن چهاردهم است.

مدرسه کاراتای که در زمینه حکاکی بر روی سنگ فعالیت داشته و در دوره سلجوقیان جز بهترین مراکز آموزشی در این زمینه بوده است. این مدرسه نیز داخل قلعه کاله ایچی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *