کسب و کار در ترکیه

میزان سرمایه و تعداد شرکا در شرکت سهامی طبق قوانین ترکیه

Rate this post

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه

به دلیل نزدیکی کشور ترکیه به کشور ایران، وجود روزانه ده‌ها پرواز از تهران به استانبول، اوضاع کنونی کشور ایران و از همه مهم تر سرمایه گذاری در کشور ترکیه با همان استانداردهای حقوقی در اروپا و آمریکا اما با هزینه کمتر امکان پذیر می‌باشد، همه این عوامل باعث شده تا شرکت‌های ایرانی زیادی برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت و یا ثبت شعبه به کشور ترکیه مراجعه کنند.

برای ثبت شرکت در ترکیه ، یا خریداری یک بیزنس آماده و فعال در ترکیه، نیازمند رعایت قوانین اتاق بازرگانی ترکیه است. هر نوع کسب و کار در ترکیه با هر هدفی که باشد، مستلزم اعلام و ثبت رسمی آن نزد ارگان‌های مربوطه دولت ترکیه است. اهدافی اعم از کمک به یک کسب و کار در قالب نمایندگی، یا تسهیل دریافت و پرداخت‌های بین المللی برای مقابله با تحریم‌های بین المللی، یا اهداف دیگر که تحت عنوان کلی ثبت شرکت انجام می‌پذیرد. خدمات موسسه بین المللی  گلوبال کادرو در این بخش نسبت به سایر شرکت ها، منحصر به فرد است زیرا کلیه امور از ترجمه رسمی مدارک اولیه با مهر و امضا رسمی دارالترجمه، تا مشاوره‌های لازم و بررسی بازار کسب و کار مورد نظر شما را زیر نظر مشاوران دارای درجه دکتری از دانشگاه‌های ترکیه در رشته مدیریت بازرگانی انجام می‌دهد.

ثبت شرکت در ترکیه سه حالت دارد: 1- شرکت شخصی 2- شرکت با مسئولیت محدود و 3- شرکت سهامی.

البته ثبت شرکت در ترکیه انواع دیگری نیز دارد که پرکاربرد نمی‌باشند و برای ثبت هر شرکتی از حالات گفته شده می‌توان استفاده کرد. پس برای کسانی که بخواهند شرکتی در ترکیه تأسیس کنند دو حالت وجود دارد: شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت سهامی.

ثبت شرکت سهامی در ترکیه

ثبت شرکت سهامی در ترکیه

شرکت سهامی ( ANONİM ŞİRKET) شرکتی است که سرمایه آن متشکل از سهام سهامداران می‌باشد. شرکت‌های سهامی در ترکیه بر خلاف ایران به دو دسته سهامی عام و خاص تقسیم نمی‌شوند. برای ثبت شرکت سهامی باید به نوتر مراجعه کند.

طبق قوانین کشور ترکیه، برای ثبت شرکت سهامی نیز مانند شرکت با مسئولیت محدود، با حداقل یک نفر هم می‌توان اقدام به ثبت شرکت نمود.

سرمایه لازم برای ثبت شرکت سهامی حداقل 50،000 لیر می‌باشد. البته با 25% این مبلغ (یعنی 12500 لیر) هم می‌توان شرکت را ثبت کرد.

مؤسسه بین المللی گلوبال کادرو سال‌هاست که با اقتدار در زمینه ثبت شرکت در کشور ترکیه فعالیت می‌کند و می‌تواند با مشاوره‌های مفید و سودمند شما را در زمینه ثبت شرکتتان و انتخاب راهکارهای مناسب، راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *