وبلاگ

گردش در قسمت اروپايى استانبول – جاذبه های گردشگری بخش اروپایی استانبول ( بخش دوم )

Rate this post

قسمت اروپايى استانبول جاذبه های گردشگری زیادی دارد. استانبول با حدود ١٥.٠٧ميليون نفر جمعيت يكى از پرجمعيت ترين شهرهاى تركيه و پايتخت گردشگرى این کشور محسوب مى شود. به طورى كه شهرتش از پايتخت تركيه آنكارا نيز بيشتر است.

شهر استانبول شهرى زيبا و تاريخى است كه به وسيله تنگه بسفر از دو بخش اروپايى و آسيايى از هم جدا شده اند. و هر بخش داراى ويژگى هاى منحصر بفردى است. قسمت اروپايى استانبول پر بيننده تر از بخش آسيايى است. در اين بخش مى خواهيم به بررسى و معرفى بخش اروپايى شهر بپردازيم.

شهر جديد استانبول

قسمت اروپایی استانبول شامل محلات الماداغ ،محله نيشان تاشى ،كورتولوش و شيشلى است. كه در زمانهاى حكومت عثمانى و ابتداى جمهورى تركيه به وجود آمده است. اين محله ها در شمال ميدان تكسيم قرار دارند.

میدان تکسیم قسمت اروپايى استانبول

میدان تکسیم قسمت اروپايى استانبول

و در منطقه تجارت Levent و Mecidiyekoy هستند. اگر علاقمند به معمارى سبک مدرن و تماشاى آسمان خراش هاى شيشه اى هستيد، بايد به شهر جديد سر بزنيد. كه بلندترين آسمان خراش ها با ارتفاع زياد در اين منطقه قرار دارند.

گشت و گذار در شهر جديد واقع در قسمت اروپایی استانبول

جاده اصلى اين بلوک خيابان جمهوريت بين ميدان تكسيم و حاربيه در شمال است. كه از نزديكى شيشلى و نيشان تاشى مى گذرند. انشعابات اين جاده نيز از خيابان هاى هالاسكارگازى و بويوكدره به سمت شرق و بعد به شمال مى رود.

نیشان تاشی قسمت اروپايى استانبول

نیشان تاشی قسمت اروپايى استانبول

و از لونت و ماسلاك گذر كرده و به ساريير در ساخل بسفر مى رسد. بين تكسيم و لونت يك خط متروى زير زمينى وجود دارد كه نواحى را به هم وصل مى كند .

محله سلطان احمد ( شهر قديمى )

شهر قديمى استانبول كه به شبه جزيره تاريخى معروف است، قديمى ترين بخش استانبول است. كه تاريخى ترين جاذبه هاى ديدنى را در بر دارد. و رتبه اول گردشگرى را بنام خود ثبت كرده است.

بازديد زياد باعث شده كه محله سلطان احمد پر رفت و آمد باشد. و شما مى توانيد با تراموا ،مترو ،اتوبوس،تاكسى خود را به اين محله برسانيد .

گشت و گذار در محله سلطان احمد در قسمت اروپایی استانبول

شما با خط تراموا مى توانيد به جاهاى ديدنى شهر كه به هم وصل شده اند، برويد. و اطراف ميدان سلطان احمد مكان هاى ديدنى بسيارى است. كه با پاى پياده مى توانيد از آن ها ديدن كنيد. و براى جاهاى دورتر از ترامواى استفاده كنيد .

جاذبه هاى اصلى شهر قديمى

ديدنى هاى اين قسمت آنقدر زياد است كه بعيد است از آنها يک روزه ديدن كنيد. جاذبه هاى اصلى اطراف ميدان سلطان احمد شامل ، ايا صوفيه ،كاخ توپكاپى ،ايا ايرينى ،مسجد سلطان احمد يا همان مسجد آبى ، آب انبار باسيليكا سيسترن استانبول ،شريفيه سارنيچى ،هيپودروم ،موزه شرق ،موزه هاى تركى و اسلامى و…مى باشد.
و از جاذبه هاى دورتر مى توان به موزه چورا،موزه سنت استقان ، مسجد سليمانيه ،دژ يديكونه اشاره كرد .

آب انبار قسمت اروپايى استانبول

آب انبار قسمت اروپايى استانبول

حومه غربى

حومه غربى از جمله محلاتى هستند که در غرب ديوارهاى شهر قديمى شهر قرار دارد. باكيركوى مركز اصلى اين بخش شهر است. و اين منطقه بيشتر مسكونى بوده و ويلاهايى وسيع و بزرگ در كنار ساحل درياى مرمره قرار دارند.

جاذبه هاى اصلى حومه غربى

همان طور كه گفته شد حومه غربى بيشترمسكونى است. و از شلوغى جاهاى ديدنى خبرى نيست. اما اگر گذرتان به اين بخش شهر خورد و خواستيد از مكان هاى ديدنى بازديد كنيد، مى توانيد از موزه حمل و نقل هوايى ديدن كنيد.

همچنین مى توانيد به بزرگترين آكواريوم اروپا برويد. يكى از آكواريوم هاى مركز زندگى دريايى استانبول شناخته شده است، در بخش غرب باكيركوى محله اى در سواحل درياى مرمره قرار دارد.
.

اگر برای شروع کسب و کار و ثبت شرکت در ترکیه ، به این کشور سفر می کنید، خالی از لطف نیست از این مکان های دیدنی هم دیدن کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *