وبلاگ

بازارهاى هفتگى بدروم براى خريد سوغاتى

Rate this post

بازارهای هفتگی بدروم یکی از زیبایی های این شهر می باشند. به هر گوشه اى از تركيه سفر كنيد، يک ويژگى مشترک در همه شهرها خواهيد ديد. و آن هم برپايى بازارهاى روزانه و هفتگى محلى است.

بازارهاى رنگى با غرفه هاى متفاوت، فروشندگان محلى كه محصولات ارگانيک غذايى را به مشتريان عرضه مى كنند. بازارهايى كه شور زندگى در آن ها جارى است. بدروم نيز يكى از اين شهرها است كه بازارهاى جذاب و رنگارنگى دارد.

خرید اقساطی ملک در ترکیه با ارزانترین قیمت

بازار بدروم

بازارهای هفتگی بدروم دو روز در هفته برگزار مى شود. غرفه هايى كه در روزهاى جمعه برگزار مى شود، به صورت جداگانه محصولات و مواد غذايى اوليه ارائه مى دهند. و سه شنبه بازار به فروش پارچه اختصاص دارد.

البته در اين بازار پارچه علاوه بر پارچه انواع پرده ،سفره و روميزى دست دوز و صنعتى ،انواع حوله و بسيارى از وسايل دكوراسيون خانگى ديگر نيز به فروش مى رسد. و تعدادى غرفه به لباس و پوشاک اختصاص داده شده است. غرفه هايى براى فروش انواع جين ،پيراهن ،كيف و اكسسورى هاى زنانه هم در اين بازار وجود دارد.

بازار هفتگی

بازار هفتگی

جالب است بدانيد كه يک فيلم خانگى از بازارهای هفتگی بدروم در سال ١٩٨٧ميلادى به يادگار مانده است. كه نشان مى دهد اين بازار امروز از محل برگزارى اصلى آن، يعنى ايستگاه اتوبوس مركزى بدروم و روبروى اداره پست شهر، فاصله گرفته است. و غرفه هاى بسيارى به اين بازار اضافه شده است. و اين بازارها روز به روز افزايش پيدا كرده اند. و در سراسر شهر پراكنده شده اند.

پنجشنبه بازار

پنجشنبه بازار Yalikavak يكى از جذابيت هاى شبه جزيره بدروم است. اين بازار در ضلع شمال غربى شبه جزيره بدروم قرار گرفته است. پنجشنبه بازار بدروم در طول سال ها آن قدر گسترش يافته كه شهردارى در سال ٢٠١٦ ميلادى غرفه هاى مشخصى را براى اين بازار در نظر گرفت.

اين بازار در حال حاضر يک بازار وسيع با غرفه هاى مشخص است. كه در آن مواد غذايى به فروش مى رسد. و امكاناتى مانند چرخ دستى و رول براى فروشندگان و خريداران در نظر گرفته شده است.

بازار بيتز یکی از بازارهای هفتگی بدروم

اين بازار از گذشته در همين محل برگزار مى شد. و در سال ٢٠١٧ ساخت و ساز بازار به پايان رسيد. و دارندگان غرفه به محل اصلى خود برگشتند. و امكانات بهتر و مناسبى براى خريداران و فروشندگان فراهم شد.

بازار بیتز بدروم

بازار بیتز بدروم

بازار بيتز روزهاى پنجشنبه فعاليت مى كند. و يک بازار فرعى و كوچک است. اما بازار اصلى در روزهاى يكشنبه فعاليت مى كند. علاوه بر مواد غذايى تازه در اين بازار مى توانيد اجناس دست دوم را نیز ببينيد. از كتاب ها و فرش هاى دست بافت قديمى و عتيقه گرفته تا وسايل خانگى .

بازارهاى ديگر بدروم

بازارهاى قديمى بدروم بازارهاى ملى پراكنده هستند. كه در كوچه پس كوچه هاى شهر خواهيد ديد. اين بازارهاى كوچک بسيار پر طرفدار هستند. به عنوان مثال ،بازارى در ميدان روستاى آكچالان و بازار Gümüşlük در خيابان پشت مسجد روستا و دوشنبه بازار محله كمباهچه از جذابترين اين بازارها هستند.

بازار ارگانيک بدروم محلى است كه در آن توليدكنندگان كوچک و صنعتگران محلى هر هفته چهارشنبه ها دور هم جمع مى شوند. و محصولات خود را به مشتريان ارائه مى دهند. دارندگان غرفه در اين بازار معمولا كشاورزانى از روستاها هستند، كه سبزيجات ،زيتون ،روغن زيتون ،رب و غذاهاى خانگى را براى فروش مى آورند. اين بازار در فصل هاى بهار و پاييز بسيار شلوغ مى شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *